“Rīgas mēram vajadzētu nevis nodarboties ar politisko huligānismu, bet gan domāt par tirdzniecības un ekonomisko sakaru veidošanu” – Krievija aizliedz Staķim iebraukt valstī

Staķis

Rīgas mēram Mārtiņam Staķim par Krievijas karoga noņemšanu hokeja čempionāta laikā aizliegts iebraukt Krievijā, paziņojusi Krievijas Ārlietu ministrijas preses pārstāve Marija Zaharova.

“Nebūt ne vieglajos socioekonomiskajos apstākļos, kuros nonākusi Latvija, Rīgas mēram vajadzētu nevis nodarboties ar politisko huligānismu, bet gan domāt par tirdzniecības un ekonomisko sakaru veidošanu ar Krievijas reģioniem, kā tas veiksmīgi izdevās viņa priekšgājējam,” paziņojumā norādījusi Zaharova. “Tagad Mārtiņam Staķim to būs daudz grūtāk izdarīt. Viņš ir iekļauts to personu sarakstā, kam aizliegts iebraukt Krievijas Federācijā.”

Šī gada maijā Staķis Rīgā notikušā pasaules čempionāta hokejā laikā izmantotos Krievijas karogus aizstāja ar Krievijas Olimpiskās komitejas karogiem. 

Pasaules antidopinga aģentūra (WADA) 2019.gadā uz četriem gadiem diskvalificēja Krieviju, aizliedzot tai piedalīties pasaules lielākajos sporta notikumos. Šāds soda mērs gan neizslēdz iespēju, ka konkrēti sportisti nozīmīgās sacensībās var startēt zem olimpiskā karoga kā neitrāli sportisti. Tomēr nav lieguma izmantot Krievijas karogu pilsētas rotāšanā.

Krievijas Ārlietu ministrija Staķa rīcību nodēvēja par “necieņu pret Krievijas valsts simboliku”, kā arī norādīja, ka WADA sankcijas attiecoties tikai uz sporta pasākumu norises arēnu rotāšanu.

Staķis un Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs čempionāta laikā arī noņēma Baltkrievijas karogu un aizstāja to ar vēsturisko sarkanbalto versiju, kas tagad tiek izmantota  kā demokrātiskās opozīcijas simbols. Baltkrievija izraidīja Latvijas vēstnieku un citus diplomātus, uz ko Latvija atbildēja ar to pašu. Vēlāk Baltkrievijā pret Staķi un Rinkēviču tika ierosināta krimināllieta.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Tvnet

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar