Latvijā pieaudzis smagu un sevišķi smagu noziegumu skaits

kriminālziņa

Latvijā pieaudzis smagu un sevišķi smagu noziegumu skaits, turklāt nevar izslēgt, ka Covid-19 dēļ dzimtenē no ārzemēm atgriezušies iedzīvotāji nostājušies uz noziedzības ceļa, norāda Valsts policija.

Valsts policijas apkopotā un Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai iesniegtā informācija liecina, ka pērn astoņos mēnešos reģistrēti 989 sevišķi smagi un 5580 smagi noziegumi, bet šogad šādā laika posmā attiecīgi 1134 un 5998 šāda veida noziegumi.

Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks Armands Ruks skaidroja, ka minētie noziegumi nav tikai bruņotas laupīšanas vai slepkavības, bet arī cita veida noziegumi, kas paveikti organizētās grupās, piemēram, krāpšanas. “Uz tā pamata veidojas šis pieaugums,” piebilda Ruks.

Konkrētākus šādu noziegumu pieauguma iemeslus gan policija varēšot pilnvērtīgi saprast un izvērtēt ilgākā laika periodā, jo minētie dati ir tikai par astoņiem mēnešiem.

Ruks gan vērsa uzmanību, ka arī Covid-19 pandēmija ir, iespējams, ietekmējusi noziedzības stāvokli valstī. “Jārēķinās ar to, ka Latvijā atgriezusies daļa no iedzīvotājiem, kuri savulaik bija darba vai vieglākas dzīves meklējumos izbraukuši uz ārvalstīm. Fakti pierāda, ka šie cilvēki ārvalstīs arī izdarīja noziegumus. Mēs nevaram izslēgt, ka šie cilvēki ir atgriezušies uz noziedzības takas mūsu valstī,” piebilda Ruks.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Bet
Bet

ja pusgadu nav policijas priekšnieks !