220 milj. armijas pārtikas iepirkums: sodītas vēl četras amatpersonas

pārtika

Aizsardzības ministrijā (AM) nolemts sodīt vēl četras atbildīgās amatpersonas saistībā ar pārkāpumiem armijas pārtikas iepirkumā, informē ministrijā.

Četras atbildīgās personas disciplināri sodītas, tām tika piemērots sods – mēnešalgas ieturēšana uz noteiktu laiku. Soda apmērs atšķīrās no izdarītā pārkāpuma smaguma un citiem apstākļiem, kas atzīti par būtiskiem disciplinārsoda noteikšanā.

Vienas amatpersonas disciplinārlietas izskatīšana ir procesā, un tā patlaban ir pagarināta uz nenoteiktu laiku, ņemot vērā amatpersonas ilgstošo prombūtni.

Saistībā ar iepirkumu par loģistikas pakalpojumu pārtikas piegādē armijas vajadzībām no amata jau iepriekš atbrīvots iepirkuma komisijas vadītājs, nu jau bijušais Nacionālās apvienības (NA) biedrs Ēriks Ezeriņš un Nacionālo bruņoto  spēku Nodrošinājuma pavēlniecības štāba Apgādes pārvaldes Iepirkumu un līgumu daļas priekšnieks Imants Freibergs. Tāpat nolemts nepagarināt profesionālā dienesta līgumu ar vienu NBS pārstāvi.

Divām aizsardzības nozares amatpersonām ir izteikts rājiens.

Valdība jūlijā nolēma izveidot starpdisciplināru dienesta pārbaudes komisiju, lai nodrošinātu vispusīgu iepirkumā iesaistīto amatpersonu atbildības izvērtēšanu atbilstoši Valsts kontroles norādītajam. Komisijas vadītājs ir Valtss kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Kā zināms, NBS iepirkumā par loģistikas pakalpojumu pārtikas piegādēm armijai nākamajos piecos gados uzvarēja salīdzinoši neliels uzņēmums “Zītari LZ”. Aizsardzības ministre pieprasīja skaidrojumu par līdz 220 miljoniem eiro vērto iepirkumu un uzdeva pārbaudīt konkursa kvalifikācijas prasību atbilstību līguma mērķim. Vēlāk nolēma līgumu lauzt. AM risināja sarunas ar uzņēmumu par līguma laušanas nosacījumiem. 

Nacionālā drošības padome lūdza Valsts kontroli veikt visaptverošu AM un NBS iepirkumu un apgādes sistēmas lietderības revīziju. Revidenti secināja, ka iepirkums bija “izcelts ārā” no ierastās aizsardzības resora iepirkumu sistēmas, tas nebija labi izplānots un rezultāts neatbilst armijas vajadzībām.

Saskaņā ar līgumu “Zītari LZ” saņem 3% no summas par pārtikas piegādi par piegāžu administrēšanu.

Ar uzņēmumu “Zītari LZ” panākta vienošanās par līguma izbeigšanu 31. decembrī. Līguma laušanas dēļ valsts nekādus finansiālus zaudējumus necietīšot.

Avots: lsm.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Čurbundinskis
Čurbundinskis

“AM risināja sarunas ar uzņēmumu par līguma laušanas nosacījumiem. ”
A varbūt nemaz nedrīkst? :-D

Lisijs
Lisijs

Tramvajā dzirdēju baumas, ka vairākas no amatpersonām esot iesniegušas prasību tiesā, pamatojot ar to ka īstajiem vainīgajiem Kurnosovam un Ķudam būtu par šo jāatbild.