Partiju reitingi aprīlī: līderos – NA un ZZS

Partiju Saeimas vēlēšanu reitingā līderos izvirzījusies “Nacionālā apvienība” (NA) un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), liecina pēc Latvijas Televīzijas (LTV) pasūtījuma veiktās pētījuma centra SKDS aptaujas dati.

Aprīlī partiju reitingu līderos jau otro mēnesi ierindojas NA, kurai atbalsts ir nemainīgs – 8,1%. Otrajā vietā reitingā nonākusi ZZS ar 7,6% atbalstu, kas ir par 0,6 procentpunktiem vairāk nekā martā. Savukārt trešajā vietā ierindojusies “Jaunā vienotība” (JV), kas piedzīvojusi kritumu no 7,8% martā, un par viņiem aprīlī gatavi balsot 7,2% aptaujāto.

Ceturtajā vietā ierindojusies partija “Latvija pirmajā vietā” (LPV), kura aprīlī guvusi 6,6% atbalstu, kas ir par 0,8 procentpunktiem mazāk nekā martā. Savukārt piektajā vietā ir marta reitingu otrās vietas ieguvēji “Progresīvie”, kuriem aprīlī bijis 6,5% atbalsts.

“Saskaņai” aprīlī balsi sola 5,8% aptaujāto, kas par 0,8 procentpunktiem vairāk nekā martā, “Apvienotajam sarakstam” (AS) – 5%, bet “Stabilitātei” – 4%, kas ir par 1,5% mazāk nekā martā. “Suverēnai varai” balsi sola 2,6% aptaujāto, kas ir vairāk nekā martā, kad tās atbalsts bija 2%.

Tālāk seko Jaunā konservatīvā partija, kurai balsi sola 1,6% aptaujāto, apvienība “Par” ar 1,4%, “Latvijas attīstībai” ar 1,2% un “Pamats LV” ar 1% atbalstu. Savukārt par “Platforma 21” balsot sola procenta piektā daļa aptaujāto, bet gandrīz pusotrs procents – par citām partijām.

Aprīlī līdz 28,3% pieaudzis neizlēmušo skaits, bet samazinājies to cilvēku skaits, kuri aptaujā teikuši, ka uz vēlēšanām nedosies. Martā tādu bija 13%, bet aprīlī – 11,6%.

Šie dati ir pārrēķināti arī, ņemot vērā, cik katras partijas atbalstītāji ir gatavi piedalīties vēlēšanās. Šādi pārrēķinot, Saeimā iekļūtu astoņas partijas – NA, JV, ZZS, “Progresīvie”, LPV, “Saskaņa”, AS un “Stabilitātei”.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Bez tā jebkuri ciupari ir propaganda
Bez tā jebkuri ciupari ir propaganda

Lūdzu norādīt arī mērījuma kļūdu un datu statistisko ticamību!

Aivars
Aivars

NA ir vienīgā partija kas konsekventi stāv par latvisku Latviju.