Portāls nosauc Bunkus slepkavības lietā aizturēto vārdus

Bunkus

Četrus gadus pēc maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības Valsts policijai ir izdevies atklāt faktiski visus pasūtījuma slepkavības dalībniekus. Otrdien, 24.maijā, Valsts policija aizturēja vairākas personas.

Kā ziņo portāls Kompromat.lv, atsaucoties uz saviem avotiem, starp aizturētajiem ir Mihails Uļmans un Aleksandrs Babenko.

Mihails Uļmans (foto Kompromat.lv)

Uļmans ir uzņēmuma “Mego” dibinātājs, kā arī “LPB Bank” (iepriekš Pasta Banka) padomes priekšsēdētāja vietnieks.

Aleksandrs Babenko (foto Kompromat.lv)

Savukārt Babenko ir Uļmana partneris un uzņēmuma “Mego” līdzīpašnieks.

Babenko “Range Rover” automašīna tikusi aizturēta uz Jūrmalas šosejas. Sociālajos tīklos otrdien, 24. maijā, parādījās minējumi, ka uz Jūrmalas šosejas aizturētais esot bijis kāds zināms maksātnespējas administratoru cunftes pārstāvis, ko gan pats vainotais operatīvi noliedza.

Bunkus ģimenes pārstāvji Uļmana vārdu jau iepriekš bija pieminējuši Mārtiņa Bunkus slepkavības kontekstā. 

Uļmanam 2016. gadā esot radušās domstarpības ar maksātnespējas administratoru Mārtiņam Bunkus uzņēmuma “Rego Trade” maksātnespējas lietā, kurā administrators prasīja tiesas ceļā no uzņēmēja vairākus simtus tūkstošus.

Pārtikas vairumtirgotājs “Rego Trade” par maksātnespējīgu tika atzīts 2008. gada pavasarī. Pēc stāšanās amatā administrators Bunkus konstatējis, ka uzņēmuma bijušie valdes locekļi – Uļmans, Aleksandrs Budovskis un Dans Vapne – pirms maksātnespējas pasludināšanas izsaimniekojuši “Rego Trade” aktīvus, tādēļ administrators pret viņiem vērsās tiesā ar prasībām par līdzekļu piedziņu. Augstākās tiesas (AT) Civillietu tiesu palāta 2012. gadā apmierināja administratora prasību un no Uļmana par labu uzņēmumam piedzina 265 626 latus (377 952 eiro).

“Rego Trade” maksātnespēja bija vienīgais aktīvais maksātnespējas process, kurā 2018.gadā Rīgā noslepkavotais Bunkus bija administrators.

Uļmans par Bunkus ģimenes pārstāvju izteikumiem bija vērsies tiesā, prasot godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu un kompensācijas piedziņu, taču tiesā zaudēja.

2021.gada maijā Augstākā tiesa atteica ierosināt kasācijas tiesvedību Uļmana prasībā, un šī bija trešā tiesu instance, kas pieņem lēmumu neierosināt tiesvedību šajā lietā. Rīgas apgabaltiesa šajā lietā tika secinājusi, ka Bunkus ģimenei bijis pamats paust viedokli par to, ka Uļmans aktīvi ar dažādām metodēm mēģinājis piespiest jeb pamudināt Bunkus atteikties no SIA “Rego trade” vārdā celtajām prasībām.

Portāla Kompromat.lv avoti uzsver, ka atrisināt Bunkus slepkavību kļuva iespējams pēc tam, kad no Zemgales Kriminālpolicijas biroja priekšnieka amata atvaļinājās Andrejs Sozinovs.

Noslepkavotā administratora brālis Kristaps Bunkus 2022. gada sākumā bija izplatījis publisku paziņojumu, kurā pauda aizdomas par Uļmana saitēm ar bijušo augsta ranga policijas darbinieku Andreju Sozinovu. “2016. gadā zvērināts advokāts Mārtiņš Bunkus cēla trauksmi, brīdinot tiesībsargājošās institūcijas par aizdomīgām sakritībām toreizējā Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka Sozinova karjerā.

M.Bunkus ziņoja gan Finanšu un ekonomisko noziegumu prokuratūrai, gan KNAB, gan ENAP, gan Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļai par Sozinova saistību ar Latvijas Pasta bankas (šobrīd “LPB Bank”) īpašnieku un labi zināmo deviņdesmito gadu darboni Mihailu Uļmanu un šo abu personu sadarbības iespējamo raksturu.

Proti, laikā, kad Sozinovs ieņēma Rīgas reģiona Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka krēslu, viņš iemanījās to apvienot ar darbu Uļmana kontrolētajā bankā, sākotnēji oficiāli, vēlāk, iespējams, arī neoficiāli. Vienlaikus šai amatpersonai bija gana lielas iespējas ietekmēt smagu noziegumu izmeklēšanas virzību. Tas raisīja aizdomas, ka Sozinovs, ilgstoši ieņemot Kriminālpolicijas priekšnieka amatu, veica darbības atsevišķu uzņēmēju interesēs,” rakstīja K.Bunkus.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka Uļmans darbojas daudzos uzņēmumos. Laikā no 2015. līdz 2017. gadam viņš bija uzņēmuma “Mego” līdzīpašnieks. Patlaban 60% “Mego” kapitāldaļu pieder SIA “Gruodis”, kura vienīgais īpašnieks ir Babenko.

AS “LPB Bank” vienīgais īpašnieks ir SIA “Mono”. Savukārt “Mono” īpašnieki ir Uļmans (49,4%), ASV pilsonis Aleksandrs Plotkins (32,7%) un Kajems Biomins (17,9%), liecina “Firmas.lv” informācija. Pēc aktīvu apmēra “LPB Bank” 2020.gada beigās bija 10.lielākā banka Latvijā. “LPB Bank” pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar peļņu 5,4 miljonu eiro apmērā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Kompromat.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

4 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
aija, pensionare
aija, pensionare
2 gadus atpakaļ

divi svarigi iesniegumi tika iesniegti generalprokuratura generalprokuroram stukana k-gam,gads bus pagajis,bet atbildes nav.

noriebies
noriebies
2 gadus atpakaļ

Tos noziedzīgos purnus aizstāvēja sazonovs. Tādi mēsli strādā augstos policijas iecirkņos.

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
2 gadus atpakaļ

Priekšvēlēšanu reklāma. Melnais pīārs. Neslavas celšana. Konkurentu cīņa netīrām metodēm.

Stienis
Stienis
2 gadus atpakaļ

Visu cieņu policijai, tagad kārta prokuratūrai un tiesai apliecināt savas eksistences jēgu.