Lembergs pārsūdzējis spriedumu ar kuru noraidīts viņa lūgums par kompensācijas piedziņu strīdā pret valsti par kaitējumu veselībai

Lembergs

Bijušais Ventspils mērs Aivars Lembergs pārsūdzējis Administratīvā rajona tiesas pērnā gada spriedumu, ar kuru tika noraidīts Lemberga pieteikumu par 100 000 eiro kompensācijas piedziņu strīdā pret valsti par kaitējumu veselībai, kāds, pēc viņa domām, nodarīts viņam atrodoties cietumā, informē tiesā.

Tagad lieta būs jāvērtē Administratīvajai apgabaltiesai. Lietu ir paredzēts skatīt rakstveida procesā 23.augustā.

Iepriekš pirmās instances tiesa konstatēja, ka Lembergam Rīgas Centrālcietumā esot tikusi nodrošināta balsta vakcinācija pret Covid-19 “ar atbilstošu balsta vakcīnu”, kuru ražojis uzņēmums “Janssen”. Lembergs no šīs vakcīnas pats atteicies, tādējādi tiesa secināja, ka “atbilstošs medicīniskās palīdzības minimums” viņam esot bijis nodrošināts.

Savukārt vērtējot konkrētus Rīgas Centrālcietumā īstenotos epidemioloģiskās drošības pasākumus, tiesa secināja, ka tie bijuši samērīgi ar konkrētajā laika posmā esošajiem Covid-19 izplatīšanās riskiem. Līdz ar to tiesa nekonstatēja Rīgas Centrālcietuma administrācijas rīcības prettiesiskumu arī šajos jautājumos.

Jau vēstīts, ka Lembergs pieteikumā prasa atzīt par prettiesisku Rīgas Centrālcietuma administrācijas rīcību, atlīdzināt mantisko kaitējumu un rakstveidā publiski atvainoties. Lembergs tiesā vērsās par cietumā pavadīto laiku pēc tam, kad Rīgas apgabaltiesa kā pirmā tiesu instance 2021.gada 22.februārī viņam piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un 20 000 eiro sodu. Lembergu pēc sprieduma nolasīšanas apcietināja tiesas zālē.

Lembergs skaidroja, ka tiesā par kaitējumu veselībai vērsies, jo cietumā viņam nav sniegta medicīniskā palīdzība un aprūpe. Ilgstoši, pat pēc daudzkārtējiem rakstiskiem lūgumiem un paustās gatavības apmaksu par procedūru veikt no privātiem līdzekļiem, viņam neesot nodrošināta balstvakcinācija pret Covid-19, kā rezultātā Lembergs decembrī saslimis ar Covid-19 un viņam bojāta trešdaļa plaušu.

Viņa aizstāvis Māris Grudulis iepriekš stāstīja, ka Lembergs ar “Johnson&Johnson” vakcīnu pret Covid-19 tika potēts 2021.gada 10.maijā. Esot apcietinājumā, Lembergs lūdzis viņam nodrošināt balstvakcīnu, taču tas nav darīts, kā arī neesot saņemtas atbildes uz viņa un aizstāvju lūgumiem šajā jautājumā.

Centrālcietumā ieslodzītajiem piedāvāta iespēja saņemt balstvakcināciju ar “Johnson&Johnson” vakcīnu, taču šai vakcīnai veltīti kritiski vērtējumi par tās salīdzinoši zemo efektivitāti. Imunizācijas valsts padome ieteica pēc potēšanās ar “Johnson&Johnson” vakcīnu saņemt otru poti no “Pfizer” vai “Moderna”, taču tādas iespējas cietumā netika nodrošinātas.

Ieslodzījumu vietu pārvaldes (IeVP) līdz šim atteikusies sniegt paskaidrojumus, kāpēc Latvijas cietumos netika nodrošinātas Imunizācijas valsts padomes rekomendācijas. Pārvalde vien skaidrojusi, ka “Johnson&Johnson” vakcīna esot bijusi vispieprasītākā Centrālcietuma ieslodzīto vidū, tādēļ nav pasūtītas citas vakcīnas.

Arī jautājumus, kas saistīti ar Lemberga vakcināciju, pārvalde atteicās komentēt, jo tie “skar informāciju par personas veselību”.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: TV3 Ziņas

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Noll
Noll

Īstenībā žēl Aivara. Vecs cilvēks, būtu jābauda pensionāra brīvā dzīve, jāpriecājās, jāatpūšās, jāizklaidējās. Tā vietā ne tikai valsts inicētās tiesvedības, bet arī pašu visu laiku velk uz kašķi. Nu kas tā par dzīvi?

Stienis
Stienis

Ak, cik tu slikti pazīsti Aivaru. Viņš dara tieši tevis uzskaitītās lietas + vēl vēsā mierā spēj tiesāties pret mazspējīgo ierēdniecību un tās formālismu.

Šviņķele
Šviņķele

Tātad mani tiesā par to, ka neesmu norīkojusi armiju piegādāt Lembergam fizeru vai modernu, jo jansens Lembergam šķita neefektīvs ?

Kabajeva
Kabajeva

Ar kādu vakcīnu savakcinēts mans kaimiņš Rudolfs Meroni? Sen nav redzēts