Aizdomās par Genādija Vaļagina slepkavības izdarīšanu apcietināts Lietuvas valstspiederīgais

slepkavība

Par Genādija Vaļagina slepkavības izdarīšanu Valsts policija (VP) ir aizturējusi organizētās grupas dalībnieku – Lietuvas Republikas valstspiederīgo. Tiesa trešdien, 31. augustā, personai piemēroja apcietinājumu, informē VP.

Šī gada 29. augustā iepriekš rūpīgi plānotā operācijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļas amatpersonas sadarbībā ar Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes 1. nodaļas amatpersonām aizdomās par Genādija Vaļagina slepkavības izdarīšanu aizturēja organizētās grupas dalībnieku – Lietuvas Republikas valstspiederīgo.

Trešdien, 31. augustā, Rīgas pilsētas tiesa aizturētajai personai piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Šobrīd kriminālprocess kvalificēts pēc Krimināllikuma 118. panta piektā punkta – par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos, ja to izdarījusi organizēta grupa.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu personas var sodīt ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no piecpadsmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Kriminālprocesā turpinās aktīva izmeklēšana. Valsts policija izmeklēšanas interesēs šobrīd atturas komentēt plašāku izmeklēšanas gaitu, tostarp sniedzot informāciju par personām, to lomu sadalījumu.

Jau ziņots, ka 11. martā Valsts policija (VP) saņēma informāciju, ka ap pulksten 14.43 Rīgā, Pļavniekos, Saharova un Keldiša ielu krustojumā pie kādas sabiedriskās ēdināšanas vietas tika nošauts vīrietis, kurš atradās automašīnā, bet iespējamās vainīgās personas notikuma vietu pameta, informē VP.

Saņemot informāciju par notikušo, nekavējoties visā Latvijas teritorijā tika izsludināts plāns “Slazdi” un piesaistīti plaši policijas spēki, tostarp no Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes un Rīgas reģiona pārvaldes, kā arī pašvaldību policijas, lai vainīgās personas aizturētu. Tāpat notikuma vietā šobrīd strādā eksperti.

Ir aizturētas personas, kuras iespējams saistītas ar notikušo noziedzīgo nodarījumu. Tāpat Rīgas rajonā Dreiliņos atrasta jau aizdedzināta automašīna “Crysler Voyager”, kura, iespējams, saistīta ar noziegumu.

Portāls “Kompromat.lv” vēsta, ka nogalinātais ir kādreizējās kriminālās autoritātes Ivana Haritonova grupējuma lietā savulaik notiesātais Genādijs Vaļagins.

Arhīvs liecina, ka viņu nepilnu gadu pirms soda termiņa beigām, 2000. gadā, atbrīvoja no apcietinājuma.

1998. gadā Augstākā tiesa Vaļaginu atzina par vainīgu, piespriežot 6,5 gadus apcietinājuma ar mantas konfiskāciju, apcietinājuma laikā ieskaitot jau izciesto apgabaltiesas piespriesto soda laiku – trīs gadus.

Vaļagins tika atzīts par vainīgu un notiesāts pēc Kriminālkodeksa par organizētas grupas izveidošanu vai piedalīšanos tajā izspiešanas nolūkā un par personas sagrābšanu vai aizturēšanu kā ķīlnieku, ja tas saistīts ar draudiem noslepkavot, nodarīt miesas bojājumus vai tālāk aizturēt šo personu nolūkā piespiest personu izdarīt kādu darbību vai atturēties no tās, kas ir noteikums ķīlnieka atbrīvošanai.

Šī gada 29. augustā iepriekš rūpīgi plānotā operācijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas…

Posted by Valsts policija on Ceturtdiena, 2022. gada 1. septembris

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: apollo

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ruksis
ruksis

Ko tas Vaļvagīns nekātoja jau laicīgi atpakaļ uz mājām?

Tapa
Tapa

Baisais zirneklis izveidojies, jo ikreiz, kad runa par organizēto noziedzību un pastrādātiem baisiem noziegumiem – parādās Juraša, Strapāna vai Ivanova vārdi. Jurašs ir jau deputāts un neaizskarams. Jāgaida, kad Strapāns un Ivanovs arī balotēsies.