Galavanovskim kriminālprocesā par iespējamu kredītu izkrāpšanu un dokumentu viltošanu, saņemot aizdevumu no a/s “PrivatBank”, liecinieka statuss

privatbank

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde veic izmeklēšanu kriminālprocesā par iespējamu kredītu izkrāpšanu un dokumentu viltošanu, saņemot aizdevumu no a/s “PrivatBank” laikā, kad tās Valmieras filiāli vadīja tagadējais 10.Saeimas deputāts un jaundibinātās “Zatlera reformu partijas” aktīvists Guntars Galvanovskis.

Par aizdomās turētiem atzīti divi bankas darbinieki, bet Galvanovskim šajā kriminālprocesā šobrīd ir liecinieka statuss, portālam “pietiek.com” apstiprināja policijā.

Policija turpina faktu pārbaudi par a/s “PrivatBank” Valmieras filiāles amatpersonu iespējamām nelikumīgām darbībām saistībā ar aizdevumu izsniegšanu, informē Andis Rinkevics, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas priekšnieks. Izmeklēšana kriminālprocesā vēl turpinoties, un pēc visu ekspertīžu rezultātu saņemšanas tiks lemts par kriminālprocesa tālāku virzību.

10.Saeimā no Vienotības ievēlētais Galvanovskis, kurš tagad aktīvi iesaistījies “Zatlera reformu partijas” veidošanā un plāno kandidēt Saeimas ārkārtas vēlēšanās, iepriekš noliedza informāciju, ka izvairītos no izmeklēšanas kriminālprocesā par krāpšanu ar bankas kredītiem. Galvanovskis uzsvēra, ka procesā viņam ir tikai liecinieka statuss un viņš arī neesot kavējis izmeklēšanu, bet ieradies uz nopratināšanu šogad agrā pavasarī. To, ka Galvanovskis minētā kriminālprocesā ir sniedzis liecības kā liecinieks, portālam “pietiek.com” apstiprina arī Valsts policijā.

Iepriekš izmeklēšanai tuvu stāvoši avoti norādīja, ka Galvanovskis ilgstoši izvairījies no liecību sniegšanas šajā kriminālprocesā un tas viņam varēja draudēt ar piespiedu nogādāšanu policijā. “Viņam vajadzētu beigt aizbildināties ar slimībām vai aizņemtību partijas veidošanā un ierasties liecināt,” neoficiāli izteicās kāds avots iekšlietu struktūrās. Paša Galvanovska iepriekš apstiprinātā informācija liecina, ka sniegt liecības pērnajā rudenī viņš tiešām nesteidzās. Aicināts ierasties policijā viņš bija jau pērnā gada 15.oktobrī, drīz pēc 10.Saeimas vēlēšanām, kas viņam izrādījās veiksmīgas. Tomēr “subjektīvu apstākļu dēļ”, kā pats norādīja, Galvanovskis liecināt nebija ieradies. Toreiz viņš plānoja doties uz policiju “kaut kad novembra sākumā”, bet jau pēc 2.novembra, kad uz pirmo sēdi sanāca un zvērestus nodeva jaunie deputāti. Liecināt  viņš galu galā ieradies tikai šā gada pavasarī – februārī vai martā. “Noliecināju no A līdz Z. Arī partijas veidotājiem esmu visu izstāstījis no A līdz Z, tās ir pilnīgas un galīgas muļķības,” uzsver Galvanovskis.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes kriminālpolicijas biroja lietvedībā ir kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 210.panta 3.daļas noziedzīga nodarījuma pazīmēm – Kredīta un citu aizdevumu negodprātīga saņemšana un izmantošana –un 275.panta 2.daļas noziedzīga nodarījuma pazīmēm – Dokumenta, zīmoga un spiedoga viltošana un viltota dokumenta, zīmoga un spiedoga realizēšana un izmantošana.

Galvanovskim kā bijušajam bankas Valmieras filiāles vadītājam bijis jāsniedz liecības, ka bankas darbinieku rīcība, neprasot šīs izziņas un paļaujoties uz kredītņēmēju sniegto informāciju, ir bijusi tobrīd vispārpieņemta procedūra. “Visi filiāles darbinieki ir bijuši liecināt, un, ja vajag, es aiziešu visu vēlreiz izstāstīt,” saka Galvanovskis. Viņš uzsver, ka vienīgais iemesls, kādēļ viņš 2007.gadā pametis darbu “PrivatBank”, saistīts ar vēlmi nodarboties pašam ar savu biznesu. “Es pieļauju, ka esmu kādreiz dzīvē kļūdījies, bet nekad neesmu darījis kaut ko nelikumīgu,” iepriekš portālam “pietiek.com” uzsvēra Galvanovskis.

Galvanovskis uzskata, ka runas par viņa vārdu kriminālprocesā politikas kuluāros uztur bijušie kolēģi Vienotībā, kuri nav mierā ar viņa aiziešanu uz eksprezidenta Valda Zatlera jaunizveidoto partiju. Saviem bijušajiem kolēģiem “Vienotībā”, kuri izplatot šādas runas, Galvanovskim esot tikai viens jautājums, kur viņi bijuši visus iepriekšējos mēnešus, kamēr Galvanovskis bija “Vienotības” rindās, “ja jau ir par godīgu un atklātu politiku”. Pēdējos mēnešus neoficiāli tika runāts, ka policija nesteidzas ar kriminālprocesa izmeklēšanu, ņemot vērā, ka iekšlietu ministres amatā bija Galvanovska tā laika partijas biedre Linda Mūrniece.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar