Ušakovs attaisnots arī apelācijas instancē lietā par aizliegtas ierīces glabāšanu

Nils Ušakovs

Rīgas apgabaltiesa, skatot lietu apelācijas instancē, pirmdien, 25. septembrī  attaisnoja apsūdzēto Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Nilu Ušakovu (“Saskaņa”) par neatļautas videonovērošanas ierīces slepenu glabāšanu laikā, kad viņš bija Rīgas mērs.

Rīgas apgabaltiesa atstāja spēkā pirmās instances attaisnojošo spriedumu, LTV apstiprināja pats Ušakovs un prokurors Juris Ločmelis

Bijušais Rīgas mērs tika apsūdzēts par ieslēptu videonovērošanas ierīci vienā no Rīgas domes telpām. 

Ušakovs iepriekš apgalvojis, ka šī krimināllieta bija un ir nepieciešama tikai tādēļ, lai publiski grautu politiķa reputāciju, mēģinot padarīt viņu par noziedznieku.

Pirmās instances tiesa secināja, ka Ušakova darbībās nav konstatējamas noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmes.

Kā zināms, prokuratūra apsūdzību Ušakovam uzrādīja 2021. gada nogalē pēc Krimināllikuma panta par sevišķā veidā veicamiem operatīvās darbības pasākumiem speciāli radītu vai pielāgotu iekārtu, ierīču vai instrumentu aprites aizlieguma pārkāpšanu.

2021. gada novembrī EP atcēla Ušakovam deputāta imunitāti. Ušakovs gan saglabā EP deputāta pilnvaras, jo tās ir Latvijas valsts piešķirtas viņam kā eiroparlamentārietim un neviena cita iestāde tās nevar atņemt.

KNAB 2019. gada janvārī toreizējā Rīgas mēra Ušakova darba kabinetā Rīgas domē izņēma ierīci, kas izmantojama sevišķā veidā veicamajiem operatīvās darbības pasākumiem.

Vēlāk KNAB par šīs grāmatas izskata aizliegtās videonovērošanas ierīces glabāšanu rosināja Ģenerālprokuratūrai apsūdzēt pašu bijušo Rīgas mēru. Šāda veida ierīci fiziskām personām ir aizliegts iegādāties, glabāt un lietot. Ierīce bijusi maskēta kā cits priekšmets, kas vizuāli atgādina albumu vai grāmatu.

Avots: lsm.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


11
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
fakc
fakc

Jurašu arī 2 tiesas attaisnoja, bet augstākā tiesa visu atcēla. Magoni arī 1 tiesu instance attaisnoja, bet beigās tāpat atzīs par vainīgu. Turpināt?

spirs
spirs

Vientieši izburbuļoja polittriksni ar likumsakarīgām beig;am Vel jau var paspirināsties

Modris
Modris

“Šāda veida ierīci fiziskām personām ir aizliegts iegādāties, glabāt un lietot. Ierīce bijusi maskēta kā cits priekšmets, kas vizuāli atgādina albumu vai grāmatu.”
Kur būtu atrodams saraksts, jeb aizliegto preču vispārīgs apraksts, noteikumi, lai neiekultos nepatikšanās? Man ir ~10 gadus veca pildspalva ar kameriņu, droši vien akumulators jau beigts. Vai pret mani var ierosināt krimināllietu?

Ņilss
Ņilss

Man patīk novērot plikus . . . . . . .

Peķka
Peķka

Ņiluška, esi lūriķis . . .

Jefiņš
Jefiņš

Attaisnots nu gan būs taisns kā miets.

Baiļu faktors
Baiļu faktors

Vienkārši nožēlojami!
Ar ko nodarbojas prokuratūra? Taisa politiskus pasūtījuma procesus.
Tai pašā laikā – nekādas reakcijas uz VID pasūtījuma lietām.
Sabiedrība tiek mērķtiecīgi pieradināta pie šādas jaunās kārtības?

Mani
Mani

Ja jau nebija par ko ķert vai arī nemācēja to darït, tad nevajadzēja māžoties.

grūbu kotlete
grūbu kotlete

Šo visu redz stratēģiskie partneri. Nez kādēļ liekas, ka viņiem ir pietiekama info par notiekošo/notikušo. Interesanti, kādi ir ziņojumi US valdībai par LV institūciju rīcību.

Cits vēriens
Cits vēriens

Domā viņiem tur nenotiek tas pats? US vadībai vienkārši naudas vairāk, vēriens lielāks.

grūbu kotlete
grūbu kotlete

No pārkāpšanas puses noteikti, no valsts institūciju puses krietni mazāk.