Izdots jaunākais TOP 100 miljonāru saraksts

Jau 25.gadu tiek publicēts Latvijas 100 bagātāko cilvēku saraksts, un jau trešo gadu pēc kārtas vienā izdevumā atrodami veseli pieci Latvijas privātajai uzņēmējdarbībai ļoti būtiski saraksti – reizē ar miljonāriem vēl arī lielāko pelnītāju, lielāko dividenžu saņēmēju, lielākos zaudējumus cietušo uzņēmēju un tagad arī patieso labuma guvēju simtnieki.

Arī šogad visos piecos sarakstos ir pa simt vārdiem un uzvārdiem (tā nu sanācis, ka bagātāko sarakstā pat 101), kopumā uzskatāmi demonstrējot, kuras ir tās nozares, kurām epidēmijas pirmajā gadā ir klājies vislabāk un kurās nozarēs krīze ir piezagusies vēl pirms koronavīrusa.

Ir jāatgādina tas, ko šie saraksti demonstrē un ko tomēr ne. 100 lielāko pelnītāju saraksts neuzrāda to, cik naudas nokļuvis kāda uzņēmēja personiskajā makā, un tieši tāpat 100 lielāko zaudētāju saraksts neatklāj, cik no šī maka ir izzudis. Tas, ko šie saraksti rāda, ir – kāda ir uzņēmējiem piederošo uzņēmumu peļņas vai zaudējumu daļa, kas atbilst viņu līdzdalībai konkrētajos uzņēmumos.

Daudzi uzņēmumi līdz novembra vidum joprojām nebija iesnieguši 2020. gada pārskatus. Leonīds Esterkins, Lipmanu ģimenes pārstāvji, Uldis Pīlēns, AB City īpašnieki, – šie ir tikai daži jaunajos sarakstos šo iemeslu dēļ neiekļuvušie pazīstamie uzņēmēji.

Taču vēl joprojām katrā no sarakstiem ir atrodami simt vārdi un uzvārdi, sniedzot vispilnīgāko iespējamo pārskatu par Latvijas nacionālās uzņēmējdarbības lielāko panākumu guvējiem un arī neveiksminiekiem.

“Kopumā vērtējot miljonāru TOPā iekļuvušos, jāuzsver, ka viena no veiksmes atslēgām straujākam peļņas pieaugumam cieši saistīta ar tiem uzņēmumiem, kuri darbojas eksporta tirgos – šeit redzam vairākus piemērus, kas ir kā apliecinājums tam, ka eksports ir būtisks tautsaimniecības un arī labklājības virzītājspēks,” vērtē Lursoft IT valdes locekle Daiga Kiopa.

Latvijas bagātāko cilvēku galvgalī nelielas izmaiņas – šogad topa pirmajā vietā ir persona, kura pērn vispār nebija bagātāko cilvēku Top 100. 

Šī saraksta piekto vietu ieņem mecenāts Jānis Zuzāns, kura īpašumā ir 79,08 miljoni eiro. Pagājušajā gadā Zuzāns ieņēma šī saraksta sesto vietu. Zuzāns ir viens no patiesajiem labuma guvējiem uzņēmumā SIA “Alfor”, kura apgrozījums pagājušajā gadā gan samazinājās vairāk nekā trīs reizes.

Zuzāns ir dalībnieks septiņos uzņēmumos, no kuriem vērtīgākais ir SIA “FVR Invest”, kā kapitāls ir 77,9 miljoni eiro. No šīm septiņām kompānijām aizvadītajā gadā tikai divas strādājušas ar peļņu. Lielākā peļņa ir viņa pārstāvētajam nekustamo īpašumu pārvaldītājam SIA “Marijas 15”. 

Savu pozīciju – ceturto vietu bagātāko Latvijas cilvēku topā saglabājis Arkādijs Suharenko, kurš var lepoties ar 84,57 miljonu eiro lielu bagātību. Suharenko ir viens no AS “Rietumu banka” lielākajiem īpašniekiem, kam bankas akcijas pieder starpniecībā ar SIA “Suharenko Family Investments”. 

Salīdzinot ar pagājušo gadu, Suharenko bagātība šogad augusi par teju diviem miljoniem eiro – pašam uzņēmējam piederošā uzņēmuma kapitāls sasniedzis 84,57 miljonus eiro. Turklāt pagājušajā gadā Saeima lēma piešķirt 40 miljonus eiro Suharenko vadītajai Ebreju draudžu un kopienu padomei. 

Kritumu par vietu, šogad ieņemot trešo pozīciju, pieredzējis SIA “Mikrotīkls” otrs līdzīpašnieks Džons Martins Tallijs ar 130,19 miljoniem eiro, kurš otro gadu ir Latvijas iedzīvotājs. Ja neskaita daļas “Mikrotīklā” un SIA “Starjt”, viņam pieder uzņēmums SIA “Maksīna”, kura bilance gan ir negatīva – mīnus 92 000 eiro. 

Pagājušā gada pirmās vietas ieguvējs šogad otrais – ar 130,98 miljoniem eiro SIA “Mikrotīkls” līdzīpašnieks Arnis Riekstiņš. Viņš miljonāru saraksta augšgalā ir bijis regulāri. Neskaitot daļu “Mikrotīklā”, uzņēmējam pieder arī puse SIA “Starjt” kapitāldaļu, kuru vērtību izdevies izaudzēt līdz vairāk nekā 10 miljoniem eiro. Uzņēmējs ir īpašnieks vēl diviem uzņēmumiem – SIA “Classic Air” un SIA “Adaži Airpark”. 

Latvijas 100 visbagātāko cilvēku Topa pirmajā vietā – jaunpienācējs.  Leonids Esterkins pagājušajā gadā nebija atrodams 100 bagātāko cilvēku sarakstā, taču tas viņam neliedz pēc gada pārtraukuma atgriezties uzreiz topa pirmajā vietā. Viņa aktīvu vērtība ir 162,54 miljoni eiro

Esterkins ir SIA “Rietumu banka” līdzīpašnieks, kurš ar sev piederošo SIA “Esterkin Family Investments” kontrolē 33,1% bankas akciju. Neraugoties uz 5,85 miljonu eiro sodu, ko “Rietumu bankai” noteica Finanšu un kapitāla tirgus komisija saistībā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas prasību pārkāpumiem, banka spējusi saglabāt pelņu. Esterkinam pieder arī 75% no kompānijas SIA “EC Industries Holdings”. 

Dienas Biznesa žurnāls Miljonārs lasāms elektroniski vai no 2.decembra nopērkams lielākajās tirdzniecības vietās.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
SALTS
SALTS

Es ļoti labi atceros, kā Zuzāns savas bijušās sievas cien. Zuzānes bērēs smaidīja pozējot žurnālistiem…. tas bija nēetiski un izraisīja riebumu …

Bet
Bet

zārkā viņi visi gulēs bez tiem miljoniem .

kucina
kucina

Levits tak arī milijonārs. Palasiet viņa amatpersonas deklarāciju

vidējais latvietis
vidējais latvietis

Kā es viņus ienīstu!

hahaha
hahaha

un apskaužat arī?