VK Kariņa specreisos konstatējusi gan nelikumīgu, gan neekonomisku rīcību

Bijušā premjera Krišjāņa Kariņa (JV) speciālo lidojumu revīzijā Valsts kontrole ir konstatējusi gan nelikumīgu, gan neekonomisku rīcību, trešdien Latvijas Radio paziņoja valsts kontrolieris Edgars Korčagins.

Valsts kontrole sniegusi ieteikumus, kā situāciju labot, bet par nelikumībām informācija nodota Ģenerālprokuratūrai un Iepirkumu uzraudzības birojam.

Korčagins atzīmēja, ka Valsts kanceleja apstrīdēja sākotnēji Valsts kontroles revīzijas ziņojuma projektu par lidojumu vērtējumu.

Kopumā Valsts kontrole vērtējusi 53 Kariņa komandējumus, no kuriem 21 ticis veikts ar regulārajiem avioreisiem, bet 32 gadījumos izmantoti speciālie lidojumi.

Valsts kontrole šodien informēs par Kariņa komandējumu speciālo lidojumu revīzijas rezultātiem. Revīzija tika veikta par speciālajiem lidojumiem, kas notikuši no 2021.gada 1.janvārim līdz 2023.gada 31.decembrim.

Mediju brīfings: Ministru prezidenta speciālie lidojumi

🔵Valsts kontrole informē par revīzijas rezultātiem #PēcRevīzijas par Ministru prezidenta speciālajiem lidojumiem.

Posted by Valsts kontrole on Pirmdiena, 2024. gada 8. aprīlis

Kā zināms, sabiedrības kritiku izpelnījušies Kariņa Ministru prezidenta laika vadīto delegāciju veiktie speciālie avioreisi. No 2021. līdz 2023.gada septembrim no valsts budžeta atbilstoši Valsts kancelejas apkopotajai informācijai šādi iztērēti 613 830 eiro, bet kopā ar ES segto izmaksu daļu tēriņi sasniedz 1,36 miljonus eiro.

Lai gūtu patiesu informāciju par faktisko finanšu situāciju un 2023.gada budžeta vadības procesu, Valsts kontrole veica revīziju un pieņēma lēmumu, taču publiski to neatklāja, jo Valsts kanceleja starpziņojumu apstrīdēja.

Tikmēr Ģenerālprokuratūra sākusi un nodevusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam izmeklēšanai kriminālprocesu par iespējamu izšķērdēšanu saistībā ar lidmašīnu līgumreisu izmantošanu bijušā Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) komandējumos.

Kariņš ir paziņojis, ka šodien atkāpjas no pašlaik ieņemamā ārlietu ministra amata.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jefiņš
Jefiņš

Vēl VK varēja piemetināt, ka ar to izbeidzas JV vieglās dienas.

Vecā
Vecā

Šo visu jau zinājām – kas te ir jauns?

Kā rūdījās tērauds
Kā rūdījās tērauds

Kā VS.LV noskaidroja no amatpersonas deklarācijas, ko Korčagina kungs iesniedza Valsts ieņēmumu dienestā, pērn viņa alga pamatdarba vietā bija 66 902.99 eiro.

Tāpat amatpersonai Latvijas galvaspilsētā pieder divi dzīvokļi un zemes gabals.

Korčagina kunga bezskaidras naudas uzkrājumi viņa kontā Swedbank AS bija 39 353.43 eiro.

Viņam pieder 2020. gada vieglā automašīna VW T-ROC. Ierēdnis ir precējies.