Darbinieki: Galvenā privatizatora krēslā Zalpētere kļuvusi par īstu Napoleonu

Iveta Zalpētere

Ekonomikas ministrija (EM) lūgs Privatizācijas aģentūras (PA) vadībai skaidrot bijušo un esošo aģentūras darbinieku pārmetumus par PA vadības darba stilu.

Kā informēja ministrijā, EM esošo un bijušo PA darbinieku vēstuli saņēmusi vakar. Vēstuli EM atsūtījis portāls “Tvnet”, bet bijušie vai esošie darbinieki iepriekš nebija vērsušies ne ministrijā, ne pie ekonomikas ministra Daniela Pavļuta.

EM tuvākajās dienās iepazīsies ar vēstuli un tajā minētajiem faktiem, pieprasot par tiem skaidrojumu PA vadībai. Pēc PA paskaidrojumu saņemšanas ministrija tos izvērtēs un rīkosies atbilstoši konstatētajam.

“Tvnet” publicētajā vēstulē darbinieki kritizē pašreizējās PA vadības darbību. “Jāņa Nagļa laikos PA vārds bija katra medija ikdienas ziņās. Šobrīd ir klusums… Daudzi droši vien domā, ka PA ir mirusi un Latvijā vairs nav ko privatizēt. Vismaz dažiem ir izdevīgi, ka valda tāds uzskats… Šīs vēstules mērķis ir atjaunot interesi un pārliecināties, vai Latvijā viss jau ir privatizēts, tai skaitā arī krēsli, portfeļi un cilvēciska cieņa,” teikts vēstījumā.

Vēstules autori veltījuši asus vārdus PA vadītājai Ivetai Zalpēterei, norādot, ka “galvenā privatizatora krēslā Zalpētere kļuvusi par īstu Napoleonu. Pārspīlēta birokrātija, nevienāda attieksme, darbinieku vajāšanas, pazemošana, bļaušana, ņirgāšanās, nekompetence lēmumu pieņemšanā, dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana, ārpakalpojumu līgumu slēgšana, apejot iepirkumu prasības un valstiskā izdevīguma principu”.

“Bosings un mobings ir reālais Zalpēteres darba stils, kā dēļ ar sabeigtu veselību aizgājuši ne viens vien darbinieks, ir konkrēts gadījums, kad speciālists bija spiests ilgstoši ārstēties stacionārā, viņa veselības problēmas turpinās. Vispusīga informācijas pārbaude no atbildīgajām kontrolējošajām organizācijām ir nepieciešama,” apgalvo vēstules autori.

Vēstulē minēts, ka Zalpēteres valdīšanas pusotra gada laikā no darba ir aizgājuši (atlaisti vai pēc pašu vienošanās) pavisam 60 darbinieki no 88 jeb 68%. Speciālistu aiziešana turpinās, pēdējās nedēļas laikā atlūgumu uzrakstījuši vēl trīs cilvēki. Vietā visbiežāk atnākot cilvēki no bijušās Zalpēteres darba vietas – likvidētās Bērnu un ģimenes lietu ministrijas vai saistītā Uzturlīdzekļu garantiju fonda.

Vēstules autori savus vārdus nav publiskojuši.

Avots: Nozare.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar