Smagatlēts no Kiribati dejo, lai pievērstu uzmanību salas traģiskajam liktenim

Riodežaneiro olimpisko spēļu dalībnieks, smagatlēts Dāvids Katoatau no Kiribati (salu valsts Klusā okeāna centrālajā daļā) ieguvis neviltotas skatītāju simpātijas ne tikai ar sportiskajiem sasniegumiem, bet arī ar aizrautīgajām dejām, kuras viņš izpildīja pēc katra piegājiena.

Tomēr Katoatau līksmoja ne tikai par saviem sasniegumiem. Smagatlēts dejo, lai pievērstu uzmanību traģiskajai klimata izmaiņu problēmai savā dzimtenē. Kiribati Republika pamazām pazūd zem ūdens, bet pats sportists vienā no pēdējā laikā notikušajām dabas stihijām ir zaudējis savu māju.

„Daudziem nav pat nojausmas, kur atrodas Kiribati. Tāpēc es vēlos, lai par mums uzzina pēc iespējas vairāk ļaužu visā pasaulē, – skaidro sportists. Un tāpēc es lieku lietā smagatlētiku un deju, tā pievēršot cilvēku uzmanību savai valstij. Pērn es uzrakstīju atklātu vēstuli, kurā izstāstīju par visām tām mājām, kuras pazuda zem ūdens.”

“Mēs esam neliela tauta, tāpēc paši ar saviem spēkiem netiksim galā. Tādos apstākļos ir vienkārši smieklīgi runāt par sporta attīstību. Es sāku trenēties, kad biju vēl puišelis. Treniņi noritēja turpat pludmalē, jo mums nav nevienas sporta zāles. Kopš tā laika nekas nav mainījies”, – stāsta 32 gadus vecais Dāvids Katoatau.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz