Valdības pārstāve: Pensijas ir pārāk mazas, bet var taču lūgt pabalstu, turklāt daudziem ir blakusienākumi, bērni

pensija

Esošais vecuma pensijas apmērs ir pārāk mazs, bet ir jāņem vērā arī citi sociālā nodrošinājuma mehānismi, tai skaitā sociālā palīdzība, kas var celt cilvēka sociālo labklājības līmeni, šodien Satversmes tiesas (ST) sēdē, kurā skata pieteikumu par vecuma pensijas minimālo apmēru, sacīja Valsts kancelejas Juridiskā departamenta juriskonsulte Aiga Ābele.

Ābele sacīja, ka pensiju sistēma ir valsts obligātās apdrošināšanas daļa, un tā ir balstīta uz sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, kuras tiek veiktas no strādājošo ienākumiem.

Valdības pārstāve tiesā sacīja, ka pašlaik pensijas apmērs nav pietiekams, bet ir jāvērtē arī citi faktori, kuri var ietekmēt cilvēka labklājības līmeni.

“Ir jāvērtē, kādā ģimenē cilvēks dzīvo, kāda ir tā mājsaimniecība, vai viņam ir bērni un citi blakus ienākumi,” sacīja Ābele.

Tāpat Ābele uzsvēra, ka valstī pastāv situācijas, kad cilvēks saņem ļoti zemu vecuma pensiju, bet tas nebūt nenozīmē, ka viņš dzīvo zem nabadzības līmeņa, jo paralēli savai pensijai viņam ir arī citi ienākumi, piemēram nekustamā īpašuma nodošana īrei vai citas dividendes. “Tādā situācijā viņa dzīves līmenis, neskatoties uz zemu pensiju, ir labāks, nekā lielākai daļai pensionāru,” teica Ābele.

Ābele sacīja, ka cilvēkam ar nepietiekamu pensiju ir iespēja vērsties pēc sociālajiem pabalstiem, bet, vai šī palīdzība ir pietiekama, Ābele atbildēt nespēja, jo pētījumi pār šādu tēmu viņai nav zināmi.

Ābele piebilda, ka pensijas minimālais apmērs pēdējo divu gadu laikā tiek pārskatīts, tomēr

visas sabiedrības interesēs ir domāts par to, lai minimālas pensijas apmērs nevirzās uz vidējās pensijas apmēru, jo tādā gadījumā var rasties situācija, kad cilvēks nav motivēts maksāt sociālās iemaksas.

Kā zināms, Satversmes tiesa šodien sāka izskatīt lietu par normām, kuras nosaka vecuma pensijas minimālo apmēru, informēja tiesā.

Pieteikuma iesniedzēji ir Augstākā tiesa un tiesībsargs.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Latvju Skaudības Dievs
Latvju Skaudības Dievs

“Situācija kļūst ārkārtēja,
Darbošanās tūlītēja,
Spēki kopā jāapvieno,
Kovids ātrāk jānolinčo.

Noteikumiem jābūt stingriem,
Izpildīt tos jākļūst vingriem,
Mediķi mums ceļu rādīs,
Kovidu no troņa gāzīs.

Piketiem nav šoreiz vietas,
Katram jāķeras pie lietas,
Pesimistiem jāmūk malā,
Ar pandēmiju jātiek galā.

Nav jākautrējas aizrādīt,
Uz nepilnībām norādīt,
Vienoti, ja būsim kopā,
Neiedzīs mūs vīruss kapā.

Neceļosim kādu laiku,
Tepat nolaidīsim tvaiku,
Kamēr Kovids valstī kliedz,
Kaut kas arī jāaizliedz.”
Ar ironiju par nopietno, Tavs Skolnieciņš – Latvju Skaudības Dievs
[Latvju Skaudības Dievs] (Skauģu Skauģis)
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
#Koronavīruss #Kovid-19 #Covid-19 #Kroņvīruss #Skolnieciņš #SkaudībasDievs #nabadzība #GMI #bezdarbs #simtlatnieki

Mammogrāpsts
Mammogrāpsts

Bērni ir jāuztur līdz 60 gadu vecumam (bērnu vecumam), tādejādi, ja kāds iedomājas, ka bērni ir papildus ienākumi, tas pats ir bērna prātā. Normāli gan būtu, ka cilvēks ar pensiju var sev uzturēt cilvēka cienīgus dzīves apstākļus. Diemžēl tā kā 30 gadus dotā iespēja attīstīt valsts ekonomiku (varēja būt ievērojami labāk) ir lielā mērā aizlaista vējā, ir tā kā ir.

kalašnikovs
kalašnikovs

Savairojies visādu ābeļu!

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Mani mīļie tautieši, nepadosimies grūtību priekšā, saglabāsim savās sirdīs cerību. Šis laiks ir sarežģīts un pārbaudījumu pilns. Kovid-19 sērga (covid-19) ir nelūgts un negaidīts viesis mūsu mīļā zemītē, tāpēc ievērosim visus ierobežojumus, lai pasargātu sevi un sev tuvos. Dzersim liepziedu tēju ar medu un domāsim labas domas. Lūgsim Dabas Mātes viedumu, lai pārvarētu šo sarežģīto laiku. Lūgsim Pērkonu, lai kovid-19 sērga (covid-19) pazūd no mūsu ielām, namiem, sētām, druvām un tīrumiem. Lūgsim Veļu Māti, lai mums būtu dots garš mūžs. Būsim saprotoši un iejūtīgi cits pret citu. Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Labu veselību no sirds vēlot, Jūsu Skolnieciņš… lasīt vēl »

PENELOPE
PENELOPE

ĀBELI CIETUMĀ. TIK DOMĀ KA TOS CILVĒKUS IZSŪKT, KAUNA NAV….. FUUUUUUUUUUUUUUUU

Vilks
Vilks

Ābele ir citā dimensijā.

brālitis
brālitis

ābele -tipiska ierēdne nekad nav nopelnijusi kadu naudinu ,tāizskatās

DIENA
DIENA

nezin un neizprot pabalsta lielumu naudas izteiksmē, tāpat kā miljonāre Ēlerte nekad nav iegaumējusi un neatceras sabiedriskā transporta biļetes cenu ,lk murgo ,lai bērni palīdz,bet pati savu sliņķi velk pie valsts naudas siles apejot konkursus

piānists pouļots
piānists pouļots

kaimiņoos Igaunijā no 1.04.20. vidējā valsts pensija 500,00 eur uz rokas,bet mūsu vecuma pensijām vēl atvelk IeN 20% un tik gari un sarežģīti stāsta par tiem finansu mehānismiem un galā pliks pielikums 15,00 eur
13.saeimas vēlēšanās lētticīgakiem penšiem solīja 500,00 eur uz rokas par krustiņu
bondarzaglis Rīgas uz Latgali dzinās muļķot večus

angry
angry

kauns kauns kauns kauns un nolādēti esiet