Ja kādu punktu šajā sarakstā varat attiecināt uz sevi – ir laiks mainīties.
1. Jūs neprotat angļu valodu
Svešvalodu zināšana ir atslēga lielām iespējām, un angļu valoda šajā ziņā ir līderpozīcijā. Angļu valodas prašana ir noderīga ne tikai ceļojot plašajā pasaulē, bet ar ikdienā.
Angļu valodas zināšana palīdzēs saprast dažādu gadžetu lietošanas pamācību, atrast informāciju, kādas nav latviskajā Google un skatīties filmas oriģinālvalodā, kuru tulkojumā, kā zināms, dažreiz mēdz zust daudz kas – no aktieru intonācijas līdz pat teikuma jēgai. Iepirkties ārzemju interneta veikalos, stažēties vai strādāt ārzemēs un lasīt literatūru, kas nav tulkota latviski. Neprotot angļu valodu, jūs neizbēgami atpaliekat no tiem, kuri to prot.
2. Jūsu finanses ir aizlaistas pašplūsmā
Pat, ja sevi pozicionējat kā pilnīgi vienaldzīgu pret bagātību raušanu, neizdosies noliegt to, ka tieši nauda dod pārliecību par drošu rītdienu un sniedz drošības sajūtu. Un kārtība finansēs tam ir svarīgs priekšnoteikums.
Ja palaižat gar ausīm plašsaziņas līdzekļu brīdinājumus par krāpnieku shēmām, jūs riskējat iekrist viņu lamatās. Neinteresēšanās par aktualitātēm nodokļu jomā var izvērsties zaudējumos, bet neorientējoties elementāros finanšu jautājumos, būs sarežģīti saglabāt esošos iekrājumus un vairot tos.
3. Jūs ignorējat jaunākās tehnoloģijas
Viena lieta tad, ja jūs iepazīstaties ar sasniegumiem tehnoloģijās, bet tomēr izlemjat, ka ir tomēr daudz patīkamāk lasīt grāmatu “pa vecam” – sajūtot tipogrāfijas krāsas aromātu un papīra čaukstoņu, lappuses pāršķirot, nevis lasīt digitālajā formātā. Bet pavisam kas cits, ja jūs vispār neinteresē, ko jaunu piedāvā tehnoloģiju izstrādātāji. Tehnoloģijas atvieglo ikdienu. Nav nepieciešams pirkt jaunākās paaudzes ierīces uzreiz pēc to nākšanas klajā. Bet ja, sažņaudzis naudiņu rokā, stāvat rindā, lai samaksātu par elektrību vai gāzi to piegādātāju kantorī, nevis veltāt trīs minūtes, lai pakalpojumus apmaksātu viņu mājaslapā internetā, kaut kas jūsu dzīvē tomēr nav tā, kā tam vajadzētu būt.
4. Jūs lietojat primitīvas paroles
Kad elektroniskais pasts tika lietots vienīgi tāpēc, lai nosūtītu draugam smieklīgas bildītes vai lai reģistrētos apšaubāmos forumos, pasta uzlaušana skumdināja, bet tas nekā daudz dzīvē nemainīja. Turpretī mūsdienās elektroniskā pastkastīte ir kļuvusi ļoti nozīmīga un nedrīkst to nesaprast. Ja jūsu parole vēl joprojām ir “123123” vai “parole” un nesatur lielos burtus un ciparus, tad jūs pakļaujat riskam ne tikai savu drošību. Ļaundari, izmantojot jūsu elektronisko pastu, var piekļūt jūsu kontaktpersonām un iepīt viņus savās krāpnieciskajās shēmās it kā jūsu vārdā.
5. Jūs ticat visam, ko stāsta ziņās
Cienījami žurnālisti pārbauda informācijas patiesumu, pirms to publicē. Tas pats ir jādara mums. Lai situāciju saprastu patiešām tādu, kāda tā ir, nākas apskatīt vairākus ziņu avotus. Ja jūs lasāt tikai vienu izdevumu vai skatāt tikai iemīļoto TV kanālu, jūs mazliet līdzināties strausam, kurš iebāzis galvu smiltīs. Tā jūs ilgi varat neievērot to, kas citiem jau sen zināms. Un sekas var būt dažādas: vai nu pavisam vienkārši nespēsiet uzturēt sarunu, vai arī var nākties iekulties problēmās. Piemēram, laikā nepaspēt noformēt svarīgus dokumentus.
