Jaunzeme uzskata, ka likvidēti visi vēsturiskie korupcijas perēkļi, tagad ķersies klāt zemākā līmeņa darbiniekiem

Ieva Jaunzeme

Valsts ieņēmumu dienestā (VID) ir izdevies likvidēt lielāko daļu vai visus vēsturiskos korupcijas perēkļus. To Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Jaunzeme norādīja: “Man ir pamats domāt, ka mums ir izdevies likvidēt lielāko daļu vai visus vēsturiskos korupcijas perēkļus, kas ir pastāvējuši ilgi pirms manis. Mēs nerunājam par attīrīšanas procesu, bet to, kā nostiprināt to, lai cilvēki, kuriem ir koruptīvi nodomi, nenokļūtu VID.”

VID vadītāja pauda, ka notikumi pēdējo gadu laikā ir parādījuši, ka korupcija galvenokārt ir starp zemākā līmeņa darbiniekiem, kuriem ir tiešs kontakts ar klientu.

Šajā sakarā, viņasprāt, primāri būtu neizsludināt konkursus uz amata vietām dienestā ar atalgojumu, piemēram, 760 eiro apmērā.

Jaunzeme sacīja: “Ir jādomā, kā cilvēkiem maksāt vidējo algu. (..) Tādu sludinājumu publicēšana, kur ir 760 eiro vai 820 eiro alga par ļoti atbildīgu darbu, izsauc tikai smieklus sociālajos tīklos un arī met aizdomu ēnu, kāpēc tad cilvēks iet tur strādāt.”

Tāpat dienesta vadītāja atzīmēja, ka ēnu ekonomiku nevar apkarot tikai VID. “Ne jau Valsts ieņēmumu dienests viens pats var apkarot ēnu ekonomiku. Tas ir kopīgs darbs visām nozarēm. Es ļoti ceru, ka šī līnija tiks attīstīta, ka katram ir savs pienesums ēnu ekonomikas apkarošanā. Tāpat ir jautājums par nodokļu sistēmas pārskatīšanu,” sacīja Jaunzeme.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Vards*
Vards*

Un pati sevi redz?

Gada glezna
Gada glezna

Klasika: zivs pūst no galvas, bet zivi tīra no astes.

Gonors Ejs
Gonors Ejs

Pag, nu tad jau tagad budžetā būs tāds pieaugums ka varēs kādu miljardu no parāda atmaksāt Eiropai?
Super!
Ā, pag… vai tad atkal nebij plānots deficīts?

Megrē
Megrē

Redz, vienu dienu amatā, un jau viss izdarīts, korupcija apkarota, viss kārtībā :)))

Teofils
Teofils

Un vēl brīnās, ka par minētajām algām ņem kuruļus. Tur jau tiešām jābrīnās, ja kāds neņemtu. Tas pat būtu aizdomīgi – iesūtīts izspiegot. Jo no kā tad pārtiek, ja ne vēl no kādas citas algas?

Viss ir tieši tik vienkārši
Viss ir tieši tik vienkārši

Vajadzētu optimizēt to VID, tā jau darbinieku ir 3x vairāk kā Lietuvā un Igaunijā, bet iekasētie nodokļi krietni mazāki. Tad arī pārējiem varētu paaugstināt algas uz atlaisto rēķina un nebūtu jākaunās par zemajām algām.

Krišnaīts Kariņš
Krišnaīts Kariņš

Eu, pēdejo teikumu izgriežat ārā. Nevienam nav jāzin, ka Price waterhouse cooper izvērtē VIDa dsrbu nevis Finansu ministrija. Davai, fiksi

linda abu meri
linda abu meri

Latvānijā tas ir normāli. Latvijas valsts mežus arì izvērtē Lietuvas korporācija sadarbībā ar Latvijas televīziju.

Kā sauc, tā atsaucas
Kā sauc, tā atsaucas

Toties Krievānijā visu nosaka Putins.

Tītara labaratorija
Tītara labaratorija

Toties latvānijā visu nosaka sraļina pavāra mazdēla drauga sorosa pakalpiņš Pieneņgalva