15 000 EUR – par stārķa ligzdas postīšanu tāda pati soda nauda kā par diversiju atbalsta gatavošanu Krievijas iebrukumam Latvijā

prokuratūra

Zemgales rajona tiesa kādam mājas saimniekam par stārķa mazuļu iznīcināšanu piespriedusi sabiedrisko darbu un likusi valsts labā samaksāt 15 000 eiro kompensāciju.

Apsūdzētais atzīts par vainīgu minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un sodīts ar sabiedrisko darbu uz 140 stundām. Tāpat no apsūdzētā valsts labā tika piedzīta mantiskā kaitējuma kompensācija 15 000 eiro apmērā. Par šādu sodu viņš bija vienojies ar prokuratūru, informēja prokuratūrā.

Apsūdzētais 2022.gada jūlijā, būdams alkohola ietekmē, apzinoties, ka uz viņa mājas skursteņa atrodas īpaši aizsargājamās sugas – baltā stārķa – ligzda ar tajā esošajiem šo putnu mazuļiem, caur mājas jumta lūku nokļuva līdz skurstenim un tīši, ar koka nūjas palīdzību, nogrūda ligzdu, kurā atradās trīs baltā stārķa mazuļi.

Rezultātā ligzda noslīdēja no jumta uz zemes un visi trīs putnu mazuļi gāja bojā. Pēc tam apsūdzētais ligzdu sadedzināja.

Atgādināsim, ka tāda paša apmēra naudas sodu – 15 000 eiro – ģenerālprokuratūra noteica Latvijas pilsonim par reālu atbalsta gatavošanu diversijām – nelikumīgu intelektuāla un fiziska atbalsta sniegšanu Krievijai. Kā ziņoja LTV, šis apsūdzētais ir prokrieviskais aktīvists, Krievijas medija “Sputnik Lietuva” redaktors Marats Kasems. Vairāk par to lasiet šeit:
Par reālu palīdzību iespējamam Krievijas iebrukumam, gatavojot atbalstu diversijām, ģenerālprokuratūra Latvijas pilsonim piemēro vien naudas sodu – Puaro.lv .

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
googglee
googglee

Tas nevar būt pārmetums likuma piemērotājam, bet gan likumdevējam. Ja likumā paredzēts vienāds sods, tad kādi pārmetumi pret amstpersonu, kas šo likumu ievēro?

Vikentijs
Vikentijs

Vienāds sods tur nav paredzēts (bet ir iespējams). Tie ir divi dažadi panti. Paškir KL un izlasi. Jautājums prokuroram, kāpēc tik maigi pret vates diversantu?

storch
storch

Tas sods par stulbumu. Buutu tak viekaarshi kraasni iekuuris…

Ja sakām vienu tad arī otru
Ja sakām vienu tad arī otru

Un kāds sods ir tiem kas Latviju pārdod rietumu tā sauktajiem draugiem un partneriem? Tie jau cienījami cilvēki. Tas nekas ka senči cīnījušies, gadsimtiem ilgi turēti dzimtbūšanā, toties tagad var izkalpoties bijušajiem vergturiem.

Makaka
Makaka

Drīz sāks piespriest morālo kompensāčiju visiem krievu spiegiem par neērtībām un patērēto laiku pratināšanā.