Specvienība pret naktsklubu VIDEO

specvienība

Naktī no piektdienas uz sestdienu Rīgā, izklaides vietā “Teritorija” ballēšanās turpinājās pēc pusnakts, ar to pārkāpjot noteiktos Covid-19 uzliesmojuma laika pulcēšanās ierobežojumus.

Aculiecinieku nofilmētajā video skatāms, kā policijas specvienības darbinieki pārtrauc nelegālo jautrošanos, tika izmantota asaru gāze un aizturēti vairāki cilvēki.

Sestdienas, 17. oktobra, naktī Valsts un pašvaldības policija īstenoja pārbaudi naktsklubā “Teritorija”, jo iepriekš bija saņemta informācija par šī kluba nelikumīgo darbību – par iespējamo narkotisko vielu apriti, kluba darbību pēc pulksten 24.00. Pārbaude rezultējās ar vairāk nekā 10 administratīvajiem procesiem un pat diviem kriminālprocesiem, informēja Rīgas pašvaldības policija.

Pārbaudi organizēja Rīgas pašvaldības policija, bet no Valsts policijas piedalījās Rīgas reģiona pārvaldes Centra iecirkņa darbinieki, Speciālo uzdevumu bataljons un kinologi.

Atsevišķu pārkāpumu konstatēšanā tika piesaistīta arī Valsts darba inspekciju un Rīgas pilsētas būvvalde, kā arī iepriekš arī bija saņemts tiesas lēmums par publiski nepieejamas administratīvā pārkāpuma vietas apskati bez īpašnieka piekrišanas.

Pārbaudes sākās jau piektdienas vēlā vakarā, kad klubā tika iesūtīti trīs pašvaldības policijas darbinieki privātās drēbēs kontrolpirkuma īstenošanai.

Brīdī, kad policisti devās iekšā atpūtas vietā, kluba darbinieki visiem apmeklētājiem lūdza uzrādīt mobilos tālruņus, un aizlīmēja tālruņu videokameras, piekodinot, ka kluba telpās fotogrāfijas uzņemt nedrīkst.

Pāris stundas vēlāk, kad iekštelpās bija iegūti pietiekami daudz pierādījumu, Valsts policijas Speciālo uzdevumu bataljona vīri uzlauza naktskluba durvis un iekļuva tajā kopā ar kinologiem un Rīgas pašvaldības policiju. Tajā brīdī klubā atradās aptuveni 200 cilvēku.

Pēc pārbaudes kopā uzsākti 13 administratīvie procesi. No tiem četri Valsts policijā par narkotiku lietošanu, bet viens par nepakļaušanos policijas darbiniekiem.

Savukārt Rīgas pašvaldības policijā uzsākti administratīvie procesi par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpšanu, par tabakas un alkohola tirdzniecības pārkāpumiem, par pārkāpumiem patērētāju tiesību aizsardzības jomā un citiem pārkāpumiem.

Papildus ir apkopoti materiāli par dažādiem pārkāpumiem, kuri ir Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts ieņēmumu dienesta un Pārtikas un veterinārā dienesta kompetencē.

Valsts policijā uzsākti arī divi kriminālprocesi par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt, jo klubā tika atrastas arī narkotiskās vielas, pēc sākotnējās informācijas – kokaīns, marihuāna, halucinogēnās sēnes, amfetamīns, MDMA tabletes. Lai noteiktu precīzu narkotisko vielu sastāvu un apjomu, ir nozīmētas ekspertīzes.

Arī Rīgas pilsētas būvvalde konstatēja, ka telpas, kuras ir reģistrētas kā ražošanas korpuss, faktiski tiek izmantotas kā izklaides vieta.

Tādēļ ir izdots administratīvais akts ar aizliegumu turpmāk šīs telpas izmantot naktskluba darbībā.

Aculiecinieks, kurš vēlējās palikt anonīms, pastāstīja Puaro.lv:

“Jāpiebilst, ka kluba viesi miermīlīgi, pēc pasākuma organizētāju aicinājuma, atstāja kluba telpas pa rezerves durvīm. Pēkšņi slikti apgaismotā pagalmā iedegās lukturis, un agresīvi un draudoši sāka aurot kāds vīrietis, pieprasot, ka visiem ir jāstājas un ka citādi varētu tikt pielietota vardarbība.

