Tieslietu ministrs Bordāns kļuvis par katoļu baznīcas “reklāmas seju”

Jānis Bordāns

Latvijas katoļu baznīca ir sākusi ticības popularizēšanas projektu “Tiecības”, kurā par vienu no “sejām” izraudzīts Jaunās konservatīvās partijas politiķis Jānis Bordāns, kura vadītā Tieslietu ministrija pārrauga reliģisko organizāciju darbību.

Projektā sabiedrībā zināmi cilvēki un garīdznieki stāstīs par savu ticību, attiecību veidošanu ar Dievu un garīguma nozīmi viņu ikdienā, atbildēs uz jautājumiem, kas ir ticība un garīgums, ko ticība spēj dot cilvēkam, skaidro
Katoļu baznīcas informācijas aģentūrā (KBIA).

Projekta laikā katoļu baznīcas mājaslapā un sociālo mediju kontos tiks izvietota divpadsmit video sērija, kas veidota ar mērķi rosināt sabiedrību kļūt atklātākiem, brīvākiem un drosmīgākiem, veidojot sarunas ar līdzcilvēkiem par savu ticību, iekšējo pārliecību par Dievu, rosināt sabiedrību veidot dialogu un dalīties pieredzē par Dieva klātbūtnes piedzīvošanu un saskarsmi ar Augstāko savā dzīvē, informē KBIA.

Projektā kā pirmie iesaistīti katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns, Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš un katoļu “Radio Marija” Latvijas programmas direktors Pēteris Skudra. Vēlāk tajā iesaistīšoties Rīgas arhidiecēzes palīgbīskaps Andris Kravalis, operdziedātāja Marina Rebeka, pianists Viestards Šimkus, latviešu disidente Lidija Lasmane-Doroņina un citi.

“Par vērtībām un it sevišķi par garīgajām vērtībām mūsu sabiedrībā tiek runāts par maz, tāpēc šāds projekts – ar mērķi aktualizēt sabiedrībā tēmu par ticības un garīguma nozīmi cilvēka dzīvē un rosināt atklātu diskusiju par Dieva klātesamību un viņa ietekmi uz cilvēka ikdienas gaitām,” projekta ideju skaidro aģentūrā.

“Ticība ir gan dāvana, gan arī katra cilvēka personīgā izvēle,” piebildis Stankevičs, “ticības dāvana nevienam netiek uzspiesta. Katram tiek dota izvēle šo dāvanu pieņemt vai, tieši otrādi, nepieņemt.” Stankevičs uzskata, ka gadījumos, kad cilvēki meklē dzīves jēgu un izvēlas iet ticības ceļu, pieņemtā ticība palīdzot rast atbildes uz daudziem svarīgiem pamatjautājumiem, piemēram, kāda ir manas dzīves jēga, kas es esmu, uz kurieni dodos. Viņš cer, ka kampaņa “Tiecības” “rosinās normalizēt ticības jautājumu apspriešanu sabiedrībā”.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt arī šajā publikācijā minēto tautas kalpu izglītību, parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, “partiju tūrismu” un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Skolnieciņš no svētmeža
Skolnieciņš no svētmeža

Pēdējā laikā kovid-19 (covid-19) sērga plosās manā dzimtajā zemītē. Būsim atzinīgi un ievērosim visus ārkārtējā stāvokļa ierobežojumus. Būsim piesardzīgi, mani tautieši! Pasargāsim cits citu no inficēšanās ar kovid-19 sērgu. Neskatoties uz skaudro ikdienu, saglabāsim cerību savās sirsniņās. Būsim saticīgi. Dzīvosim draudzīgi. Iknedēļu iedegsim savās mājās zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Lūgsim Dabas Mātes svētību! Lai Dabas Mātes svētība ienāk katrā mājā un pagalmā! Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi pasargā mūs no kovid-19 sērgas šajā grūtajā laikā. Iekursim savas viensētas pagalmā ugunskuru par godu Latvju Dieviem – mūsu mīļās zemītes un latvju tautas aizstāvjiem. Ziedosim ugunskurā sauju graudu un… lasīt vēl »

Vilks
Vilks

Bordāns ir ne tikai baznīcas ,bet arī melu ,tukšu solījumu,stučīšanas reklāmas seja.

pensis
pensis

Pievienoties diskusijai…

pensis
pensis

Pievienoties diskusijai…

Egons
Egons

Neesmu Bordāna piekritējs, bet vai kādam ir problēmas ar to ko viņš dara?

Lamata
Lamata

Bordāns jaucas tiesu varā, pirms tās nolēmums paziņošanas . Tieslietu ministram tas nav piedodami.