Bordāns rosina auto obligātu konfiskāciju dzērājšoferiem, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles

Bordāns

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) rosinājis Saeimas Juridiskajai komisijai Krimināllikumā paredzēt dzērājšofera auto obligātu konfiskāciju, ja alkohola koncentrācija autovadītāja asinīs pārsniedz 1,5 promiles.

Tieslietu ministra preses sekretārs Andris Vitenburgs informēja, ka attiecīgi priekšlikumi jau iesniegti Saeimas Juridiskajai komisijai uz otro lasījumu likumprojektam “Grozījumi Krimināllikumā”, kas paredz transportlīdzekļa konfiskāciju par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā virs 1,5 promilēm.

Sagatavotie priekšlikumi ir izskatīti un atbalstīti arī Tieslietu ministrijas (TM) pastāvīgajā Krimināllikuma darba grupā, piedaloties pārstāvjiem no Satiksmes ministrijas un Ceļu satiksmes drošības direkcijas.

Kā zināms, 9.jūnijā Saeima ir atbalstījusi pirmajā lasījumā Juridiskās komisijas piedāvātos Krimināllikuma grozījumus saistībā ar kriminālatbildības paredzēšanu par transportlīdzekļa vadīšanu, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles.

Tagad tiek sperts nākamais solis – transportlīdzekļa konfiskācija, norāda Bordāns, uzsverot, ka gada laikā policija soda vidēji 2000 dzērājšoferu, kuri braukuši reibumā virs 1,5 promilēm. Turklāt aptuveni 1300 gadījumos alkohola koncentrācija pārsniedz divas promiles.

Aptauju rezultāti ārzemēs liecinot, ka pirms pirmās pieķeršanas autovadītāji reibumā braukuši vidēji 36 reizes. Gadu no gada pieaug reibumā izraisīto avāriju skaits. 2019.gadā – 663, 2020.gadā – 733, 2021.gadā – 808. Šī gada piecos mēnešos jau par 120 vairāk, salīdzinot ar šādu laikposmu pagājušajā gadā un dati ir satraucoši, uzsver tieslietu ministrs.

Ja TM priekšlikumi Saeimā gūs atbalstu, turpmāk tiesai būs pienākums konfiscēt auto visos gadījumos, kad būs izdarīts Krimināllikuma 262. vai 262.1.pantā paredzētais noziedzīgais nodarījums. Ja noziedzīgais nodarījums būs izdarīts ar citai personai piederošu auto, tad no dzērājšofera tiks piedzīta transportlīdzekļa vērtība, iesniegto priekšlikumu būtību skaidro ministrs.

Bordāns norāda uz vēl vienu svarīgu argumentu nepieciešamo izmaiņu veikšanai. Ceļu satiksmes drošības direkcijas pētījumā jau pirms četriem gadiem tika konstatēts, ka 96% aptaujāto iedzīvotāju uzskata, ka nekādā gadījumā nav pieļaujams sēsties pie automašīnas stūres alkohola reibumā.

Ministrs uzsver, ka jābeidz gari un plaši diskutēt par to, ka problēmas iemeslus veido daudzu faktoru kopums, ka jācīnās ar cēloņiem un jāveido uzvedības korekcijas programmas, ka Latvijā pārāk daudz dzer.

“Vēlos dot skaidru signālu visiem dzērājšoferiem – jūsu garāžas un maki būs tukši, un jūs ilgi nožēlosiet izvēli sēsties reibumā pie stūres,” uzsver Bordāns.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: TV3

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


16
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
krams
krams

Tas taču tāds sīkums! Uz asa mieta vajag sēdināt uz asa mieta! Bet kopā ar tevi!!!

aatraak...
aatraak...

…juus visus nomainiit

Bljeeeee
Bljeeeee

Ko čiganam padarisi

Valmieras puikas
Valmieras puikas

Dumais žīdiņš neatgriezeniski nodegradējis.

G. Akmeņkalns
G. Akmeņkalns

Kāds līmenītis, domāšanas līmenītis! Šausmas!

Es pats.
Es pats.

Pilnīgi garām ir viņa ieteiktais priekšlikums, cilvēks Latvijā nejau prieka pēc dzer, bet aiz izmisuma, kas tikai😈😈🤯🤯palielināsies… Jo ar šodienas cenām izdzīvot ir tīrākā misija!

ai ai
ai ai

Oho, izmisuma dēļ nogalinam citus? Kādus murgus tie dzērāji neizdomā…

veselības ministrs Daniēls
veselības ministrs Daniēls

Labāk ieviest obligātu ministra amata konfiskāciju par stulbiem ministra izgājieniem

Vecās metodes
Vecās metodes

Sākt vajadzētu ar vēstules izsūtīšanu visām vēstniecībām Latvijā ar aicinājumu atbalstīt cīņu pret baraukšanu dzērumā Latvijā.

Ja tā padomā
Ja tā padomā

Pareiza doma, konfiscēt un pēc tam izsolēs pārdot un naudu ieskaitīt valsts budžetā. Tas disciplinētu noteikti daudz vairāk un arī izslēgta tiek iespēja ka pārkāpējs tiek pēc brītiņa atkal redzēts turpinot braukšanu un apdraudot pārējos.

Nedzērājs
Nedzērājs

Pilnīgi stulba doma . Te ir runa par privātām interesēm un tikai

Juris
Juris

Būtu jau labi,bet nedomāju,ka nauda nonāks valsts kasē,tas viens,otrs-varbūt varētu arī padomāt,kā atbalstīt iedzīvotājus,pensionārus,rudens nav aiz kalniem,elektrība,siltums,domāju tas ir primārais,par ko šobrīd vajadzētu domāt,nevis,kā sodīt,un ko atņemt,tā jau spiež to cilvēku pie zemes,nodokļi-nenormāli 1/3 daļa no algas,produkti-kosmos,tas vienkārši ir p….ts.

ccc
ccc

Ne visai saprotu uzstādījumu 1.5… Kāpēc ne 1.0, vai 1.25, vai 2?
Kāds ir apkopojis statistiku par šo konfiscējamo transporta līdzekļu likviditāti pēc konfiskācijas?
Būs pilnas stāvvietas ar lūžņiem (ar retiem izņēmumiem), kuru administrēšana maksās vairākas reizes dārgāk nekā tā atņemtā miza un apmaksās tos izdevumus kā vienmēr – ne jau tie kas koda

Nedzērājs
Nedzērājs

Pilnīgi piekrītu . Kādam gribas mazu biznesiņu 😆

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

galvenais tai riebīgajai Znotiņai visu konfiscēt

veselības ministrs Daniēls
veselības ministrs Daniēls

Tātad vismaz 1 asociāciju Ilze paņēma aiz pautiem :D