Cilvēku pūlī sākās panika, meitenes un sievietes no bailēm kliedza, viesi šausmās un izbīlī, neko īsti neredzot, sāka skriet pa tumšo pagalmu dažādos virzienos, radot risku, ka kāds varētu pakrist un tikt sabradāts vai citādi ciest.

Agresīvais vīrietis sāka aurot, ka ir policists un solīja pielietot gāzi, kas izraisīja vēl lielāku paniku. To viņš kādā brīdī arī izdarīja, un vismaz viens cilvēks sāpēs sāka kliegt. Meitenes augstpapēžu kurpēs rāpās pāri žogam.

Panācis dažus no viesiem strupceļā, viņš pieprasīja pacelt rokas un nostāties pie sienas kā noziedzniekiem, atsakoties tūlītēji stādīties priekšā un uzrādīt policista apliecību. Tad tikpat agresīvi dzina viesus atpakaļ kluba telpās (vismaz metri 100 – 150 m atpakaļceļš), it kā viņš noteiktu, ka viesiem vēl jāturpina atpūsties.

Tikpat labi tas izskatījās kā terora akts Krievijā, kur teroristi ķīlniekus sadzen atpakaļ kādā vienā telpā.

Valsts policija un Rīgas pašvaldības policija norādījusi, ka arī turpmāk īstenos šāda veida pārbaudes nolūkā konstatēt ne tikai epidemioloģiskās drošības pasākumu neievērošanu, bet arī citus pārkāpumus, kuri novērojami Rīgas nakts lokālos.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Skolnieciņš no svētbirzs
Skolnieciņš no svētbirzs

Būsim apzinīgi un nevazāsimies pa dievkalpojumiem. Labāk paliksim mājās. Iedzersim liepziedu tēju ar medu. Uzēdīsim rupjmaizi ar aveņu ievārījumu. Uzkodīsim pa svaigai dzērvenei. Smelsimies dzīvības spēku no Dabas Mātes! Iedegsim zaļu svecīti vakarā uz palodzes un lūgsim Dabas Māti! Mums latviešiem ir savi Dievi, nevajag lūgt bībeles viltus dievu, apdraudot sevi un citus. Kovid-19 laikā nedrīkst vazāties pa baznīcām. Ar mīļumu, Skolnieciņš no svētbirzs

Skolnieciņš no svētbirzs
Skolnieciņš no svētbirzs

Būsim atbildīgi gan par savu, gan par līdzcilvēku veselību kovid-19 pandēmijas laikā. Nedosimies uz baznīcām! Labāk paliksim mājās. Iedegsim zaļu svecīti, kūpināsim vīraku un lūgsim Latvju Dievus! Neaizmirsīsim regulāri vēdināt telpas. Dzīvosim pozitīvi. Un no visas sirds lūgsim Latvju Dievus, lai kovid-19 pandēmija ātrāk beigtos. Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Sirsnīgi, Skolnieciņš – Latvju Skaudības Dievs (Skauģu Skauģis) #LatvjuDievi #ZemesSpēks #DabasMāte #pagāni

Jēkabs
Jēkabs

Brīvus, Pieaugušus cilvēkus trenkā par atpūšanos viņu brīvajā ikdienas brīdī. Demokrātija.

Matizs
Matizs

Likumu vińi pārkāpa un dabuja pēc nopelniem. Nav ko te žēlot komentāros

Stienis
Stienis

Nesaprotu, kāds ir noziegums? Apreibinošas vielas? Huligānisms? Jo atruna par ķīniešu sērgu ir debilākais iemesls specvienības sūtīšanai.

Burte
Burte

Ja tikai specvienība spēj tikt pāri neredzamajām barjerām kvartāla apkārtnē, ko sarkanās līnijas ieveŗo citas k’;artībsargājošās iestādes un struktūras— tad vismaz šī vienība ir spējīga atjaunot elementāru kārtību. Aizturēto un iztrenkāto famīlijas ir gana skaidras, lai saprastu kāpēc te visu gadu ir bijsi īpašais bezkompromisa tiesiskuma stāvoklis Nav pamata domāt, ka jau pēc pāris dienām atkla viss būs savās vietaš un tad tikai armija spēs te kaut ko mainīt… varbūt?

Aliens
Aliens

А на кражу личного имущества выехать нет машины, нет людей
Интересные приоритеты……