Dīkstāves pabalsts visbiežāk izmaksāts azartspēļu uzņēmuma darbiniekiem

Dīkstāves pabalsts vairākkārt izmaksāts nepilniem 7 tūkstošiem uzņēmumu, sešu uzņēmumu darbiniekiem dīkstāves pabalsti kopš aizvadītā gada pavasara izmaksāti vairāk nekā 10 reizes, liecina Lursoft apkopotie dati.

Visbiežāk to saņēmuši azartspēļu uzņēmuma SIA “Alfor” darbinieki, kopskaitā 14 reizes. Pēdējo reizi atlīdzība par dīkstāvi SIA “Alfor” darbiniekiem izmaksāta janvārī, tās kopējam apjomam veidojot 330,1 tūkst. EUR.

Pēc Lursoft apkopotās informācijas, 13 reizes dīkstāves pabalsti līdz šim izmaksāti arī AS “Lido” un AS “Tallink Latvija” darbiniekiem. AS “Lido” gadījumā kopš decembra VID uzņēmumam arī trīs reizes izmaksājis subsīdijas darbinieku algām. 

Atšķirībā no dīkstāves pabalsta, kas tiek izmaksāts to uzņēmumu darbiniekiem, kuri turpina būt darba attiecībās, taču tiem, piemēram, epidemioloģisko prasību vai arī pieprasījuma krituma dēļ nav pietiekams darba apjoms, lai tie tiktu nodarbināti, darbiniekiem, kuri tiek nodarbināti, taču darba devējam nav pietiekamu līdzekļu, lai izmaksātu atlīdzību pilnā apmērā, ir iespēja 50% algas apmērā saņemt subsīdiju darba algai no valsts līdzekļiem. 

Līdz pētījuma sagatavošanas brīdim subsīdijas darbinieku algām VID izmaksājis nepilnus 5 tūkstošus reižu. Visbiežāk tās saņēmuši mazumtirdzniecībā, kā arī ēdināšanas nozarē strādājošie uzņēmumi.

TOP 5 nozares, kuru darbiniekiem visbiežāk izmaksāta atlīdzība par dīkstāvi:

  1. Mazumtirdzniecība;
  2. Ēdināšanas pakalpojumi;
  3. Pārējo individuālo pakalpojumu sniegšana;
  4. Vairumtirdzniecība;
  5. Sporta nodarbības, izklaides un atpūtas darbība.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Lursoft

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Rita
Rita

bet kā gan sav;ādāk bezkompromisa tiesiskuma sponsoriem var būt?

Kimi
Kimi

Nu gan atrada īstenos cietējus…