“30 līdz 30”: veiksmīgākie jaunie līderi Latvijā

līderis

Nākotne ir jauno līderu rokās – talantīgie un drosmīgie nosaka attīstības virzienus, piedāvā inovācijas dažādās nozarēs, kā arī spēj ietekmēt daudzu cilvēku uzskatus un vērtības.

Žurnālā “Forbes” decembra/janvāra numurā publicēts saraksts ar 30 šobrīd veiksmīgākajiem jaunajiem līderiem Latvijā, kuri, vēl nesasnieguši 30 gadu vecumu, jau šodien ar savām inovatīvajām idejām uzrāda potenciālu augstiem sasniegumiem nākotnē. 

Kā veidots saraksts “30 līdz 30”?

Sarakstā iekļauti cilvēki līdz 30 gadu vecumam, kas guvuši panākumus dažādās nozarēs. To veidojot, tika apkopotas “Forbes” lasītāju pieteiktās kandidatūras un novērtēts arī citu pretendentu sniegums. Katrā kategorijā izvēlēti pieci jaunie līderi; ja vienu projektu īsteno vairāki cilvēki, kas jaunāki par 30 gadiem, norādīti viņi visi.

Katrā kategorijā jaunieši sarindoti nejaušā secībā, nepiešķirot konkrētas vietas.

Vairāk par saraksta tapšanu var lasīt ŠEIT.

Tehnoloģijas

Marina Petrakova, VReach public.foto

MARINA PETRAKOVA

28 gadi

Uzņēmuma VReach līdzdibinātāja un vadītāja. Uzņēmuma produkti, ieviesti ārstniecības procesā, palīdz bērniem ar autismu iejusties sabiedrībā. Darbojas organizācijā Riga Techgirls, tostarp pasniedzot sievietēm IT.

LĪNA MARTA SARMA

28 gadi

Programmētājas Līnas ieguldījumu sabiedrības izglītošanā par informācijas tehnoloģijām un jaunuzņēmumu ekosistēmu grūti pārvērtēt jau tagad. TechHub Riga valdes locekle, veidojusi programmas Learn IT, līdzdarbojas
Riga Techgirls.

RALFS SMILŠARĀJS

26 gadi

Datos balstītu risinājumu izstrādātāja Mobnx īpašnieks viens pats savā izņēmumā apgroza 8,7 miljonus eiro, nopelnot vairāk nekā miljonu eiro gadā. Šķiet, viņš varētu būt jaunākais self-made miljonārs Latvijā.

SIGVARDS KRONGRONS

29 gadi

Līdzdibinātājs un īpašnieks inovatīvā uzņēmumā CastPrint. Kompānija ražo alternatīvu ģipsim – ar 3D printeri tiek drukātas individuālas fiksējošas medicīniskas ierīces, kas netraumē pacienta ādu.

DAIRIS ZARIŅŠ

28 gadi

Latvijas uzņēmuma Printful biznesa attīstības un ražošanas vadītājs Losandželosā. Uzņēmuma apgrozījums 2019.gadā sasniedza 116 miljonus dolāru. Trīs gadu laikā (līdz 2018.g.) apgrozījums pieaudzis par 786 procentiem.

Izglītība

Kristiāns Lancmanis

KRISTIĀNS LANCMANIS

23 gadi

Pirms pieciem gadiem, vēl mācoties vidusskolā, izveidoja tekstilizstrādājumu ražošanas mācību uzņēmumu Simple+, kuru nepameta, bet turpina attīstīt. Uzstājoties skolās, veicina uzņēmējdarbību skolēnu un jauniešu vidū.

RAIVO KALDERAUSKIS

26 gadi

RTU programmā Būvniecība starptautiskajai akreditācijai prezentēja savas idejas studiju programmas uzlabošanai, kuras ņemtas vērā, neraugoties uz RTU iebildumiem. 2019.gadā – RTU jaunais mācībspēks.

ZANE RAŠČEVSKA

29 gadi

RISEBA Radošā biznesa inkubatora vadītāja, programmas Start-up ekonomika un finanses direktore. Zane māca, kā radošas idejas pārvērst biznesā, risinot problēmu, kas aktuāla arī zinātniekiem.

Likums un valsts

Armands Smans

ARMANDS SMANS

27 gadi

Zvērinātu advokātu biroja Rode un partneri krimināltiesību speciālists, īpaši balto apkaklīšu noziegumu un nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas jomās Jaunākais no četriem ABVLV Bank likvidatoriem.

JĀNIS GAVARS

28 gadi

Advokāts, PwCLegal M&A prakses vadītājs. Viņa ekspertīzi jau novērtējuši arī starptautiskie advokātu direktoriji un juridiskā tirgus pētnieki. Legal 500 Jāni atzina par Uzlecošo zvaigzni M&A jomā.

