“Augstsprieguma tīkla” valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Irklis

Rolands Irklis

Latvijas pārvades sistēmas operatora AS “Augstsprieguma tīkls” (AST) valdes priekšsēdētāja amatā iecelts valsts kontrolieris Rolands Irklis, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai “Nasdaq Riga”.

Darbu valdes priekšsēdētāja amatā Irklis sāks 2023.gada 7.decembrī.

Uzņēmumā informē, ka atlases konkursā Irklis demonstrēja padziļinātu izpratni par enerģētikas sektoru un tā problēmjautājumiem Latvijā, kā arī visā reģionā kopumā.

Kopš 2021.gada 28.janvāra Irklis ir valsts kontrolieris, bet iepriekš viņš bija Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) priekšsēdētājs, kā arī padomes loceklis. Papildus Irklis darbojies Eiropas enerģētikas regulatoru sadarbības aģentūrā (ACER) un Eiropas Enerģētikas regulatoru padomē (CEER), kā arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD).

Irklis norādīja, ka viņš ir jau informējis Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu (ZZS) par valsts kontroliera amata atstāšanu. Iesniegumu Saeimā viņš plāno iesniegt pirmdien, 23.oktobrī, bet darba attiecības ar Valsts kontroli izbeigt decembra sākumā.

Tāpat uzņēmumā norāda, ka par AST valdes locekļa juridiskajos un atbilstības jautājumos iecelšanu tiks pieņemts atsevišķs lēmums.

Atklāts konkurss uz AST valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa amatiem tika izsludināts šogad maijā. Konkursā tika saņemti 53 pieteikumi, no kuriem 26 tika iesniegti uz valdes priekšsēdētāja amatu, bet 27 – uz valdes locekļa amata pozīciju.

Līdz jauna valdes priekšsēdētāja iecelšanai AST valdes priekšsēdētāja pienākumus pilda AST valdes loceklis Imants Zviedris.

AST koncerna apgrozījums 2023.gada pirmajos sešos mēnešos samazinājās par 11,6% un bija 105,117 miljoni eiro, kā arī koncerns guva peļņu 8,409 miljonu eiro apmērā pretstatā zaudējumiem attiecīgajā periodā pērn.

AST ir neatkarīgs Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operators, kas nodrošina elektroenerģijas pārvades tīkla darbības un Latvijas elektroenerģijas sistēmas elektroapgādes drošumu, sniedz pārvades sistēmas pakalpojumus, balstoties uz publicētiem pārvades pakalpojuma tarifiem, veic pārvades sistēmas operatīvo vadību un nodrošina drošu, stabilu, elektroenerģijas pārvadi pārvades sistēmā. AST pieder valstij. Kompānijas obligācijas kotē “Nasdag Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

AST ir vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS “Conexus Baltic Grid” (“Conexus”) lielākais akcionārs – kompānijai pieder 68,46% “Conexus” akciju. 

Valsts kontrolieri uz četriem gadiem amatā ievēl Saeima.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ansis
Ansis

Tā ir prēmija no KK par palīdzēšanu JV privatizēt CVK un vēlēšanas.

Anita
Anita

Nu irklis varēs airēt vēl straujāk

Botāniķis sapņotājs
Botāniķis sapņotājs

Ir amati, kas būtu jāuztver kā karjeras vainagojums. Cik tas ir nogrimis populisma un plukatisma puņķos liecina šis. Saeima ar savu uzticības balsojumu var ieskrieties, jo augsti valsts amati izrādās nav nekas īpašs, tikai vieta, kur “pārziemot” amata aizlieguma laiku.

nīlzirgs
nīlzirgs

Gan jau vadus ar makaroniem saputros.

Aivars
Aivars

Vienotības banda pārņem Latviju – prezidents , premjere , Rīgas mērs , Finanšu
Ministrs , ,Augstsprieguma tīklu priekšnieks – bandai būs naudiņa , un tt !

Post Scriptum
Post Scriptum

Pat KNAB atrodas Vienotības bandas premjeres pārraudzībā !

Mirklis bezgalīgais
Mirklis bezgalīgais

Kārtējais politmafijas noderīgais idiots, kas savu “izcilo” spēju un ekspertīžu dēļ ceļo pa naudīgu amatu zvaigznāju, nemainīgi saglabājot sunisku lojalitāti saimniekiem un regulāri iemaksājot tur, kur jāiemaksā, lai pie siles būtu.