Meroni oficiālā vēstulē izsmej Nodrošinājuma valsts aģentūru un Rīgas apgabaltiesu

Meroni

Šveices jurists Rūdolfs Meroni, kuru Rīgas apgabaltiesa ar oficiālu lēmumu ir atcēlusi no arestētās mantas glabātāja statusa, ir nosūtījis jaunajam glabātājam – Nodrošinājuma valsts aģentūrai oficiālu vēstuli, kurā faktiski izsmej valsts iestāžu pūliņus tikt pie pārņemamās mantas.

R. Meroni vēstulē Nodrošinājuma valsts aģentūrai norādīts, ka Rīgas apgabaltiesa ir piemirsusi vai pat nav mēģinājusi noskaidrot, kādas ir oficiālās valsts valodas Šveicē, uz kurieni nosūtīta aģentūras vēstule, – angļu valoda, kurā sarakstīta vēstule, nav to vidū.

Turklāt Rīgas apgabaltiesa neesot uzskatījusi par nepieciešamu nosūtīt arī sava lēmuma oriģinālu. Arī tas, ka vēstule saņemta, neizmantojot starptautiskās tiesiskās palīdzības starpniecību, esot nekorekti un neprofesionāli.

No formāli korektās, taču acīmredzami ņirdzīgās vēstules nepārprotami izriet, – R.Meroni uzskata valstiskos mantas pārņēmējus par zaļiem amatieriem un darīs visu iespējamo, lai mantas nodošana prasītu daudzus mēnešus vai pat gadus, iespējams, pat vispār nenotiekot pilnā apmērā.

Pašlaik R. Meroni ķerties pie mantas nodošanas nekādā gadījumā netaisoties, jo notiekot lēmuma tulkojuma izskatīšana, kā arī tiekot apsvērta iespēja pārsūdzēt šo lēmumu. Tikai pēc „norādīto darbību pabeigšanas” viņš varēšot „informēt adresātu par dažādajiem apstākļiem, kas attiecas uz attiecīgajiem aktīviem”.

Saskaņā ar R. Meroni domām šādai informēšanai būšot nepieciešams sagatavot pārskatu par katru arestēto aktīvu pozīciju, jo esot nepieciešams izskaidrot katras arestēto aktīvu pozīcijas konkrēto tiesisko situāciju. Pārskata sagatavošanai būšot nepieciešams ilgāks laiks, kas lēšams mēnešos.

Īpaši ņirdzīgi R. Meroni ir aicinājis Latvijas iestādes norādīt konkrētas tiesību aktu normas, kas viņam būtu saistošas un piešķirtu tām tiesības sūtīt tiesiskos pieprasījumus tiešā veidā, turklāt angļu valodā, kas nav Šveices oficiālā valoda.

Tāpat R. Meroni vēloties saņemt arī informāciju par konkrētām tiesību aktu normām, kas Latvijas iestādēm piešķirtu tiesības noteikt viņam termiņus saistībā ar pārskatu pieprasīšanu un aktīvu nodošanu.

Pagaidām nav zināms, kā uz R. Meroni vēstuli reaģēs Rīgas apgabaltiesa un Nodrošinājuma valsts aģentūra, taču jau tagad ir skaidrs, ka Šveices jurists, kurš kopš 2008. gada ir izsaimniekojis un izšķērdējis arestēto mantu, negatavojas no tās tik viegli šķirties.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt arī šajā publikācijā minēto tautas kalpu izglītību, parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, “partiju tūrismu” un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
lauziens
lauziens

Maļ vienu un to pašu. Dažas dienas atpakaļ jau bija publikācija par to pašu. Arī NRA un Pietiekcomā to pašu retranslē, cenšoties radīt iespaidu par tēmas “svarīgumu”. Skumji par tādu vienveidību.

Tobijs
Tobijs

Tai bezcerīgai aģentūrai nav taču politpadomes! Ko tad tā var darīt neesot pie tiuiešās drāts, sarkanā telefona? Bordānīts gan savā bezkompromisa tiesiskumā nojauš, ka būs vajadzīga vēl vismaz viena vai divas īpašas prokuratūras citādi te nekas uz priekšu neies un vajadžetu kādu duci padomnieku ministram pašam saimniecības vajadzībām