Aizturēšana, kratīšana, gadu ilga izmeklēšana – izbeigts kriminālprocess pret Ogres mēru Helmani, nekonstatējot noziedzīgu nodarījumu

Egils Helmanis

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izbeidzis kriminālprocesu pret Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani (VL-TB/LNNK) saistībā ar iespējamām nelikumībām darba nespējas lapas saņemšanā.

Jūlijā šis kriminālprocess izbeigts, jo izdarītajā nodarījumā nav noziedzīga nodarījuma sastāva.

Helmani KNAB aizturēja pērn augustā un pēc tam atbrīvoja. Politiķim toreiz piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, proti, aizliegums izbraukt no valsts, kā arī aizliegumu tikties ar noteiktām personām.

Helmanim arī bija piemērots aizdomās turētā statuss.

Kriminālprocess sākts pērn 6.augustā pēc Krimināllikuma 318.panta otrās daļas, 177.panta pirmās daļas un 275.panta pirmās daļas. Proti, par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, krāpšanu un dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu

KNAB sākotnēji uzskatīja, ka Helmanis, iespējams, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, izkrāpa pašvaldības finanšu līdzekļus, izmantojot ārstniecības iestādes ārsta izsniegtu viltotu darba nespējas lapu. Tika lēsts, ka pērn februārī veikto krāpniecisko darbību rezultātā pašvaldībai nodarīts zaudējums ne mazāk kā 855,71 eiro apmērā.

Jau pērn Helmaņa aizstāvis Saulvedis Vārpiņš skaidroja, ka KNAB paustās aizdomas uzskata par nesaprašanos, proti, Helmanim bijusi slimības lapa, kas izdota ASV, un slimības lapa, kas vienlaikus izdota Latvijā.

“Jautājums, kā to vērtēt. Šajā gadījumā mēs ceram, ka KNAB darbinieki tiks ar to skaidrībā,” sacīja Vārpiņš, piebilstot, ka KNAB tiks sniegta visa nepieciešamā informācija, lai skaidrība tiktu rasta pēc iespējas ātrāk.

Vārpiņš toreiz teica, ka ir pārsteigts par slimības lapas jautājuma aktualizēšanas laiku, jo Helmaņa puse grasoties aktualizēt jautājumu par kasācijas tiesvedības ierosināšanu par citu lietu. Advokāts izteicās, ka, iespējams, kādas personas vai politiski spēki esot ieinteresēti, ka šī problēma tiek risināta tieši šobrīd.

Pats Helmanis LTV iepriekš pauda viedokli, ka situācija esot pārpratums un esot saistīta ar slimības lapu, ko viņš izņēmis ASV, kad tur ārstējies. Viņam esot bijušas ilgas veselības problēmas. 

Helmanis patlaban ir arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (VL-TB/LNNK) padomnieks.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir jauna sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt arī šajā publikācijā minēto tautas kalpu izglītību, parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, “partiju tūrismu” un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar