Noraidīts iedzīvotāju aicinājums atlikt partiju finansējuma palielināšanu

Bondars

Mārtiņa Bondara (AP) vadītās Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vairākums ceturtdien noraidīja vairāk nekā 11 000 cilvēku parakstīto iniciatīvu par būtiskas partiju finansējuma palielināšanas atlikšanu.

Parlaments iepriekš pēc Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšlikuma attiecīgo iniciatīvu nodeva izskatīšanai Budžeta komisijā.

Kā zināms, neskatoties uz to, ka iedzīvotāju parakstītā iniciatīva Saeimai iesniegta oktobra beigās, parlaments to nav ņēmis vērā, lemjot par partiju finansēšanas būtisku palielināšanu nākamā gada budžeta pieņemšanas gaitā.

Sabiedrības iniciatīvu portāls “Manabalss.lv” iepriekš skaidroja, ka nepieciešamais parakstu skaits par minēto iniciatīvu savākts nepilnu divu nedēļu laikā, turklāt iedzīvotāju īsā laikā izrādītais atbalsts ir otrais lielākais platformas vēsturē.

Iniciatīvas autori atgādina, ka Saeima pieņēmusi grozījumus Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā”, kas cita starpā nosaka no 2020.gada 1.janvāra būtiski palielināt valsts budžeta finansējumu politiskajām partijām.

Ja līdz šim par katru Saeimas vēlēšanās saņemto balsi partijas, kuras bija pārvarējušas 2% slieksni, saņēma 0,71 eiro, tad līdz ar jaunajiem grozījumiem finansējums palielināsies līdz 4,50 eiro par katru balsi. Papildus šim partijas, kuras ir pārvarējušas 5% slieksni, katru gadu no valsts budžeta saņems 100 000 eiro.

Šim mērķim no valsts budžeta katru gadu tiks atvēlēti 4,5 miljoni eiro līdzšinējo 600 000 eiro vietā.

“Lai arī mērķis ir mazināt politisko partiju atkarību no sponsoriem, mēs uzskatām, ka šāda sasteigta un uz jau esošo Saeimu attiecināma kārtība neveicinās sabiedrības uzticību valsts pārvaldei, iznīcinās politisko konkurenci starp Saeimā ievēlētajām un citām partijām, kā arī būtiski samazinās jaunu politisko spēku ienākšanu politikā,” uzskata iniciatīvas autori.

Viņi arī pauž pārliecību, ka iniciatīva par finansējuma palielināšanu politiskām partijām, nevērtējot citas būtiskas prioritātes un likumos noteiktās saistības, neliecina par atbildīgu attieksmi pret nodokļu maksātāju naudu. Turklāt, balsojot par finansējuma palielināšanu pašiem sev, nevis sagaidot nākamās Saeimas vēlēšanas, politiķi nonākuši interešu konfliktā, kas degradē politisko vidi Latvijā.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir jauna sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt arī šajā publikācijā minēto tautas kalpu izglītību, parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, “partiju tūrismu” un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Tarba
Tarba

Nu kā var nesloīt un nemaksāt? Pūces sievai iedeva izkalidei tos 10 citronus, bet pašu politiķiemnekā Nu pilnīgs bezpreģels Kā var šiem trūkumcietējiem miljonus nedalīt?

Krājbanka
Krājbanka

Apsveicu ar diktatūras sākumu Latvijā , jūs , 11 000 reņğēdāju stāvat pie ratiem !

jajā
jajā

pareizi ir. Tikai noteikumus vajag uzlikt naudas saņemšanai, proti, lai partijai ir biedru naudu kārtīgi maksājoši aktīvas nodaļās visās Latvijas daļās un galvaspilsētā Rīgā. Bet biedru skaitu katrā Latvijas daļā ne mazāku par 1000, kopā 5000. Tad lai arī administrē un stutē, un kopj reģionus un biedrus.