Partiju reitingi oktobrī: popularitāte kritusi gandrīz visām partijām

JKP

Oktobrī populārāko partiju reitingu tops palicis nemainīgs, taču šajā mēnesī iezīmējas ievērojams reitingu kritums gandrīz visām partijām, liecina SKDS aptauja, kas veikta pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma.

Par kuru partiju savu balsi oktobrī – tieši gadu pirms nākamajām Saeimas vēlēšanām – ir gatavi atdot vēlētāji? Arī oktobrī reitingu līdere ir “Saskaņa” ar 10% atbalstu. Un “Saskaņa” šoreiz arī līdere popularitātes krituma ziņā – salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, kritums par diviem procentpunktiem.

Nedaudz mazāks, bet arī ievērojams kritums ir Zaļo un Zemnieku savienībai (ZZS). Vēl septembrī par šo politisko spēku gatavi balsot bija 8,3% vēlētāju, bet oktobrī – 6,5%.

Ļoti cieši uz pēdām ar 6,4% popularitāti min “Jaunā Vienotība”, kas šajā mēnesī piedzīvojusi tikpat lielu reitinga kritumu kā ZZS.

Ceturtajā vietā Nacionālā apvienība, par kuru balsotu 5,3% respondentu. Atbalsts sarucis arī “Attīstībai/Par!” – oktobrī par šo politisko spēku balsotu 4,6%. Arī “Progresīvos” atbalsta mazāk respondentu nekā iepriekš – 2,7%.

Tālāk seko Jaunā konservatīvā partija un Latvijas Krievu savienība. Abām partijām reitings ir vienāds – 2,5%.

Bet 2,4% vēlētāju balsotu par Latvijas Reģionu apvienību un arī par Aināra Šlesera dibināto partiju “Latvija pirmajā vietā”.

Tām seko Alda Gobzema politiskais spēks “Likums un kārtība” ar 2,3% atbalstu. Savukārt par nesen dibināto partiju “Republika”, kuras redzamākie pārstāvji ir ekonomists Vjačeslavs Dombrovskis un bijušais iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, savu balsi atdotu 1,2% aptaujāto.

Tad seko vienīgā partija, kurai oktobrī ir reitinga kāpums – “KPV LV” (jeb “Par cilvēcīgu Latviju”) atbalsts no 0,4% septembrī kāpis uz 0,9% oktobrī.

Drūzmēšanās ap 5% barjeru

Pārrēķinot partiju popularitāti tikai starp balsstiesīgajiem, kas ir izlēmuši, par ko balsot, var modelēt Saeimas vēlēšanu rezultātus, ja vēlēšanas notiktu šogad oktobrī. Raugoties šādi uz reitingiem, līderos būtu “Saskaņa” ar 19,9%, tad ZZS ar 12,9%. Tikai nedaudz atpaliek “Jaunā Vienotība” (12,8%), kurai seko Nacionālā apvienība ar 10,6% un “Attīstībai/Par!” ar 9,2%.

Tikmēr ap izšķirīgo 5% barjeru pamatīga drūzmēšanās – sešas partijas: “Progresīvie”, Latvijas Krievu savienība, Jaunā konservatīvā partija, Latvijas Reģionu apvienība, “Latvija pirmajā vietā” un arī “Likums un kārtība”.

Atkal vairāk neizlēmušo

Kā redzams, oktobrī faktiski visām partijām reitingu kritums. Rezultātā ievērojami – par 7 procentpunktiem – audzis to vēlētāju skaits, kas nezina, par ko balsot – tie ir 28,4% aptaujāto. Vēl 21,4 % oktobrī sacījuši, ka vēlēšanās nepiedalīsies, un arī tas ir vairāk nekā septembrī.

Iepriekšējos mēnešos šādu atbilžu īpatsvars bija samazinājies, ļaujot cerēt uz lielāku aktivitāti vēlēšanās. Taču oktobrī aina jau ir pavisam cita, proti,

atbildes “nezinu” un “vēlēšanās nepiedalīšos” kopumā sniedza puse aptaujāto.

Salīdzinot ar septembri, tas ir ievērojams pieaugums – plus 10 procentpunkti.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Avots: lsm

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Māris
Māris

Tie, kas nomiruši vairs nevarēs balsot!!!!! NA var palikt aiz borta!!! Bet politiskām partijām, lai tās iekļūtu Saeimā vajadzētu savākt 10% balsu no balstiesīgakiem vēlētājiem, tāpat kās tas ir, lai tauta varētu pieteikt referendumu. Savādāk partija ar 250 biedriem un 54000 balsīm vēlēšanās lemj visas Latvijas tautas likteni. To nevar nosaukt par demokrātiju, tā ir bandas diktatūra.

deputāts
deputāts

Nemainīgs prieks par JKP zemajiem reitingiem.

Annuška
Annuška

Pārsteidzoši, ka tik daudz vientiešu joprojām karsti mīl NA un ZZS, kuras dara visu iespējamo, lai ierobežotu vakcinēšanos un paildzinātu mājsēdi un muļķa laišanu. Kurss uz jauniem aizņēmumiem, naudas apgūšanu

Lui
Lui

Nekas, tūlīt sasolīs debesmannu un būs labi.

Stienis
Stienis

Nevis neizlēmušie, bet tie, kuriem šī sistēma beidzot ir pie @irsas un kuri vairs nevar to atbalstīt.