Tiesa noraidījusi Ģenerālprokuratūras prasību noteikt pagaidu aizliegumu pulcēties “Jaunajai paaudzei”

Stukāns
Ģenerālprokurors Juris Stukāns

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa decembra sākumā ir noraidījusi Ģenerālprokuratūras pieteikumu par pagaidu aizsardzības līdzekļa piemērošanu pret draudzi “Jaunā paaudze”, vēsta jauns.lv.

Pieteikumā Ģenerālprokuratūra bija lūgusi pret “Jauno paaudzi” piemērot pagaidu aizsardzības līdzekli – aizliegt reliģiskajai organizācijai veikt jebkādus publiskus pasākumus klātienē, tai skaitā dievkalpojumus, neatkarīgi no pasākuma norises vietas.

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa, izskatot Ģenerālprokuratūras pieteikumu, nolēma to noraidīt. Ģenerālprokuratūra saistībā ar tiesas lēmumu iesniegusi protestu, līdz ar ko pirmās instances lēmumu būs jāvērtē Rīgas apgabaltiesai. Tiesa jautājumu par pagaidu noregulējumu rakstveida procesā izskatīs 2022. gada 20. janvārī.

Kamēr risinās šis strīds, pamatlietas izskatīšana vēl nav nozīmēta – tikai pēc apgabaltiesas lēmuma Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa varēs noteikt lietas izskatīšanas datumu pēc būtības.

“Jaunās paaudzes” līderis Aleksejs Ļedjajevs sacīja, ka draudze neatzīst izvirzītās apsūdzības. Viņš uzskata, ka ģenerālprokurors Stukāns ar vēlmi slēgt draudzi rupji pārkāpis Satversmes pamatprincipus par cilvēka pamattiesībām. Bez tā draudzes gadījums ir jautājums par reliģijas brīvību, uzskata Ļedjajevs.

“”Jaunā paaudze” var patikt vai nepatikt, bet mūsu tiesības uz eksistenci ir nostiprinātas Satversmē un mūsu dievlūdzēju tiesības nākt tieši uz “Jauno paaudzi” ir viena no fundamentālajām cilvēka tiesībām pasaulē,” uzsver draudzes līderis.

Draudze Stukāna aktivitātēs saskata tiešu uzbruku viņiem, pieļaujot, ka šis uzbrukums ir ar slēptu atriebību par draudzes stingro nostāju, proti, konservatīvi tradicionālo vērtību aizstāvību.

Ļedjajevs pauž nožēlu, ka šāda situācija Latvijā ir izveidojusies. “Mēs tikko piedzīvojām vērienīgu spiedienu Krievijā, kur Krievijas ģenerālprokurors iekļāva “Jauno paaudzi” nevēlamo organizāciju sarakstā. Man neviļus rodas jautājums, vai gadījumā Krievijas un Latvijas Ģenerālprokuratūras nesadarbojas,” jautā draudzes līderis, papildinot, ka vēl nesen viņš nevarējis pat iedomāties, ka Latvijas Ģenerālprokuratūra rīkosies Krievijas stilā.

Viņš norāda, ka, iesniedzot prasību tiesā, Stukāns savā pieteikumā pievienojis vienu no Valsts policijas protokoliem, kur ir rakstīts, ka “Jaunās paaudzes” līderis un mācītājs Ļedjajevs “kritizēja valdību krievu valodā”.

Ļedjajevs pauž neizpratni, par ko tad īsti tiek vainota draudze: vai par to, ka draudzes sapulcēs tiek izmantota krievu valoda, vai arī par to, ka draudzes sapulcēs tiek kritizēta valdības vadītāja Krišjāņa Kariņa (JV) pieņemtie lēmumi.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Visas skolas valsts valodā!
Visas skolas valsts valodā!

Ļeģajevam nekas nesanāca Pūķina Krievijā, tagad viņš nāk cūkoties pa Latviju, jo daudzi latvieši ir gļēvi un klanās krievu priekšā.