Sāk izskatīt apelācijas prasību pret «Krājbankas» valdi par 15 milj. eiro piedziņu

Bondars

Rīgas apgabaltiesa apelācijas instancē sākusi vērtēt Mārtiņa Bondara un citu kādreizējo “Latvijas Krājbankas” valdes locekļu lēmumu par kredīta izsniegšanu vairākiem ārzonas uzņēmumiem, vēsta Latvijas Televīzija.

Bankas maksātnespējas administrators uzskata – šie kredīti izsniegti nepamatoti un ir praktiski neatgūstami, turklāt patiesā labuma guvējs no šiem darījumiem bijis bankas īpašnieks Vladimirs Antonovs.

Lēmumu apmierināt prasību par 15 miljonu eiro solidāru piedziņu no septiņiem “Latvijas Krājbankas” valdes locekļiem, tostarp, tās bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara, pirmās instances tiesa pieņēma pērn vasarā.

Tieši šādu summu, kā uzskata prasītājs – “Krājbankas” maksātnespējas administrators – bankas valde nepamatoti izsniegusi kredītos vairākiem ārzonu uzņēmumiem – dārgas jahtas iegādei un nekustamā īpašuma Sanktpēterburgā attīstībai. Bankas valde sev negatīvo tiesas lēmumu uzskata par nepamatotu un to pārsūdzējusi.

“Prasītāja pusei gandrīz 100 lappušu prasībā nebija neviena konkrēta pārkāpuma, pamatojuma, ko mēs būtu izdarījuši kā tikai demagoģija par to, kā no malas skatoties liekas, ka kaut kas nav tā, bet neviena objektīva pārkāpuma,” uzsver bijušais “Latvijas Krājbankas” valdes loceklis Dzintars Pelcbergs.

Atbildētāji pārmet “Latvijas Krājbankas” maksātnespējas administratoram, ka tas pats nav pienācīgi centies aizdotos līdzekļus atgūt, un noliedz, ka aizdevumi izsniegti ar bankas īpašnieku – Antonovu saistītiem uzņēmumiem.

“Šis arguments par patiesā labuma guvēju, Antonova kungu – pilnīgas muļķības! vismaz šīs lietas materiālos ne tuvu nekas tāds neapstiprinās,” tiešs ir Bondara aizstāvis Mārtinš Kvēps.

Bijušā Krājbankas valdes priekšsēdētāja Mārtiņa Bondara aizstāvis otrdien lūdza tiesai izprasīt no maksātnespējas administratora bankas valdes sēžu protokolus, kuros redzams, piemēram, balsojums par konkrētajiem aizdevumiem un tā motivācija.

“Šajā lietā vajadzētu paskatīties, ko valde runāja, kādus dokumentus viņiem kuri bankas darbinieki atnesa (..) Kā jūs varat prasīt atbildību no cilvēka kā prasītājs, ja vienlaikus saka – man vienalga, kā tu balsoji – par vai pret – tu vienalga esi vainīgs. Tā šobrīd ir,” norāda Kvēps.

Prasītājs protokolu pievienošanai lietai iebilda, norādot – tajos parādās informācija par citiem valdes apspriestajiem darījumiem. “Tuvākajās dienās viņiem būs visas iespējas apskatīties, kā vienbalsīgi, draudzīgi, tā laika valde ar Antonovu saistītajām kompānijām ir izsniegusi šos kredītus bez nekāda ekonomiskā pamatojuma,” norāda SIA “KPMG Baltics” pārstāvis Romualds Vansovičs.

Jau pēc pusotru stundu ilgā pusdienu pārtraukuma materiāli bija sagādāti.

Bondars, kurš šo lietu dēvē par politisko pasūtījumu, uz otrās instances pirmo tiesas sēdi pats neieradās, tāpēc ar viņu LTV sazinājās pa telefonu. “Kredīti, par kuriem “Krājbankas” administrators tagad vēršas pret mani tiesā, ir bijuši pārbaudīti gan no “Ernst and Young”, kas ir starptautisks auditors, gan no Finanšu kapitāla un tirgus komisijas puses. Viņi nekādas problēmas vismaz bankas darbības laikā šajos kredītos nesaskatīja,” sacīja Bondars.

Gan Bondara, gan pārējo atbildētāju līdzekļus tiesa ir arestējusi, lai nodrošinātu prasības izpildi, ja arī otrās instances lēmums būs viņiem nelabvēlīgs.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Lamata
Lamata

Bondars paziņo, ka tiesvedība pret viņu ir politisks pasūtījums. Vai nevarētu no viņa uzzināt, kurš politiskais spēks to iniciējis ?

Bondarass
Bondarass

inicējis personīgi Putins,jā,jā.