Trampa ārstēšanā izmantotais “Remdesivir” Latvijā tikpat kā nav pieejams

covid-19

Pēdējās dienās Slimību profilakses un kontroles centra ik rīta paziņojumi par cilvēku skaitu, kuriem analīžu rezultātā atklāta saslimšana ar COVID-19, vieš satraukumu – ir skaidrs, ka otrais vilnis ir sācies. Tomēr veselības ministre Ilze Viņķele vairākkārt atkārtojusi – esam gatavāki cīņai ar slimību, nekā tas bija pavasarī.

Tostarp Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis, vaicāts par atšķirībām Covid-19 ārstēšanas metodēs salīdzinājumā ar pavasari, norāda, ka nekas būtisks nav mainījies. Pasaulē kopumā gan esot uzlabojušies Covid-19 pacientu ārstēšanas rezultāti intensīvās terapijas nodaļās.

Dumpis norāda, ka pieejamo individuālās aizsardzības līdzekļu daudzums patlaban ir pietiekams, lai gan vēl pavasarī to ievērojami trūka.

Pēc Dumpja sacītā, Latvijā ļoti ierobežotos daudzumos ir pieejams pretvīrusa medikaments “Remdesivir”. Tomēr Veselības ministrijas galvenais infektologs norāda, ka tā efektivitāte pētījumos nav izrādījusies līdz galam pārliecinoša.

Te gan jāatgādina, ka ASV prezidents Tramps, kurš arī slimoja ar Covid-19,
Voltera Rīda militārajā hospitāli tika ārstēts tieši ar pretvīrusa medikamentu “Remdesivir”. Bez tam viņam tika injicēts arī eksperimentāls zāļu kokteilis.

Diemžēl pasaulē labāko ārstu izmantotais “Remdesevir”, kā noprotams, Latvijā nav nedz sagādāts, nedz tiek izmantots.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Sneiks
Sneiks

Interesanti , vai ir valsts pasūtījums lielajiem zāļu ražotājiem Latvijā? Vai valdība Viņķeles personā atkal murmulē domās un vārdos? Kariņš vispār izklausās péc “absolūta optimista”.
Tā valdība ir pilnīgs ārprāta sakopojums.

Dumpis
Dumpis

Dumpis ir pilnigs nekompetents idiots

brunete
brunete

un kam gan te noderēs tās Trampa zāles? Un tas tad būs tas brīnumlīdzeklis katrai gaišmatei?

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Būsim piesardzīgi un ievērosim visus ierobežojumus! Pasargāsim sevi un sev tuvos. Lūgsim Dabas Māti, lai Dabas Māte sūta mums savu svētību. Domāsim pozitīvas domas, lai tās kalpo mums par vairogu un bruņām šajā grūtajā laikā. Katru nedēļu kvēpināsim kadiķīti, vērmeļu un kalmju lapiņas, lai no sava pagalma padzītu Kovidu (Covid-19) un visus citus mošķus. Būsim sirsnīgi un iejūtīgi cits pret citu. Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Labu veselību vēlot, Skolnieciņš – Latvju Skaudības Dievs

didi
didi

Ja saslimtu pats Dumpis vai kāds no AUGSTAJIEM, tad preparātu pat no elles atrastu.

Vaira
Vaira

Mazattīstītās valstis Remdesivir nevar atļauties !