KNAB aizdomās par ES naudas izkrāpšanu veicis kratīšanas Valkā; ir aizturētie

KNAB

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sadarbībā ar Eiropas Prokuratūru (EPPO) veica kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā kratīšanas, izņemšanas un nopratināšanas, vairākos objektos Valkā un citviet Latvijā. Kriminālprocesuālās darbības veiktas aizdomās par iespējamu vismaz 776 000 eiro izkrāpšanu, informēja KNAB.

KNAB kriminālprocesā izmeklē tādus noziedzīgus nodarījumus kā dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā un krāpšanu lielā apmērā.

KNAB rīcībā esošā informācija liecina, ka divas esošās un viena bijusī Valkas novada pašvaldības amatpersona, iespējams, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā, kopā ar kāda uzņēmuma pārstāvi veikušas nelikumīgas darbības, lai pašvaldības projekta īstenošanai prettiesiski iegūtu vismaz 744 000 eiro Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējuma un 32 000 eiro Latvijas valsts budžeta dotācijas. Projekts saistīts ar ražošanas ēkas un ar to saistītās infrastruktūras izveidi.

Saskaņā ar projekta nosacījumiem bija paredzēts uzbūvēt rūpniecisko ēku un padarīt to publiski pieejamu vispārējai lietošanai uzņēmumiem, kuri darbojas jebkurā rūpniecības sektorā.

Taču pastāv aizdomas, ka būve celta kāda konkrēta uzņēmuma interesēs, pārkāpjot projekta īstenošanas nosacījumus.

Tādējādi maldinātas institūcijas, kas uzrauga tā izpildi, informēja Eiropas Prokuratūra.

Pašlaik četrām kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību. Nevienai personai šajā kriminālprocesā nav piemēroti drošības līdzekļi, norādīja KNAB.

Savukārt Eiropas Prokuratūras sniegtā informācija liecina, ka šajā lietā aizturētas trīs personas.

Pēc LTV rīcībā esošās informācijas, lietā aizturēts bijušais Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Ar viņu pašu sazināties neizdevās, jo telefons ir izslēgts. Zināms arī, ka nopratināts Ērģemes un Kārķu pagasta pārvaldes vadītājs Pēteris Pētersons.

Avots: lsm

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
padumjais
padumjais

Kāpēc KNAB nestāv aiz Valsts kontroles rindā pie IZM, VISC, ZISTC, FISC un vēl kādas izglītības iestādes durvīm ar mērķi konstatēt Skola 2030 projekta ieviešanas saistību ar 30 miljonu iztērēšanu un sagaidāmo vēl 4 miljonu tērēšanu mācību līdzekļiem. Varu pačukstēt, ka šajos mācību līdzekļos būs tā pati matemātika, fizika, ķīmija utt., bet tikai n-tās reizes pārrakstīta. Valkas gadījums ir bērnu šļupsti pret šo te.

Trimbdadūrs
Trimbdadūrs

VK ir klaunāde. Lēta klaunāde. Dēļ izrādīšanās/atskaites.

BANK
BANK

Tas nav pasūtījums. Nē. Negribi netici pats vainīgs

Urīnstraume
Urīnstraume

Ārpus rīgas neko zagt nedrīkst. Tikai rīgā

Liela brēka, maza vilna.
Liela brēka, maza vilna.

Kā parasti