Arī miljardieris Bezoss pabijis kosmosā

Ekrānuzņēmums

Amerikāņu miljardieris, uzņēmuma “Amazon” dibinātājs un pasaules bagātākais cilvēks Džefs Bezoss otrdien veica lidojumu kosmosā, izmantojot viņam piederošas kompānijas “Blue Origin” izstrādāto kosmosa kuģi “New Shepard”.

Bezoss devās lidojumā kopā ar vēl trim cilvēkiem. Viņa mērķis ir piedāvāt komerciālus lidojumus kosmosā. Šīs ir pirmais miljardiera raķešu firmas lidojums, kad kosmosā tiek sūtīti cilvēki, – līdz šim bijuši tikai testa lidojumi.

Lidojuma izvēlētais datums ir 52. gadadiena, kopš cilvēks pirmo reizi spēra kāju uz Mēness.

Līdz ar Bezosu izbaudīt dažas minūtes kosmosa bezsvara stāvokļa devās arī viņa brālis Marks. Tāpat 82 gadus vecā Vollija Fanka, kas pagājušā gadsimta 60. gados izgāja astronautu apmācības, taču kosmosā netika – viņa kļūs par visu laiku vecāko kosmonauti. Ceturtais lidojuma dalībnieks bija 18 gadus vecais Olivers Dēmens, kļūstot par visu laiku jaunāko personu kosmosā.

Džefs Bezoss pirms lidojuma sacīja: “Ir viens cilvēks, kurš bija pirmais cilvēks kosmosā. Viņu sauca Jurijs Gagarins, un tas notika jau sen. Es domāju, ka es būšu kāds 570. vai tamlīdzīgi. Šīs nav sacensības, bet ceļa veidošana uz kosmosu, lai nākamās paaudzes varētu paveikt neticamas lietas.”

Arī britu miljardieris Ričards Brensons lauž ceļu kosmosa tūrismā. Iepriekšējā mēnesī viņš devās lidojumā ar savu “Virgin Galatic” raķešu lidmašīnu. Tai ir nepieciešami divi piloti, kamēr Bezosa kosmosa kuģis “New Shepard” ir pilnībā automatizēts – tajā atrodas tikai pasažieri.

Ceļojums kopumā ilga desmit minūtes, un četras no tām kosmosa tūristi pavadīja virs nosacītās Kārmāna līnijas – tā atrodas 100 km augstumā un iezīmē robežu starp Zemes atmosfēru un kosmisko telpu.

Pirms līnijas sasniegšanas raķete atdalās no kapsulas, pasažieri var uz laiku atsprādzēties un izbaudīt bezsvara stāvokli. Tad kapsula atgriežas uz Zemes, piezemējoties ar izpletņiem.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar