Vairums «KPV LV» biedru uzskata, ka Vitenbergam jāpamet ekonomikas ministra amats

KPV LV

Partijas “KPV LV” valde veikusi biedru aptauju, kā rezultātā no vairāk nekā 240 respondentiem 83% pauduši viedokli, ka Jānim Vitenbergam ekonomikas ministra amats ir jāatstāj partijas pārziņā, informēja partijas valde.

Partijas “KPV LV” biedri atbalsta valdes lēmumu atsaukt no ekonomikas ministra amata Jāni Vitenbergu.

Tādējādi, izpildot biedru vēlmi, partijas valdes lēmums paliek nemainīgs, un tā gaida premjera Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) lēmumu attiecībā uz valdības partneru noslēgtā koalīcijas līguma nosacījumu izpildi. 

Partijas valdes priekšsēdētāja norādīja: “Mēs esam pārrunājuši radušos situāciju ar premjeru un arī Nacionālās apvienības priekšsēdētāju Raivi Dzintaru. Mēs kā partija esam par stabilu valdību. Tomēr mums ir biedri un viņu viedoklis mums ir svarīgākais. Tāpēc mēs turpināsim uzturēt prasību par Vitenberga nomaiņu. Tās ir mūsu tiesības, un jebkura cita partija šādā pat situācijā rīkotos līdzīgi. Mēs esam ķīlnieki, jo neesam šīs situācijas ierosinātāji, tomēr koalīcijas līguma nosacījumi visiem ir vienādi un mēs sagaidām no partneriem godprātīgu to izpildi. Pretējā gadījumā šis ir precedents politikā un sākums Pandoras lādes atvēršanai ne tikai šīs valdības, bet arī nākamo valdību kontekstā, kad noslēgto vienošanos var kāds no partneriem nepildīt.”

Partijas vadība vēlēsies šo situāciju pārrunāt arī koalīcijas partneru sadarbības sanāksmē. 

Valde atzīmēja, ka apzinoties, ka šobrīd valstī Covid-19 pandēmijas apstākļos ir vajadzīga stabilitāte un rīcībspēja, partijas vadība jau ir uzrunājusi jaunus kandidātus, kas “spētu operatīvi nodrošināt pēctecību Ekonomikas ministrijas darbā un galvenais – ar savām zināšanām un pieredzi palīdzētu ekonomikai daudz straujāk atgūties”.

Kā zināms, ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, kuru 13. Saeimā ievēlēja no partijas “KPV LV”, nolēmis pievienoties NA. Neilgi pēc tam partijas “KPV LV” valde paziņoja, ka ir nolēmusi atsaukt Vitenbergu no ministra amata. Komentējot “KPV LV” vēlmi mainīt ministru, NA līderis Raivis Dzintars sacīja: “Es domāju, ka tas ir koalīcijas stabilitātes interesēs – ļaut Jānim Vitenbergam turpināt strādāt.” 

Savukārt “KPV LV” Saeimas frakcijas deputāti, izskatot jautājumu par uzticību ekonomikas ministram, atbalstīja Vitenberga darba turpināšanu valdībā.

Tikmēr premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) sagaida, ka NA un “KPV LV” pašas atrisinās domstarpības pēc Vitenberga pievienošanās NA un no tās izrietošās “KPV LV” pārstāvniecības maiņas valdībā. Arī Valsts prezidents Egils Levits mudināja abas partijas noskaidrot attiecības tā, lai neietekmētu valdības stabilitāti. 

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar