Bijusī VID Iekšējās drošības pārvaldes darbiniece atklāj, kā tika iespaidota lēmumu pieņemšanā

Gita Plaude

Kurš pasūtīja Lato Lapsu un Jurģi Liepnieku? Latvieši ar pasūtīšanu kopš zināma laika saprot kaut ko citu. Pasūtīt var uz ielas kādu, pasūtīt var kaimiņu, bet tagad ir pasūtījumu galds aktuāls, un pasūtījuma galds – tas nozīmē, ka pret cilvēkiem iet varas iestādes. Tās izrēķinās ar cilvēkiem un dīvainā kārtā neatbild. Mēs gribam, lai atbild. Savukārt bijušie dienesta darbinieki arī ar sirdsapziņu vairs jau nemokās. Viņi runā – tā jaunā TV24 raidījuma “STOPkadri” vadītājs Armands Puče piesaka sarunu ar bijušo VID darbinieci Gitu Plaudi., kura atklāj, kā tikusi iespaidota lēmumu pieņemšanā:

Gita Plaude: “Ja mēs neesam objektīvi un, kā man arī tika pateikts, mēs nevaram objektīvi strādāt uz atsevišķām personām, tad es uzskatu, ka tas darbs tiek paralizēts, jo katras iestādes kompetence nosaka, kas viņiem ir jādara attiecībā uz kādām amatpersonām. Šinī gadījumā, ja izveidota jauna tiesībaizsardzības iestāde – Iekšējās drošības pārvalde, kuras pārraudzībā ir VID un tā nevar objektīvi strādāt uz vienu, divām, trijām, četrām… uz vairākām personām. Piedodiet, es tikai varēju nošokēties. Es sapratu tos globālos apjomus, pie kā tas var novest.”

Armands Puče: Globālie apjomi. Pie kā tas var novest. Šajā organizācijā – mēs runājam par VID. Vēl mums ir KNAB. Mums ir Ekonomisko noziedumu apkarošanas pārvalde. Vēl mums ir Valsts policijas galds. Vēl mums ir Valsts Drošības dienesta galds, Satversmes aizsardzības biroja galds. Tas nav tā, ka vienkārši VID sanāca kopā draugi un paziņas un organizēja galdu, lai panāktu kaut ko tādu. Ir jāsadarbojas ļoti daudz negodīgiem cilvēkiem. Turpinām sarunu!

Gita Plaude: “Tie mājieni tika doti netieši. Es taču saprotu arī galvas mājienus, mīmiku, intonāciju un visas tās darbības, kas seko pirms un pēc. Es ļoti augstu vērtēju arī atsevišķu darbinieku kompetenci, kvalifikāciju, kuri tur strādā, bet, ja nav objektivitātes, tad darbs ir paralizēts.”

Jau iepriekš publicējām Gitas Plaudes sniegto interviju “Neatkarīgajai”:
Bijusī VID Iekšējās drošības pārvaldes darbiniece: VID iekšienē izveidots “jumts” augstu amatpersonu darbību piesegšanai – Puaro.lv.

Tāpat būs interesanti izlasīt “Dienā” publicēto interviju ar VID bijušo izmeklētāju Initu Lūri Kas un kā “pasūtīja” Lato Lapsu un Jurģi Liepnieku – Puaro.lv .

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: TV24 raidījums “STOPkadri”

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Baltkrievijas partizāni
Baltkrievijas partizāni

Pīlēns personīgi, un ar citu lauķu atbalstu.

Kaža
Kaža

Pasūtījumus izmanto plaši,arī sociālajā un veselības sfērā.Tiek pievilkts kādai personai ķeksītis un sākās ignorance,neārstēšana,nesūtīšana uz invaliditates komisijām,invaliditates anulēšana.Manā gadijumā arodslimību kantorī VI pielika ķeksīti un viss notiek un nebeidzās ilgus gadus,pretēji jebkādai loģīkai un veselam saprātam.Elementāra, stulba atriebība par uzdrošināšanos aizrādīt uz likumu neieverošanu,cilvēktiesību ignorēšanu,kas izsauca vēl lielākus pārkapumus ,kuri turpinās ilgus gados visos veselības aizsardzības un labklājības ministrijas līmeņos.

kā traktēt
kā traktēt

Vai Lato L. rakstot iesniegumus dažādām iestādēm, izmanto tās kā sava veida pasūtījumgaldu?

Stienis
Stienis

Ikvienam sevi cienošam vecim ir jācīnās ar netaisnību. Ja tā ir valsts, tad, ja likums paredz, ka viss sākas ar iesniegumu, tad Lapsa rīkojas pilnīgi pareizi. Jautājums drīzāk ir, kāpēc tev šis viss liekas dīvaini?

kā traktēt
kā traktēt

Tātad sevi cienošais Lapsa raksta iesniegumus valsts iestādēm par netaisnībām. Lapsa nav ne pasūtītājs, ne viņa pārstāvis un valsts iestādes nav pasūtījuma galdi. Vai tā?
Cits sevi cienošais Vonsovičs raksta iesniegumus par netaisnību tām pašām valsts iestādēm, kur rakstīja Lapsa, tikai šoreiz par pašu Lapsu. Tagad raksītājs skaitās pasūtītājs, bet tā pašas valsts iestādes kļuvušas par pasūtījuma galdu. Vai tā
Tev neliekas dīvaina šī dubultā morāle? Šī dubultā pieeja vienam un tam pašam procesam?

pīlītes
pīlītes

Nevar vienlaicīgi but Žlezera partijā un apgalvot, cik pati ir un bija godīga un nekorumpēta un neiespaidojama.

Strēlnieks
Strēlnieks

Gobzema partijā ”Katram un Katrai”

pīlēns
pīlēns

Pie Gopzema tas pats