Ilze Jurča, bijusī KNAB priekšnieka vietniece
Kāpēc prokuratūra par „Dienas” publikācijā „Kas un kā „pasūtīja” Lato Lapsu un Jurģi Liepnieku” minētajiem faktiem uzreiz neierosināja kriminālprocesu?
No „Dienas” rakstā minētā VID izmeklētājai Initai Lūrei izpildei tika novīzēts privātpersonas iesniegums, un, pamatojoties uz šo “pliko” iesniegumu, viņai tika paģērēts uzsākt kriminālprocesu, kuru viņa esot uzsākusi pēc KL 218.panta par izvairīšanos no nodokļu nomaksas.
Tātad ar privātpersonas iesniegumu ir pietiekami, lai uzsāktu kriminālprocesu, bet sabiedrībā plašu rezonansi ieguvusi publikācija ar virkni faktiem, kas liecina par augstu VID amatpersonu iespējamiem amata noziegumiem, prokuratūrai nav pietiekams faktu kopums kriminālprocesa uzsākšanai?
Vēl rodas virkne jautājumu, uz kuriem tiešām varētu gūt atbildes izmeklēšanā, ja tāda tiktu veikta.
Piemēram, ar kādām tiesībām izmeklētājai Lūrei deva norādījumus kriminālprocesa izmeklēšanā Kristīne Brinkmane-Prusaka? Vai Brinkmane-Prusaka Kriminālprocesa likuma (KPL) 31.panta izpratnē bija izmeklētājas Lūres tiešā priekšniece?
Ja bija, vai viņa nepārsniedza savas pilnvaras, jo no KPL 31.panta izriet, ka izmeklētāja tiešajam priekšniekam ir diezgan šauras pilnvaras kriminālprocesa izmeklēšanā? Vai nav saskatāma izmeklētāja ietekmēšana, nolūkā ietekmēt kriminālprocesa gaitu?
Ar kādām likumā nostiprinātām tiesībām VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme kopā ar izmeklētāju Lūri devās uz Ģenerālprokuratūru ( ĢP) saskaņot kriminālprocesa ietvaros veicamās procesuālās darbības pirms to veikšanas?
Vai Jaunzeme KPL 31.panta izpratnē bija izmeklētāja tiešā priekšniece, un vai viņai vispār bija jebkādas pilnvaras veikt kādas darbības kriminālprocesā? Ja nebija likumisku pilnvaru, vai viņa nepārkāpa savu kā VID ģenerāldirektores pilnvaru robežas, iejaucoties izmeklēšanā?
Vai šim kriminālprocesam nebija uzraugošā prokurora no ĢP vai citas prokuratūras? Un kāpēc bija jādodas skaņot jautājumus tieši uz ĢP, ja nodokļu un muitas jomai ir sava specializētā prokuratūra? Vai šāda kriminālprocesa uzraudzība nebija LR Prokuratūras Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras kompetencē?
Kāpēc, kāpēc, kāpēc… tā varētu turpināt un turpināt, bet skaidrs, ka patiesību varētu noskaidrot, tikai veicot pilnvērtīgu kriminālprocesu.
KĀPĒC Prokuratūra par šiem faktiem uzreiz neierosināja kriminālprocesu❗️❓ No Dienas rakstā minētā VID izmeklētājai Lūrei…
Posted by Ilze Jurča on Otrdiena, 2023. gada 21. februāris
Par šo tēmu:
Prokuratūra sākusi pārbaudi par šokējošajā VID izmeklētājas intervijā atspoguļoto – Puaro.lv
Kas un kā “pasūtīja” Lato Lapsu un Jurģi Liepnieku – Puaro.lv
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
Krištopān , sāc veidot parlamenta izmekl komisiju par šo lietu ,jo Ašerādena , Stukāna taktika būs noklusēšana !
Kāds tad ir pilnvērtīgs krinālprocess? Ar ko tas atšķirās no nepilnvērtīgā un kur priekšrocības?
Pilnvērtīgs kriminālprocess ir tad ja veikalā nozog maizi. Nepilnīgs ja ieņem augstu amatu un nozog miljonus
Tad jau kādam tā desa jānozog
Un priekšrocības ir, ka nepilnvērtīgo pēc kāda laiciņa klusiņām var izbeigt un aizmirst, ja gadījumā gadījies tikt pieķertam