220 milj. armijas pārtikas iepirkums: Pabrika bijušais padomnieks neuzskata, ka būtu pieļāvis pārkāpumus

220 milj. EUR vērtajā armijas pārtikas iepirkumā iesaistītais bijušais aizsardzības ministra Arta Pabrika (LA) padomnieks Valdis Verners neatzīst, ka būtu pieļāvis kādus pārkāpumus. KNAB 16. martā vairākos objektos Rīgā un citviet Latvijā veica kriminālprocesuālās darbības.

“Es uzskatu, ka neesmu vainīgs. Esmu godprātīgi veicis savu darbu,” paziņoja Verners.

Verners gribētu plašāk komentēt situāciju, bet esot parakstījies par informācijas neizpaušanu, lai nekavētu izmeklēšanu. “KNAB veic par šo pārbaudi, jebkādus jautājumus par to labāk uzdot viņiem,” norādīja Verners.

KNAB pirmdien pavēstīja, ka biroja izmeklētajā armijas pārtikas iepirkuma krimināllietā tiesības uz aizstāvību ir diviem iepirkuma komisijas locekļiem, uzņēmuma pārstāvim un bijušā aizsardzības ministra padomniekam.

KNAB apstiprināja, ka patlaban četrām kriminālprocesā iesaistītajām personām – diviem iepirkuma komisijas locekļiem, uzņēmuma pārstāvim un bijušā aizsardzības ministra padomniekam ir tiesības uz aizstāvību. Nevienai personai šajā kriminālprocesā nav piemēroti drošības līdzekļi.

Saskaņā ar likumu tiesības uz aizstāvību ir tādai personai par kuru izteikts pieņēmums vai apgalvojums, ka tā izdarījusi noziedzīgu nodarījumu. KNAB neatklāja kāds likumā paredzētais procesuālais statuss piemērots minētajai četrotnei – personas pret kuru sākts kriminālprocess vai aizdomās turētā.

Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centra (VALIC) organizētā iepirkuma “Loģistikas pakalpojums par pārtikas piegādi NBS vajadzībām” komisijas vadītājs bija Ēriks Ezeriņš, komisijas vadītāja vietniece – Rinalda Grīna.

Komisijas locekļi bija Imants Freibergs, Kārlis Sudrabs, Sanita Vaidere, Ervīns Skudra, Inga Akmeņkalna-Avana un Verners. Komisijas loceklis Igors Marčenko darbojies laikā no 2021. gada 18. oktobra līdz 2022. gada 21. martam.

16. martā KNAB paziņoja, ka saistībā ar bruņoto spēku pārtikas iepirkumu vairākos objektos Rīgā un citviet Latvijā veica kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā 14 tiesas sankcionētas kratīšanas, saistībā ar iepirkumu.

Lai ar kriminālprocesuālām metodēm pārbaudītu, vai iepirkuma procedūras laikā no 2021. gada 18. oktobra līdz šī gada 10.janvārim īstenoti noziedzīgi nodarījumi, KNAB 3. martā sācis kriminālprocesu.

Kriminālprocess sākts pēc trīs Krimināllikuma pantiem par nepatiesu ziņu par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā norādīšanu deklarācijā, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā un neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu.

17. marta pēcpusdienā Aizsardzības ministrija (AM) paziņoja, ka aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA) ir izdevusi rīkojumu no amata pienākumu pildīšanas uz laiku atstādināt divas amatpersonas, kas saistītas ar minēto pārtikas iepirkumu.

Vienlaikus pret abām uz laiku atstādinātajām amatpersonām sākta disciplinārā izmeklēšana. Netiek gan atklāts vai šīs amatpersonas ir KNAB lietā figurējušie iepirkuma komisijas locekļi.

AM saistībā ar 220 miljonus eiro vērto armijas pārtikas iepirkumu sākusi dienesta pārbaudi. Ministrija arī informējusi KNAB, prokuratūru un Valsts kontroli. Pārbaudi prokuratūrā veic Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības koordinācijas nodaļa.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
zinātāja
zinātāja

Tādiem zīdaiņiem nevajadzētu būt par padomniekiem. Aceros, ka kādreiz, tautas partijas(zagļu partijas) izglītības ministrs bija vidusskolnieks.

LTV
LTV

Zinātājai, bet ja t’tetis grib…

pabriks
pabriks

Tas puisis vienkārši šķielē. Tāpēc viņu ielika komisijā par galveno

Teterevu šestjorka Zatlers
Teterevu šestjorka Zatlers

Cerams, ka lìdz manīm neaizraksies. Voldiņš ir mana dēliņa Kārlīša draudziņš