Partiju reitingi Rīgā: līderi “Latvija pirmajā vietā”, “Jaunā Vienotība” vien ceturtie

Rīgas dome

Līdz ar pavisam vasarīgām dienām tuvojas arī jūnijā sākumā gaidāmās pašvaldību vēlēšanas. Īpaši sīva cīņa gaidāma par vietām Rīgas domē. Jaunākie SKDS veiktās rīdzinieku aptaujas dati liecina, ka populārākā partija Rīgā ir “Latvija pirmajā vietā”. Par to savu balsi gatavi atdot 11,6% aptaujāto. Otrie “Progresīvie” – par tiem balsot sola 8,2%, bet trešā ar 7% atbalstu – Nacionālā apvienība.

Ceturtajā vietā saskaņā ar aptaujas datiem ir “Jaunā Vienotība”. Par viņiem patlaban balsot gatavi 6,2% vēlētāju Rīgā.

Piektajā vietā “Stabilitātei!” – viņiem aptaujā 5,7% atbalsts. Ar 5,3% nākamais politiskais spēks ir “Saskaņa”. “Suverēnās varas” un “Apvienības Jaunlatvieši” sarakstam balsi sola 3,9%. Nākamajam kopējam sarakstam – “Gods kalpot Rīgai” un ZZS – aptauja rāda 3,1% vēlētāju atbalstu. “Latvijas attīstībai” šajā aptaujā 2,5% atbalsts.

Vairākām partijām – atbalsts zem 1%. “Platformai 21” – 0,8%, Jaunajai konservatīvajai partijai – 0,6%, “Tauta. Zeme. Valstiskums” un “Pašcieņa” – 0,2, savukārt Centra partijai atbalsts pagaidām ļoti neliels un vēl nesasniedz procenta desmitdaļu.

Gandrīz 31% aptaujāto atzinuši, ka viņiem grūti pateikt, par kuru partiju balsotu.

Ja salīdzina ar janvāra aptaujas datiem, ir daži interesanti aspekti. Pirmais – lielākajai daļai partiju aptauja rāda atbalsta kritumu – dažiem lielāku, dažiem mazāku. Un no partijām, kurām ir pieejami dati par janvāri, kāpums ir tikai vienam politiskajam spēkam – sarakstam “Suverēnā vara” un “Apvienība Jaunlatvieši”. Tur pieaugums no 2,2% janvārī, kad vēl “Suverēnajai varai” nebija kopīga saraksta ar “Apvienību Jaunlatvieši”, un pēc apvienošanās kāpums līdz 3,9% šomēnes.

Otrs – aptaujā redzams liels neizlēmušo pieaugums – no 26,1% janvārī līdz 30,8% aprīlī. Un tieši šie svārstīgie un neizlēmušie varētu būt tie, kuri noteiks, kāds tad būs vēlēšanu rezultāts vasaras sākumā.

Negaidot vasaras sākumu, var pārrēķināt, kuras partijas vai to apvienības tad iekļūtu Rīgas domē, ja vēlētāji nobalsotu, kā solījuši aptaujas veicējiem. Atbilstīgi aprīļa datiem, tas izdotos astoņām partijām, “Latvijas attīstībai” un “Apvienotajam sarakstam” paliekot pavisam tuvu kārotajiem 5%. Te gan svarīga piebilde – aprēķinos ņemts vērā arī tas, cik apņēmīgi un gatavi doties balsot ir aptaujātie.

Aptauja veikta marta pašās beigās, aprīļa sākumā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

0 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments