Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks trešdien preses konferencē paziņoja, ka tā dēvētā oligarhu lieta līdz gada beigām, visticamāk, tiks izbeigta. Iemesls – nepietiekams pierādījumu apjoms. Kā sapratis Streļčenoks, šī lieta KNABam bijusi uzspiesta.
Tāpat viņš norādīja, ka šo kriminālprocesu savulaik iniciēja toreizējā KNAB Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Lienīte Šikore un toreizējā biroja apkarošanas bloka vadītāja Strīķe.
Streļčenoks žurnālistiem paziņoja, ka vairākkārt runājis ar izmeklētāju. Jau sākotnēji bijusi informācija, ka nav pietiekamu pierādījumu, lai šo procesu „tā attīstītu”. Kā sapratis Streļčenoks, šo lietu esot bijis „uzspiests veikt”. Šī lieta bija viens no iemesliem, kāpēc savulaik pēc toreizējā Valsts prezidenta Valda Zatlera ierosinājuma tika atlaista Saeima.
KNAB priekšnieks norādīja, ka lēmums par lietas izbeigšanu nav saistāms ar viņa nevirzīšanu konkursā uz KNAB priekšnieka amatu. Turklāt izmeklētājs savos lēmumos ir neatkarīgs. Tur KNAB priekšniekam nav tiesību jaukties. Streļčenoks arī solīja, ka lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu būšot publiski pieejams.
Tā dēvētā oligarhu lieta tika ierosināta 2011. gada maijā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.
Sākotnēji “oligarhu lietā” bija iesaistītas vienpadsmit personas un tām piemērots tiesiskais statuss. KNAB veica kratīšanas vairākās vietās Latvijā. Tostarp ietekmīgu politiķu īpašumos – Aivara Lemberga Puzes īpašumā, Rīgas domē un brīvostas pārvaldē, Tautas partijas līdera Andra Šķēles ģimenei piederošās SIA „Uzņēmumu vadība un konsultācijas” telpās un citos uzņēmumos.
Kratīšana notika arī laikraksta „Neatkarīgā Rīta Avīze” izdevēja SIA „Mediju nams” telpās, kā arī toreizējā AS „Diena” kontrolpaketes īpašnieka Viestura Koziola kabinetā. Tāpat KNAB 2011. gada maijā vērsās Saeimā ar lūgumu dot atļauju veikt kratīšanu toreizējā deputāta Šlesera dzīvesvietā. Tomēr Saeima atļauju kratīšanai nedeva, un Valsts prezidents Valdis Zatlers ierosināja atlaist Saeimu. Par Saeimas atlaišanu nobalsoja lielākā daļa vēlētāju.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!