Olaines novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Vurčs (SV/AJ) varētu būt vēlēšanu komisijai nepatiesi apgalvojis, ka 2002.gadā ir ieguvis vidējo izglītību, vēsta Latvijas Televīzija (LTV), atsaucoties uz avotiem.
Ne Vurčs, ne pašvaldības nesniedza nekādus komentārus par šīm aizdomām. Olaines novada domes priekšsēdētājs Andris Bergs (LSDSP) nepamatoti aizbildinājies ar personu datu aizsardzības prasībām.
Vurčs iepriekš kandidējis no Latvijas Krievu savienības (LKS) un nav slēpis prokremliskus uzskatus, atgādina LTV. Viņš publicējis videoklipus, demonstrējot, kā atzīmē 9.maiju, Ukrainas nacionālismu dēvējis par nacismu, kritizējis Latvijas atteikšanos no Krievijas gāzes.
Vurča bijušie skolasbiedri apšauba viņa sniegtās ziņas par Olaines 1. vidusskolā iegūto vidējo izglītību. 12. klase viņam bija jāpabeidz 2001.gadā, taču tad vairs neesot regulāri nācis uz skolu un nav to absolvējis. Vēlēšanu komisijai Vurčs norādījis, ka šo skolu absolvējis 2002.gadā, taču LTV rīcībā esot informācija, ka 2002.gadā viņš nav kārtojis centralizētos eksāmenus.
Vurčs uz LTV jautājumiem nav atbildējis, bet Olaines 1. vidusskola informāciju par viņa izglītību atteikusies izpaust.
Valsts izglītības informācijas sistēmā dati elektroniskā veidā ir pieejami no 2007.gada, tāpēc Izglītības un zinātnes ministrijai nav iespējas pārbaudīt, vai vicemērs ir saņēmis vidējo izglītību apliecinošu atestātu, norāda LTV.
Arī Olaines novada dome esot atteikusies izpaust ziņas par Vurču, apgalvojot LTV, ka “sabiedrība iestādei nav neko lūgusi”, un aizbildinoties ar acīmredzami aplamu datu aizsardzības regulas tulkojumu, ka “datu subjekta tiesības uz datu aizsardzību ir prioritāte, savukārt sabiedriskais labums proporcionāli ir nebūtisks”.
Kā ziņots, 14. Saeimas laikā mandātu zaudēja tagadējā Vurča politiskās apvienības biedrene Glorija Grevcova, kura tika notiesāta krimināllietā par nepatiesu ziņu sniegšanu Centrālajai vēlēšanu komisijai par savu nodarbinātību.
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
Var redzēt, ka korelācija starp zemu izglītības līmeni un atbalstu putļeram ir nenoliedzama.
Kāda starpība, ja dažādu augstskolu absolventi stāsta pasakas , kas pretrunā ar elementāro fiziku, dabas zinībām un citām elementārām zinībām.
Vai tad ir kāds likums, kas nosaka, ka deputātam jābū vismaz 9 klašu izglītībai un matemātikas galapārbaudījumā jābūt vismaz 5%, proti, pēc vecās padomju nostādnes eksāmenam jābūt noliktam vismaz uz 1/4 no zemākās PSRS laiku atzīmes 1?
Latvijā jebkurš stulbenis var kļūt par deputātu, ministru, pašvaldības vadītāju vai vicemēru. Vidējais vēlētājs, kurš savā būtībā ir mazgudrs -zināšanas un izglītību netur cieņā. Viņam svarīgi, lai kandidātam ir skaista frizūra, balti zobi, briškeņveidīgo ūdens liešanas runāšanas stils.