“Financial Times”: Krievija gatavojusi floti raķešu triecieniem Rietumeiropā

izlūkdienesti uztraucas

Krievija vēl pirms atkārtotā iebrukuma Ukrainā gatavojusi savu floti ar kodolgalviņām aprīkotu raķešu triecieniem Rietumeiropā potenciāla konflikta gadījumā ar NATO, vēsta britu laikraksts “Financial Times”, kas iepazinies ar Rietumu avotu nodotiem slepeniem dokumentiem.

Kartes ar tālajiem mērķiem – to vidū ir arī Francijas rietumu piekraste un Berova Fērnesā Lielbritānijā – detalizēti aprakstītas prezentācijā virsniekiem, kas tikusi sagatavota vēl pirms Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā.

Laikraksts iepriekš ziņoja, ka no šiem pašiem 29 slepenajiem Krievijas militārajiem dokumentiem zināms, ka Maskava ir strādājusi pie taktisko kodolieroču izmantošanas sākumposmā konfliktā ar kādu no pasaules lielvarām. 

Nule publiskotā informācija liecina, ka Krievija iztēlojusies konfliktu ar Rietumiem tālu aiz tās tiešās robežas ar NATO, plānojot virkni spēcīgu triecienu visā Rietumeiropā.

Dokumentos, kas tapuši laikā no 2008. līdz 2014.gadam, iekļauts mērķu saraksts raķetēm, kas varētu nest gan parastās kaujas galviņas, gan taktiskos kodolieročus. 

Krievijas virsnieki uzsver priekšrocības, ko dod kodolieroču uzbrukumu veikšana agrīnajā stadijā.

Analītiķi, kas iepazinušies ar dokumentiem, apgalvo, ka tie atbilst tam, kā NATO novērtē Krievijas tālo raķešu triecienu draudus un ātrumu, ar kādu Krievija varētu ķerties pie kodolieroču izmantošanas. 

Kartēs, kas tika izveidotas prezentācijas, nevis operatīviem mērķiem, ir attēloti 32 NATO mērķi Eiropā, ko Krievijas flote varētu apdraudēt.

Krievijas Baltijas flotes mērķi lielākoties atrodas Norvēģijā un Vācijā. To vidū Bergenas jūras kara flotes bāze, kā arī radaru objekti un speciālo spēku objekti.

Dokumentu noplūde arī norāda, ka Krievija ir saglabājusi spēju pārvadāt taktiskos kodolieročus ar virsūdens kuģiem, neraugoties uz 1991.gada vienošanos starp Padomju Savienību un ASV par to likvidēšanu. 

Starp Krievijas taktisko kodolieroču nesējiem ir uzskaitītas “pretzemūdeņu raķetes ar kodolgalviņām, kas izvietotas uz virsūdens kuģiem un zemūdenēs” un “kuģu un krasta virszemes vadāmās raķetes “zeme-gaiss” ar kodolgalviņām, lai iznīcinātu ienaidnieka pretgaisa aizsardzības grupas”.

Kā teikts publikācijā, nesen pēc Krievijas diktatora Vladimira Putina pavēles sarīkotās mācības, lai atstrādātu taktisko kodolieroču izmantošanu, liecina, ka laikraksta rīcībā nonākušie slepenie dokumenti joprojām atbilst pašreizējai Krievijas militārajai doktrīnai. 

Jūnijā Krievijas bruņotie spēki atstrādāja padomju laika pretkuģu raķešu P-270 iekraušanu uz “Tarantul” klases korvetēm Kēnigsbergā (Karaļaučos), kur, kā apgalvo NATO amatpersonas, tiek glabāts nedeklarēts taktisko kodolgalviņu krājums.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

2 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
Viņi vienmēr gaida kaut ko citu
Viņi vienmēr gaida kaut ko citu
3 mēnešus atpakaļ

Vai gadījumā tas nebūs sakarā ar F16 piegādēm Ukrainai? Ukrainā lidlaukus regulāŗi ar raķetēm sabojā. Bet F16 ir vajadzīgs lidlauks. Bija kaut kādas baumas ka F16 varētu pacelties no Ukrainas kaimiņvalstīm. Krievijas info telpā izskanēja viedoklis, ka tādā gadījumā tās valstis būšot iesaistītā puse, un saņemšot raķešu triecienu. Bez iemesla tādiem raķešu triecieniem viņi negatavotos. Un vispār ja ticam ekspertiem, tad raķetes jau sen beigušās.

Gada glezna
Gada glezna
3 mēnešus atpakaļ

Neko nesaprotu. Vai tiešām iedomājaties, ka ASV, Francijā, Lelbritānijā, Ķīnā nav sastādīti stratēģiskie plāni X stundai.