KNAB spiests izbeigt 79 gadus vecās pensionāres vajāšanu

KNAB

KNAB tiesa piespiedusi izbeigt večiņas vajāšanu. Otrdien, 24. novembrī, Augstākā tiesa izbeidza lietu, kuru gandrīz 8 gadus mērķtiecīgi virzīja KNAB pret 79 gadus vecu pensionāri Ņinu Mihailovu. Vienam no pēdējā laikā apkaunojošākiem tiesu procesiem pieliekts punkts.

KNAB vērsās pret Ņinu Mihailovu 2008. gadā, kad gados vecāka sieviete, nobijusies no agresīviem cilvēkiem civilajā, neatvēra uzņēmējas Ināras Vilkastes mājas durvis. Ņina daudzus gadus strādāja par mājkalpotāju.

Ņinas Mihailovas bailes bija visai pamatotas, ņemot vērā, ka neilgi pirms šī notikuma tika pastrādāta Ināras Vilkastes un Muitas Kriminālpārvaldes direktora, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora vietnieka Vladimira Vaškeviča meitas nolaupīšanas mēģinājums, šīs mājas vārtos tika uzspridzināta automašīna, bet Vladimiru Vaškeviču mēģināja nogalināt blakus darbavietai.

Cilvēki, kurus pensionāre uzskatīja par „lielceļa bandītiem”, bija KNAB darbinieki. Viņi mēģināja triecienuzbrukumā ieņemt Ināras Vilkastes māju, un tas notika viņas dzimšanas dienā.

Uzbrukuma momentā sievietei gados, kurai ir vesela virkne hronisko slimību, kļuva slikti. Pēc tam viņa atzina, ka viņai likās, ka Ināras Vilkastes mājā mēģina iekļūt noziedznieku banda. Ir jāatzīmē, ka Ņina Mihailova bērnība pārcieta kara drausmas, un viņas atmiņā palika bailes no cilvēkiem melnos tērpos. Hipertonijas krīzes un reālā infarkta riska dēļ pensionārei tika izsaukta ātrā palīdzība.

Taču KNAB darbinieki, pārkāpjot savas jurisdikcijas robežas, atriebās Inārai Vilkastei un Vladimiram Vaškevičam, izmantojot gados vecu sievieti, ierosināja pret viņu krimināllietu par pretestību tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem. Liecinieki un dalībnieki lietā bija labi zināma KNAB darbinieku kompānija, kuru vārdi bieži parādās daudzos ar krimināllietu fabricēšanu saistītos skandālos – dienesta pilnvaru pārsniegšana, pierādījumu viltošana un falsificēšana – Juris Jurašs, Juta Strīķe, Andžejs Kļaviņš, Rimants Kuzma un citi.

Tas fakts, ka lieta ir absurda, bija skaidrs no paša sākuma: kā gados vecs slims cilvēks varēja izrādīt kaut kādu pretestību? Bet tas, acīmredzot, nemulsināja KNAB darbiniekus.

Gandrīz astoņus gadus (!) KNAB darbinieki mēģināja panākt, lai pensionāre tiktu sodīta. Taču otrdien, 24. novembrī, Augstākās tiesas krimināllietu tiesu departaments pielika punktu vienā no antihumānākajiem procesiem, ko ierosināja KNAB. Tiesas verdikts nav pārsūdzams: lieta pret Ņinu Mihailovu ir izbeidzama.

Tiesa skatīja lietu mutiskajā procesā, un, uzklausot advokāta un prokurora viedokli, nolēma mainīt iepriekš pieņemto praksi un atzīt, ka Ņina Mihailova nebija pretojusies tiesas lēmuma izpildei, jo izmeklēšanas tiesneša lēmums nav tiesas lēmums LR Krimināllikuma kontekstā.

Advokāte Jeļena Kvjatkovska, kura aizstāvēja Ņinas Mihailovas intereses tiesā, paziņoja: „Uzskatu, ka šajā lietā Augstākā tiesa radīja taisnīgās tiesas piemēru Eiropas Cilvēktiesību konvencijas izpratnē. Neskatoties ne uz ko, tiesa pirmajā vieta izcēla sprieduma taisnīgumu, pat atkāpjoties no līdz šim pieņemtās tiesu prakses. Uzskatu, ka Augstākās tiesas lēmums kļūs par precedentu arī turpmāk. Manuprāt, pēdējā laikā Augstākā tiesa mērķtiecīgi paaugstina prasības tiesiskuma un cilvēktiesību ievērošanai, kas noteikti novedīs pie situācijas uzlabošanas ar cilvēktiesību ievērošanu Latvijā”.

Komentējot tiesas nolēmumu, Ināra Vilkaste teica: „Vienā no tiesas sēdēm Ņina Mihailova, kuras 80. gadu jubileju mēs svinēsim nākamā gada sākumā, pateica, ka viņas sapnis ir nomirt nevainīgai. Es no visa sirds novēlu viņai ilgus dzīves gadus un esmu ļoti priecīga, ka tiesa beidzot pielika punktu šai netaisnībai. Šodienas tiesas lēmums apliecināja, ka likums un taisnība var uzvarēt, bet, lai tas notiktu, ir nepieciešama pacietība un zināšanas. Ir jābūt spēkpilniem, lai pretotos nelikumībai.”

Vai kāds no KNAB pārstāvjiem atbildēs par kaitējumu Ņinas Mihailovas veselībai, ko nodarīja tiesāšanās, tas ir jautājums… Un cik nodokļu maksātāju līdzekļu tika iztērēti, kad KNAB astoņu gadu garumā mēģināja ar nobiedētās pensionāres palīdzību tikt klāt Inārai Vilkastei un Vladimiram Vaškevičam?

Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
kāds
kāds

Solaris, Tev to nesaprast. Labāk pat nemēģini un turpini cerēt, ka pabalstu palielinās…

Juris
Juris

Es būdams otrās grupas invalīds piedzīvoju ko līdzīgu 2015.gada 20.martā. Kadas trešās personas uzlauza manas pārstāves valdījumā esošās dzīvokļa durvis Launkalnes iela 12, Rīgā. Izsaucu policiju. Policists pie uzlaustam durvīm pieņem iesniegumu, bet tad cits policijas darbineieks iesnrien dzīvoklī mani piekauj, saplēš kreklu un aizved uz trako māju kur pavadīju izolēts trīs dienas. Prokurotūra atcēla visus policijas atteikuma materiālus un uzsāka kriminālprocesu pēc krimnāllikuma 143 panta nodarījuma pazīmēm. Kapēc to saku. Nekas jau nemainās, jo manā situācijā penionaram kuru es pārstavēju vēlāk laupīšanas veidā atņemts dzīvoklis, proti apzagts dzīvoklis nomainītas atslēgas un to apsargā apsardze. Tagad ierosinatas jau četras kriminallietas,… lasīt vēl »

solaris
solaris

Tiesības, taisnīgums un likuma vara, protams, ir svarīgas lietas. Bet man ir interesanti – Vilkaste pati māju uzkopt nevar vai negrib?
Vai arī īpaši nozīmīga cilvēka statuss neļauj tādus melnos darbus darīt kā savas mājas uzkopšana, vieglāk kalponi noalgot?