Jurģa Liepnieka un Jāņa Ošleja saruna par naudu

Rakstnieks Jurģis Liepnieks un uzņēmējs, ekonomists Jānis Ošlejs – diskutē par “visu problēmu māti” – kur ņemt vairāk naudas.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Noklausījos daļu sarunas
Noklausījos daļu sarunas

Visu cieņu Liepnieka kungam! Pilnīgi piekrītu Liepnieka kungam par NIN. Saprotu arī Ošleja kunga argumentu, par spekulantiem. Es būtu par Ošleja k-ga piedāvājumu, jo apkarojot spekulantus, arī jaunās ģimenes varētu lētāk iegādāties mājokli. Bet es neticu ka šajā valstī izpildījums būs normāls. Būs kā parasti, visvairāk cietīs parastie cilvēki, vecmāmiņas, kurām lauku zeme, parastās lauku viensētas, kuras jau tā, ja kāds ģimenē nestrādā pilsētā, tad nevar nomaksāt NIN. Savukārt spekulanti atradīs viedu kā apiet sistēmu. Ņemot to visu vērā personīgi atbalstu Liepnieka kunga argumentus, jo mazāk kaut ko regulēs, jo mazāks ļaunums cilvēkiem. Nekustamā īpašuma spekulanti ir trekno gadu sekas,… lasīt vēl »

Joske
Joske

Ošlejam būtu taisnība vecajās ES valstīs, bet mūsu gadījumā lielu nodokļu masu no NĪN nevar gribēt. Latvija ilgu laiku un pat tagad atrodas mājokļu deficīta apstākļos, ir galīgi nepareiza kadastrālās vērtēšanas metode, nekustāmo īpašumu īpašnieku struktūra kardināli atšķiras no vecajām Eiropas valstīm un tagad pat no jaunajām ES dalībvalstīm. Vēl ir nepareiza pieeja Latvijas banku vērtējumam, jo tās nav neatkarīgas bankas, bet dažādu banku meitas uzņēmumu kartelis – peļņas centrs. Šādiem meitas uzņēmumiem ir pilnīgi citi uzstādījumi kā neatkarīgām un lielām bankām. Ja nav pašu inženieru, bet tikai pirkti, tad uzņēmumā nav tehniskās atmosfēras un tas dzīvo bez radoša gara.… lasīt vēl »