MODE

Rūdolfs Valbergs

RŪDOLFS VALBERGS

16 gadi

Pasaulslavenā modes nama Prada reklāmas seja. Lai arī Rūdolfs par to kļuvis pavisam nejauši, turpinot attīstību šajā virzienā, viņam ir iespēja nedaudz atšķaidīt populāro latviešu sieviešu – modeļu pulciņu.

KĀRLIS ĀDLERS

28 gadi

Kārlim pieder modeļu aģentūra BRO Models, kuras apgrozījums 2019.gadā bija 630 tūkstoši eiro, peļņa – 174 tūkstoši. Tieši viņš ieraudzīja uz ielas Rūdolfu Valbergu, kurš vēlāk kļuva par modes nama Prada seju.

Izklaide

Edgars Vecozoliņš

EDGARS VECOZOLIŅŠ

28 gadi

Spēļu izstrādātāja Beetroot Lab. līdzdibinātājs un galvenais arhitekts. Spēle Dystopia, par kuras reklāmas seju kļuva pasaulslavenais UFC čempions Konors Makgregors, pavēra Latvijai globālo spēļu tirgu.

E-KOMERCIJA

Dāvis Siksnāns

DĀVIS SIKSNĀNS

29 gadi

Līdzdibinātājs un valdes priekšsēdētājs uzņēmumā Printful. Tas ierindots Deloitte Technology Fast 500 topā kā viens no straujāk augošajiem uzņēmumiem Ziemeļamerikā, trīs gadu laikā (līdz 2019.g.) palielinot apgrozījumu par 441 procentu.

Mūzika

Kristofers Velšs

KRISTOFERS VELŠS

29 gadi

Pirms pieciem gadiem, iedvesmojoties no Latvijas koru tradīcijas un augstā kora mūzikas līmeņa, pārcēlās uz dzīvi Latvijā un nodibināja Rīgas projektu kori, kas iepazīstina ar Latvijā mazāk zināmu repertuāru.

SANDRA SERŽĀNE

23 gadi

Talantīgā vijolniece bija Ineses Galantes talantu konkursa laureāte 2015.gadā. Viņa ne tikai aktīvi muzicē tepat Latvijā, bet paspējusi uzstāties koncertos arī klasiskās mūzikas galvaspilsētas Vīnes labākajās koncertzālēs.

BRUNO REJS CORNS

24 gadi

Aizsāka Latvijā nebijuši projektu repa kultūras popularizēšanai – 371 Battle. Projekts ietver repa batlus ar sagatavotiem tekstiem, sniedzot skatītājiem nebijušu izklaidi. Trīs gadu laikā vairāk nekā divi miljoni skatījumu.

Māksla

Agate Bernāne

AGATE BERNĀNE

24 gadi

Divas reizes saņēmusi Pētera Avena labdarības fonda Paaudze izcilības stipendiju, bet 2019.gadā piedalījusies starptautiskajā laikmetīgās mākslas mesē ArtVilnius. 2019.gadā notika talantīgās mākslinieces pirmā personālizstāde.

Mārketings

Zane Skujiņa

ZANE SKUJIŅA

27 gadi

Latvijas paralimpiskās komandas delegācijas vadītāja – pasaulē jaunākā Chief de Mission. Kā sabiedrisko attiecību vadītāja ar paralimpisko komandu bijusi gan Londonas, gan Riodežaneiro spēlēs.

TOMS UPĪTIS

28 gadi

McCANN Riga radošais direktors, LADS Adwards festivālā apbalvots kā labākais jaunais radošais speciālists nozarē. TV3 Grupa un Valmiera zīmolu maiņas radošais direktors, dokumentālās filmas Sencis režisors.

Zinātne

Andris Pāvils Stikuts

ANDRIS PĀVILS STIKUTS

26 gadi

Fizikas doktorants, strādā LU Magnētisku mīkstu materiālu laboratorijā un Sorbonas Universitātes PHENIX laboratorijā, ieguvis Mikrotīkla stipendiju studijām. Pēta iespējas izmantot magnētus medicīnā.

Vadība

Egija Gailuma

EGIJA GAILUMA

29 gadi

No nulles attīstījusi un Latvijā vada transporta kompāniju CityBee, kas divu gadu laikā izaugusi līdz teju 400 automašīnām un trīs miljonu eiro apgrozījumam, apsteidzot konkurentus, kuri tirgū ir daudz ilgāk.

