Bondara kādreizējam bosam, «Krājbankas» afēristam Antonovam Krievijā piespriež 2,5 gadus cietumā

Krievijas tiesa pirmdien piespriedusi bijušajam “Latvijas Krājbankas” un Lietuvas bankas “Snoras” līdzīpašniekam Vladimiram Antonovam divarpus gadu ieslodzījumu lietā par Krievijas bankas “Sovetskij” līdzekļu izkrāpšanu.

Sanktpēterburgas Viborgas rajona tiesa atzina Antonovu par vainīgu krāpšanā lielā apmērā.

Tiesa nolēma, ka ieslodzījums Antonovam jāizcieš vispārēja režīma kolonijā.

Antonovs savu vainu tiesā atzina. Pēc sprieduma pasludināšanas viņš tika apcietināts tiesas zālē.

Atgādinām, ka politiķim Mārtiņam Bondaram kopā ar citiem bijušajiem Latvijas Krājbankas valdes locekļiem pirmās instances tiesa likusi solidāri samaksāt vairāk nekā 15 miljonus eiro. Vairāk par to lasiet ŠEIT.

Par Krājbankai nodarītajiem zaudējumiem 1 649 420,24 EUR apmērā (..) solidāri atbild pilnā apmērā tā laika valdes locekļi (..); tie ir Ilze Bagatska, Mārtiņš Bondars, Svetlana Ovčiņņikova, Dzintars Pelcbergs, Ivars Priedītis un Andrejs Surmačs,” – tā toreiz lēma tiesa.

Kā zināms, Krājbankas darboņu afēras rezultātā mūža ieguldījumi tika nozagti arī Maestro Paulam.

Pašreizējais 13. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars Krājbankas vadības grožus, kļūdams par tās valdes priekšsēdētāju, pārņēma 2006.gadā.

Bondara bijušais boss, “Krājbankas” līdzīpašnieks Antonovs tika aizturēts 2018. gada 12. aprīlī. Dienu vēlāk viņam tika noteikts drošības līdzeklis apcietinājums, kas 26. septembrī tika nomainīts pret mājas arestu.

Pēc izmeklēšanas materiāliem, Antonovs saziņā ar vairākiem bankas “Sovetskij” vadītājiem šajā bankā noformējis 150 miljonu rubļu (divi miljoni eiro) kredītlīniju ar procentu likmi 18% gadā. Kredītlīnija piešķirta īpaši nodibinātai firmai, kas nav veikusi reālu darbību. Antonovs ar līdzdalībniekiem saņemtos līdzekļus piesavinājušies, un viņiem nav bijis nodoma tos atdot, teikts lietas materiālos.

Lietuvas tiesībsargājošās iestādes veic izmeklēšanu pret bijušajiem “Snoras” īpašniekiem Antonovu un Raimundu Baranausku, ko Lietuva grib saukt pie atbildības par “Snoras” īpašumu piesavināšanos un izšķērdēšanu lielā apmērā, bet viņi no Lietuvas tiesībsargāšanas iestādēm slēpjas Krievijā.

Lietuvas pilsonis Baranausks vadīja “Snoras” valdi, bet Krievijas pilsonis Antonovs – uzraudzības padomi. Viņiem piederēja attiecīgi 25,31% un 68,1% bankas akciju. Savukārt “Snoras” pieder nedaudz vairāk kā 60% likvidējamās “Latvijas krājbankas” akciju.

Lietuvas valdība “Snoras” darbību apturēja 2011.gada novembrī, bažījoties par šīs bankas stāvokli. Vēlāk tika ierosināta bankas bankrota lieta. Arī “Latvijas Krājbankā” drīz pēc tam tika konstatēts ap 100 miljonu latu līdzekļu iztrūkums, un 2011.gada decembrī Rīgas apgabaltiesa banku pasludināja par maksātnespējīgu.

Antonovs nesekmīgi centies Krievijas tiesā piedzīt no Lietuvas valdības vairāk nekā pusmiljardu eiro saistībā ar “Snoras” nacionalizāciju.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,TwitterYoutube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ēriks
Ēriks

Cik Bondaram piespriedīs?

Bezkompromisa Tiesiskums
Bezkompromisa Tiesiskums

Visa Jauno Korumpantu Partija ir tikai Vienotības padauzas un tās apkalpojošais personāls tik noziegumu slēpšanai. Bijušie NNAB čekisti apkalpoja valdošās kliķes noziedzniekus. Bezkompromisa “tiesiskuma” sektantu Borats un Potapovas ne vārdu nav vilkuši par Meroni valdības premjera, ASV pilsoņa Kariņa Krievijas mafojas naudas atmazģāšanas darījumu un krāpšanos ar nekustāmā īpašuma pardošanas nodokli un atmazgātajiem 6 miljoniem €.