Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā apsūdzēta Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersona par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, vēsta informācija prokuratūras tīmekļvietnē.
Apsūdzība Valsts policijas amatpersonai celta par ļaunprātīgu un bez tiesiska pamata un īpaša pilnvarojuma sevišķā veidā veicama operatīvās darbības pasākuma – personas ilgstoša novērošana (izsekošana), veikšanu gandrīz viena gada garumā.
Ar savām darbībām apsūdzētais atstāja būtisku ietekmi uz izsekojamās personas (kā arī citu personu) neaizskaramo brīvības zonu, privāto dzīvi un ievērojami aizskāra tās neaizskaramību, radot būtisku kaitējumu ar likumu aizsargātas personas interesēm, proti, Latvijas Republikas Satversmē noteikto pamattiesību neievērošanu. Prettiesiski apgāja Latvijas Republikas Augstākās tiesas priekšsēdētāja vai viņa īpaši pilnvarota Augstākās tiesas tiesneša operatīvās darbības pirmskontroles pilnvaras un nihilistiski ignorēja tiesu varu, ievērojami apdraudēja tiesiskas valsts pastāvēšanas pamatprincipus un valsts jurisdikcijas intereses. Kā arī ievērojami apdraudēja iespējamo noziedzīgo nodarījumu pierādīšanu, jo viņa darbības rezultātā tika apdraudēta kriminālprocesā iegūto pierādījumu pieļaujamība un izmantojamība.
Pirmstiesas izmeklēšanu šajā krimināllietā veica un pēc tam krimināllietas materiālus prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nodeva Iekšējās drošības birojs.
Ņemot vērā, ka krimināllietas materiālos ir informācija, kas satur valsts noslēpuma objektu, tad plašāka informācija netiek sniegta.
Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas tiesai.
Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.
Avots: prokuratura.lv
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!