Labdarība

Rojs Puķe

ROJS PUĶE

15 gadi

Latvijas lepnuma balvas ieguvējs savu darbību sāka kā recepšu blogeris, taču ātri vien pievērsās labdarības iniciatīvām, galvenokārt ar mērķi palīdzēt savākt līdzekļus bērniem, kam nepieciešama ārstēšanās.

Finanses

ROBERTS LASTOVSKIS

28 GADI

TWINO Investments valdes priekšsēdētājs. Viņa vadībā TWINO investīciju platforma ir kļuvusi par vienu no tikai četrām savstarpējo aizdevumu platformām, kas spējusi finansēt aizdevumus par vismaz pusmiljardu eiro.

ARMANDS IKAUNIEKS

28 gadi

Biznesa attīstības vadītājs vienā no lielākajiem lauksaimniecības un pārtikas ražošanas uzņēmumu holdingiem Argolats Holding ar kopējo apgrozījumu, kas lielāks par 200 miljoniem eiro. Atbild par M&A darījumiem un finansēm.

OTTO DAVIDOVS

26 gadi

Atbild par vairāk nekā 40 miljonu eiro kredītportfeli un vada kreditēšanas pārvaldi Baltic International Bank. 2019.gadā bija Latvijas pārstāvis Apvienoto Nāciju Organizācijas Youth Climate Summit Ņujorkā.

Uzņēmējdarbība

KRISTAPS RŪSA

29 GADI

Baltic Wood Trade, kas nodarbojas ar koksnes vairumtirdzniecību, pērn bija lielākais starp uzņēmumiem, kuru vienīgajam īpašniekam ir mazāk nekā 30 gadu. Kristapa Rūsas kompānija apgrozīja teju desmit miljonus eiro.

Sociālā uzņēmējdarbība

GUSTAVS MĀRTIŅŠ UPMANIS

26 gadi

Līdzdibinātājs biedrībai Paliec mājās – brīvprātīgo tīklam, kas palīdz Covid-19 riska grupām. Pārstāvējis Latviju One Young World Summit. Attīsta platformu visasiespejas.lv, kas palīdz jauniešiem izvēlēties nākotnes virzienu.

LAURA NOOR

25 gadi

Latvijā dzīvojoša igauniete, kura kopā ar domubiedrēm izveidojusi sociālo projektu #Neklusē ar mērķi samazināt mobinga līmeni Latvijas skolās. Puse skolēnu, kas cieš no mobinga, pēc palīdzības nevēršas. #Neklusē palīdz to saņemt.

Sports

Dāvis Bertāns

DĀVIS BERTĀNS

28 gadi

Basketbolists ir Trīs Zvaigžņu balvas nominants kategorijā Gada izrāviens sportā. 2020.gadā bijis otrs rezultatīvākais spēlētājs NBA komandā Wizards, kļūstot par vienu no pieprasītākajiem baksketbolistiem NBA.

Avots: Forbes Nr.17

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Derdz
Derdz

Tas labi. Bet mazliet būšu kritisks, daži uzvārdi pazīstami, ka ir kāds kādi, uz kuru pleciem vari veltit laiku mācībām vai idejas realizēšanai, jo daļa divos darbos strādājot laiku tan vēl ka lai cik gribētu gruti atrast laiku mācībām un ja ir tad i miegs, i dzīvoklis jāuztur, utt

Skolnieciņš
Skolnieciņš

RTU kojās dzīvot ir daudz jautrāk. Kojas ir dārgas, vecas un neremontētas. Manā specialitātē bakalauros mācības iztur 1/3 studentu. Pat vidējā atzīme 8 vidusskolā negarantē mācības universitātē. Paralēli strādāt nedrīkst, citādi izmetīs.

Urma
Urma

Prieks par jauniešiem.
Visai uzskatāma ir reakcija uz augstkolu falšumu tukšajos lozungos… līdz nonāk līdz reālijām: “RTU programmā Būvniecība starptautiskajai akreditācijai prezentēja savas idejas studiju programmas uzlabošanai, kuras ņemtas vērā, neraugoties uz RTU iebildumiem. 2019.gadā – RTU jaunais mācībspēks.” Saprotams, ka jaunietis neiederas īpašajā rtu moiku kultūrā

Skolnieciņš
Skolnieciņš

RTU tā ir elle. Nabadzīgajiem lauku jauniešiem tas ir peļu slazds. Mācības, protams, ir bezmaksas, bet stress ir pamatīgs. Kojas gadā maksā virs 1000 eiro. Budžeta vietas dažās programmās ir butaforijas, jo visus pirmkursniekus izmet. Nabagus neviens nemīl. Tāda, lūk, dzīve. Atliek vien samierināties…

Stienis
Stienis

Reāls prieks lasīt par šiem jaunajiem cilvēkiem! Rodas cerība, ka viss varbūt nebūs tik slikti!