Ārpus konkursa Ģirģena izvirzītais VP priekšnieka kandidāts Ruks arī pārbaudīts ar melu detektoru

Armands Ruks

Valsts policijas priekšnieka amatam izvirzītais Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks Armands Ruks LTV “Rīta panorāma” atklāja, ka, lai gan viņš nepiedalījās konkursā, pirms izvirzīšanas arī viņam iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) iepriekš noteiktā pārbaude ar melu detektoru nav gājusi secen, un, “kā noprotu, viss ir kārtībā”.

Ruks uzskata, ka galvenā prioritāte šajā amatā būtu policijas cilvēkresursu stiprināšana.

Armands Ruks stāstīja, ka viņa galvenā prioritāte amatā būtu cilvēkresursu stiprināšana, jo atsevišķos reģionos struktūrvienībās ir katastrofāls kadru trūkums, kas ietekmē izmeklēšanas kvalitāti, un tas ir “jārisina nekavējoties, un ir doma, kā to darīt”.

Ruks atzina, ka, protams, ir arī citas prioritātes, piemēram, iekšējo procesu optimizācija, funkciju dublēšanās nepieļaušana.

LTV “Rīta panorāma” Ruks minēja, ka, piemēram, Rīgas reģionā nav aizpildīti aptuveni 30% – 40% no štata vietām, un cilvēku trūkst arī citur.

Ruks sacīja, ka būs nepieciešamas arī strukturālas izmaiņas, bet detalizētāk tās vēl neatklāja, vien norādot, ka būs rūpīgi jāvērtē funkcijas, lai tās nedublējas, un tad ļoti prātīgi jāstrādā  pie izmaiņām.

Ruks arī vēlas stiprināt Kriminālpolicijas darbu, tas jāvērtē kā prioritārs, jo tā apkaro noziegumus, kas būtiski aizskar cilvēkus un rada ļaunas sekas.

Ruks teica, ka vēl viens viņa mērķis ir spodrināt policijas tēlu, uzlabot policijas komunikāciju ar sabiedrību, nepieļaut pārkāpumus un koruptīvas darbības.

Policijas priekšnieka amatam negaidīti izvirzītais Ruks atzina, ka iepriekš viņam nebija ambīciju kļūt par policijas vadītāju, viņš par to nedomāja un tāpēc arī nepiedalījās konkursā.

Pavisam nesen viņu uzrunājis iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”), un, apsverot esošo situāciju, ka konkursā startējušie kandidāti netiek izraudzīti, iestāde paliek bez vadītāja, un saprotot, ka būs kolēģu un vecāko virsnieku atbalsts, arī no tiem, kuri piedalījušies konkursa, – tāpēc, pārdomājot visu, Ruks piekritis šim piedāvājumam. “Protams, cilvēks pārdomā šajos brīžos, arī es esmu tikai cilvēks, bet lēmumu es pieņēmum, man nav problēmu ar lēmumu pieņemšanu,” sacīja Ruks.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar