„Pateicoties” LR Ģenerālprokuratūrai, kura nav vēlējusies iepazīstināt Eiropas Savienības Tiesu ar pietiekami detalizētu pamatojumu Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča atstādināšanai no amata, viņš jau nākamnedēļ, Eiropas Savienības Tiesai pasludinot spriedumu viņa lietā, varētu atgriezties darbā. Vienīgais, kas varētu tam kavētu, būtu kāds jauns Latvijas tiesībsargāšanas iestāžu solis, piemēram, steidzīga apsūdzības uzrādīšana.
Eiropas Savienības (ES) Tiesa ir publiski informējusi, ka nākam otrdien, 26. februārī tā gatavojas paziņot spriedumu lietā par Latvijas Bankas prezidentam Rimšēvičam noteiktajiem amata ierobežojumiem.
Iebilstot pret Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumu par kukuļošanas lietā aizdomās turētā Rimšēviča atstādināšanu no amata pienākumu pildīšanas, tiesā ar pieteikumu bija vērsies ne tikai viņš pats, bet arī Eiropas Centrālā banka (ECB).
Tiesas spriedums līdz ar to oficiāli vēl nav zināms, taču neoficiāla informācija liecina, ka tas varētu būt labvēlīgs Rimšēvičam, bet Latvijas valsts argumenti viņa atstādināšanai līdz ar to tiktu atzīti par nepamatotiem.
Portāla Pietiek rīcībā esošā informācija liecina, ka ziņas par gaidāmo prāvas iznākumu jau ir sasniegušas arī Latvijas valdību un tiesībsargāšanas iestāžu vadību, kur notiek gan vainīgā noskaidrošana, gan tālāko darbību apsvēršana.
Par vainīgo, visticamākais, tiks „nozīmēta” Ērika Kalnmeiera vadītā Ģenerāprokuratūra, kura nav vēlējusies iepazīstināt tiesu ar pietiekami detalizētu pamatojumu Rimšēviča atstādināšanai no amata. Tiek arī uzskatīts, ka nav padomāts par to, lai Latvija tiesā tiktu pārstāvēta profesionāli pietiekami augstā līmenī.
Skaidrs signāls par to ir bijis arī ģenerāladvokātes Julianas Kokotes tiesā izteiktais viedoklis, ka tiesai nav sniegta informācija par nodarījumiem, kuri tiek inkriminēti Rimšēvičam.
Tāpat Kokote tiesā arī paziņoja, ka Latvijas valsts, nosakot konkrētu drošības līdzekli un atstādinot Rimšēviču no viņa amata, nav izpildījusi savus pienākumus, ko tai nosaka ECB statūti.
Kā liecina portāla Pietiek rīcībā esošā informācija, valdības aprindās, tostarp Tieslietu ministrijas vadībā, tiek uzskatīts, ka Rimšēviča atgriešanās darbā gadu pēc tam, kad viņš tika demonstratīvi un skaļi aizturēts, būtu apkaunojums gan KNAB, gan Ģenerālprokuratūrai.
Ņemot vērā arī to, ka nepamatoti ir izrādījušies arī sākotnējie paziņojumi par Rimšēviča kukuļņemšanas un ietekmes tirdzniecības lietas drīzu nonākšanu tiesā, pašlaik, kā liecina Pietiek rīcībā esošās ziņas, tiek apsvērti vairāki iespējamie risinājumi, lai šo situāciju „atrisinātu”.
Viens no šiem risinājumiem varētu būt Rimšēviča lietas izmeklēšanas forsēšana, lai iespējami ātri būtu iespējams uzrādīt apsūdzības un lietu nodot tiesai. Nav īsti skaidrs, vai tas varētu aizkavēt Rimšēviča atgriešanos Latvijas Bankas prezidenta amatā viņam labvēlīga ES Tiesas sprieduma gadījumā.
Vai KNAB priekšniekam un ģenerālprokurātoram nebūtu jādomā par citu darbu?
Tika jau ziņots, ka pēdējā laikā Rimšēvičs un M.Martinsons sākuši liecināt. Izmeklētājiem un prokuroram jānostiprina šīs liecības. Līdz šim tikai TB liecienieki ziņojuši par to, cik devuši Rimšēvičam, lai viņš , izmatojot savu ietekmi uz FKTK , ļauj šai bankai slēpt nelikumības.
Izcili! Paldies! Tas jau bija sagaidāms. Gadu atpakaļ viens jaunā krēslā iesēdinātais publiski teica, ka pēc pāris mēnešiem lieta jau būs pabeigta un vainīgais ietupināts. Nu pagājis gads, nevis divi mēneši, un izņemot tukšus, nepamatotus apvainojumus nekā cita nav. Iesaku Rimševičam pieprasīt materiālo kompensāciju pēc maksimuma, kaut viņam nodarīto ļaunumu nemaz nav iespējams kompensēt. Un pieprasīt kompensāciju no bezpamata apsūdzētājiem, kā arī no melīgās liecības sniedzēja.
Jāpriecājas,ka nav ātras tiesas un nāves sods atcelts !
Ticeeju, ka vin$ ir nevainiigs.
Cerams, ka Rimševics beidzot sāks kārtot jautājumu par kriptovalūtu juridisko statusu. Ja nezin – kā, tad lai aizbrauc uz Baltkrieviju, baķka pamācīs. Saprotu, ka pensiju fondi kā vienīgā investīciju iespēja ir no malas uzspiesta. Bet, ja grib, var atrast alternatīvu (un pie tam tādu, kas nākotnē nebūs 100% ar ” – “zīmi)
Manas domas. Pensiju fondi ir banku bufers. Pelna ar savu naudu, zaud’ejumus sedz no pensiju fondiem.
glupais chiko, kur tu krievlaikos tos zapinjus pirki un kam juridiski pieradiji, cik tev naudas – chekai, vai?! Ha, ha, ha, galīgs murmulis un zābaks, hahahā!
glupais chiko,
TAGAD ŅIGUŅAGU,BET VISI ZIN KA VAINĪGS !EROPAS TIESA BŪS LABVĒLĪGA ,MURGS!!!BŪTU VECIE LAIKI-VAINĪGS ?BĻIN NOŠAUT LAI NEBOJĀ PĀRĒJOS!!! BEZ TI ESAS UN SPRIEDUMA! VAINA VIENA ,VISI IR PĀRSTĀJUŠI BAIDĪTIES NO NĀVES SODA,NOGALINĀJI? ŠTRUNTS,5-7GADI!!!NOZAGI MILJONU-SĪKUMS ,SABIEDRISKAIS FUI,VĒL 80GADOS JA NOGRIEZI KOLHOZA LAUKĀ PIE CEĻA MALAS PĀRIS KĀPOSTU GALVIŅAS UN NOĶĒRA ,SKAITI KA PANTS PAR VALSTS IZLAUPĪŠANU TEV IR,TĀS BIJA 20 KOP.PAR VIENU MONĒTU KĀ MINIMUMS 2 GADI,TAGAD IR PISEC,ZOG MIJONUS ,CEĻ BŪDAS,BRAUKĀ AR VISU KO,BET LAI NOPIRKTU TAI LAIKĀ ZAPI,TEV VAJADZĒJA JURIDISKI PIERĀDĪT NO KURIENES TEV IR TĀDA NAUDA,ZAPIS MAKSĀJA2.800, -3.100 ATKARĪBĀ KAS BIJA IEKŠĀ.
Steidzies pie ārsta! Kamēr par kāpostu galviņu neiesēdina!