70% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka viņu balsij valstī nav nozīmes

Vairums Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka viņu balsij valstī nav nozīmes, liecina jaunākā “Eurobarometer” aptauja, kas veikta šī gada pavasarī, bet publicēta septembrī.

Apgalvojumam, ka cilvēka balsij Latvijā ir nozīme, piekrīt 28% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, bet 71% tam nepiekrīt. Starp visām ES valstīm Latvijā šis rādītājs ir viszemākais.

Aiz Latvijas uzreiz ir Igaunija, kur šādam apgalvojumam piekrīt 30% respondentu, bet nepiekrīt – 70% Igaunijas iedzīvotāju. Līdzīgi zemi rādītāji ir arī Grieķijā, kur apgalvojumam, ka cilvēka balsij valstī ir nozīme piekrituši 30% aptaujas dalībnieki, bet 69% tam nepiekrita.

Latvijai, Igaunijai un Grieķijai seko Lietuva, kur šādam apgalvojumam piekrita 30% respondentu, bet 67% aptaujāto atzīmēja, ka viņu balsij Lietuvā nav nozīmes.

Vidēji ES valstī kopumā apgalvojumam, ka iedzīvotāja balsij savā zemē ir ietekme, piekrituši 58% respondentu, bet nepiekrituši 40% respondentu.

Latvijā aptauja veikta no 14.jūnija līdz 5.jūlijam un tajā piedalījās 1045 respondenti.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Andrīts
Andrīts

Te nu nepiekrītu. Nozīme ir. Problēma ka tiek taisīts t.s. vēlēšanu cirks. Turīgākie sponsori uztaisa savu kabatas partiju un nosponsorē vēl pāris klaunu partijas, kas taisa cirku, ka vidējam vēlētājam ir pretīgi uz to skatīties. Rezultātā vēlēt aiziet pārsvarā kabatas partijas atbalstītāji. Pārējie vienkārši vēlēt neiet. Es diemžēl arī neeju, jo nav kandidātu kam varētu uzticēties. Iet un balsot par mazāko ļaunumu ir bezgala stu….

neticu šīm muļķībām
neticu šīm muļķībām

Latvija ir demokratiska valsts un Latvijā katra pilsoņa balsij ir tikpat liela nozīme kā jebkuras demokratiskas valsts pilsoņiem viņu valstī.

motorhead 1916
motorhead 1916

Es domaaju taa. Lai nu kaadas veeleeshanas un veeleetaaji, tikpat tai saeimaa vairums muulaapu vien buus. BET. 100 muulaapu ir sasodiiti daudz. Domaaju, ka, veeleetaaju aktivitaatei sasniedzot, piemeeram, tikai 25%, attieciigi jaasamazina tas skaits saeimaa, taatad liidz 25. Logjiski tak. ;-)

hmmm
hmmm

Problēma ir tajā, ka vairums Latvijas iedzīvotāju ir totāli idioti. Un diemžēl, viņu balsij IR NOZĪME. Tā rezultātā savēl Kaimiņus, Gobzemus, drīz atkal ievēlēs Šleseru un ievēlēs, balstoties idiotu sakārdinātās emocijās. Šoreiz balsos PRET ZINĀTNI UN MEDICĪNU – antivakseri. Idiotu kārdinājuma stiprībai piešpricēs klāt reliģiju. Balsos ar “dievvārdu” pret vakcīnu. Gānīs paši savu valsi, neuzkatot par savu pienākumu šo valsti pašiem būvēt. Slavēs Pūķinu, izņirgs Navaļniju – kuram i sapņos nerādās, ka Krievijā kādreiz būs tik demokrātiska brīva vide – gāni kaut katru dienu valdību, Saeimu, Tiesu un tev burtiski par to nekas nebūs. Brīvas vēlēšanas? Nu kuru tas interesē.… lasīt vēl »

Jonas
Jonas

Gribi teikt ka visus 30 gadus stulbā tauta ievēl nepareizos? Ieslēdz loģisko domāšanu.

hmmm
hmmm

Gribu teikt, tikai to ko pateicu – tauta ir tik stulba, ka es tai neatstātu savu suni pieskatīti. Un nepiemini vārdu “loģika”, jo tev ir sveša šī jēdziena nozīme.

Stienis
Stienis

Šie cilvēki pareizi uzskata, jo mūsu balsīm (vēlēšanās) BURTISKI nav nekādas nozīmes. Vienreiz ir jāpārstāj uzturēt šī kroplā iekārta un jāpārstāj iet uz vēlēšanām un deleģēt kliķei varu.

Ņiva
Ņiva

Vai tiešām 30% ir tik naivi un apmulsuši? Pie šādas saeimas un valdības? Joprojām? Naivais romantisms

Rupeklis
Rupeklis

Ir vai nav nozīme redz, kad visu izmēģina. Balsij nav nozīme, ja to atdod acīmredzami debīliem večiem.

Ždanoka
Ždanoka

Man tu patīci, Rupekli.