Lato Lapsa ievieš kārtību Drošības policijā

Drošības policijas šefs

Lato Lapsa piespiedis Drošības policijas vadību pieņemt iekšējās kārtības noteikumus.

Divas Lato Lapsam zaudētas tiesas prāvas divās instancēs saistībā ar viņa prettiesisko aizturēšanu, kā arī tiesas secinājums par Normunda Mežvieta (attēlā) vadītās Drošības policijas darbinieku sniegtu nepatiesu ziņojumu, kas var būt par pamatu kriminālprocesa sākšanai, oktobra beigās, pusgadu pēc šiem noteikumiem ir piespieduši šīs iestādes vadību beidzot pieņemt un izlikt apmeklētāju zināšanai iekšējās kārtības noteikumus.

Līdz šim Drošības policija vēlmi veikt savas ēkas apmeklētāju pārbaudes, kā arī nevēlēšanos, lai apmeklētāji fiksētu ar viņiem notiekošo, piemēram, ar diktofona palīdzību, pamatoja nevis ar kādu oficiālu dokumentu, bet šīs iestādes caurlaides telpā pie sienas piekārtu ierāmētu tekstu, no kura nebija skaidrs, kas ir šī teksta pieņēmējs, no kāda normatīvā akta šis teksts izgriezts un kāds vispār ir tā tiesiskais statuss.

Savu pārliecību, ka Latvijas pilsoņu likumos noteiktās tiesības ir mazāk vērtas par šādu rāmīti un ka Drošības policija stāv pāri nepieciešamībai ievērot likumu normas, Mežvieta vadītā iestāde mēģināja aizstāvēt veselās divās tiesas prāvās pēc tam, kad pret Lato Lapsu bija safabricējusi divas administratīvā pārkāpuma lietas it kā par prettiesisku pretošanos Drošības policijas darbinieku likumīgām tiesībām, vēsta Pietiek.com.

Taču abās prāvās Drošības policija zaudēja pat pēc tam, kad bija piedabūjusi pirmajā instancē tai nelabvēlīgos spriedumus pārsūdzēt attiecīgi Kriminālpolicijas priekšnieku Andreju Grišinu un Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi. Rīgas apgabaltiesa abas apelācijas sūdzības atzina par nepamatotām, un šos spriedumus ne Drošības policija, ne kāda tās “motivēta” amatpersona pārsūdzēt vairs nevarēja. Abi spriedumi jau ir stājušies spēkā.

Šis tiesāšanās iznākums nu ir devis arī konkrētus rezultātus – ierāmētais nezināma autora sacerētais tekstiņš Drošības policijas caurlaides telpās ir pazudis, un nu tā vietā ir parādījies patiešām oficiāls dokuments, kurā detalizēti un precīzi aprakstīts, kādas tieši un ar ko pamatotas prasības ir šīs iestādes apmeklētājiem.

Tiesa, kā izriet no dokumenta, Drošības policijā šie noteikumi ir apstiprināti pusgadu pēc tam, kad Drošības policijas darbinieki mēģināja Lato Lapsam inkriminēt to neievērošanu un ignorēšanu. Nekādus komentārus šai sakarā Pietiek no Drošības policijas pagaidām nav izdevies saņemt.

Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

Avots: Pietiek.com

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Uģis
Uģis

Likumigie banditi-vori v zakonye aptaisijas,bravoo