6. Jūs neiepazīstaties ar cilvēkiem
Daudziem cilvēkiem vienīgie draugi un paziņas ir senie skolas un studiju biedri, labākajā gadījumā, vēl daži kolēģi un kāds kaimiņš. Bet pretēji teicienam, ka katrs vecais draugs ir vērtīgāks par diviem jauniem, apdomājiet, ar kādu informāciju var apmainīties cilvēki, kuri pazīst viens otru jau vairāk nekā 20 gadus. Un ko var pastāstīt no jauna iepazīti cilvēki. Jauni paziņas – jaunas zināšanas un iespējas.
Kontaktējoties tikai ar seniem paziņām, jūs labprātīgi sašaurināt informācijas plūsmu, kas atmet jūs atpakaļ vietā, kur varējāt neatrasties, ja izmantotu iespējas iepazīties ar cilvēkiem.
7. Jūs neatjauniniet prāta “datu bāzi”
Ir cilvēki, kas reiz kaut ko apguvuši, translē to gadiem ilgi neliekoties ne zinis, cik daudz tas atbilst mūsdienām. Tomēr daudzi dati neglābjami noveco, transformējas, atjaunojas atbilstoši jaunākajiem pētījumiem. Protams, ne visas zināšanas izdosies atjaunināt. Bet lai neatpaliktu no dzīves, nāktos vismaz interesēties par to, kas notiek pasaulē.
8. Jūs nerūpējaties par savu veselību
Veselīgs dzīvesveids ir ļoti vērtīga modes lieta, kas neaprobežojas ar publikācijām sociālajos tīklos ar ainiņām no fitnesa nodarbībām vai brokastu maltītes. Veselīgs uzturs, fiziskā slodze, regulāras veselības stāvokļa pārbaudes, regulāri zobārsta apmeklējumi, saules aizsargkrēma lietošana palīdzēs saglabāt augstu dzīves tempu. Turpretī slimības ne tikai vienkārši liek jums atpalikt no dzīves, bet var arī noņemt no trases vispār.
9. Jūs esat pārāk atkarīgs no citu viedokļa
Kad jums gribas precēties tāpēc, ka “ir pienācis laiks”, vai nomainīt jūsu iemīļoto lustīgo darbu uz nopietnu nodarbošanos tāpēc, ka vairs nav spēka klausīties stāstus par mammas draudzenes dēlu, ielūkojieties kalendārā. Ja pirmie divi cipari gadaskaitlī ir, kā iepriekš, «20», ir laiks iemācīties dzīvot pašam ar savu prātu.
To, kas jums būtu vai nebūtu jādara, nosaka likumdošana. Visā pārējā varat rīkoties tā, kā jums pašam tīk. Taisnība gan – arī atbildība būs jāuzņemas jums pašam. Nebūt atkarīgam no citu cilvēku viedokļa patiesībā nav nemaz vienkārši. Tomēr, ja vēlaties no dzīves saņemt labāko, nevis kūļāties astē, nāksies riskēt.
10. Jūs dzīvojat pagātnē
Ja jums ir nosliece uz formulējumu “Studentu gadi ir labākais laiks cilvēka dzīvē” un citiem nostaļģiskiem saukļiem, jūs vēl aizvien ar vienu kāju stāvat pagātnē.
Būt laimīgam te un tagad – tā ir māksla un darbs. Lai to sasniegtu, ir jāizbeidz idealizēt pagātnes notikumus un pagriezties ar seju pret nākotni. Ja kaut kas traucē gūt prieku tagadnē, nāksies mainīties. Protams, tas ir daudz sarežģītāk, nekā saldsērīgi slīgt atmiņās.
Un ar ko jūs papildinātu šo sarakstu? Rakstiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
he,he,he ,sekojot punktam 5 un 9 tiktiešām šī raksta autors pac sev izsit krēslińu no kājapakšas.
Nez kurš ir autors šitam bullšitam…