KNAB lūdz tiesu uz trim mēnešiem apturēt “Rīcības partijas” darbību

Einars Graudiņš (ekrānuzņēmums)

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 30.novembrī plkst.12 plāno skatīt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) prasību par politiskās partijas “Rīcības partija” darbības apturēšanu uz trim mēnešiem.

Prasībā lūgts uzdot “Rīcības partijai” trīs mēnešu laikā izpildīt KNAB 2017.gada 1.septembra lēmumu, ar kuru tai uzlikts pienākums iemaksāt Valsts budžetā 15 340 eiro.

KNAB pavēstījis, ka, veicot partiju 2016. gada pārskatu, saņemto biedru, iestāšanās naudu un ziedojumu likumības un patiesuma pārbaudes, 2017.gadā konstatēja, ka “Rīcības partija” bija saņēmusi pretlikumīgus ziedojumus 15 340 eiro apmērā.

Proti,

ziedojumi bija veikti no partiju finansēšanas likumā neatļauta finansēšanas avota. Tādējādi, ievērojot iepriekšminēto, politiskajai partijai ar KNAB lēmumu tika uzdots atmaksāt valsts budžetā šos pretlikumīgi iegūtos finanšu līdzekļus.

Politiskā partija, kuras nosaukums iepriekš bija “Eiroskeptiķu Rīcības partija”, KNAB lēmumu pārsūdzēja tiesā.

Augstākā tiesa iepriekš atteica ierosināt kasācijas tiesvedību sakarā ar politiskās partijas kasācija sūdzību, līdz ar ko spēkā stājies Administratīvās apgabaltiesas spriedums, ar kuru tika lemts noraidīt partijas pieteikumu par KNAB 2017.gadā pieņemto lēmumu.

Ņemot vērā, ka politiskā partija tai uzdoto pienākumu, tai skaitā veikt pretlikumīgi iegūto finanšu līdzekļu 15 340 eiro atmaksu valsts budžetā, nav izpildījusi, KNAB saskaņā ar Politisko organizāciju finansēšanas likumā un Politisko partiju likumā noteikto vērsās tiesā ar prasības pieteikumu par šīs partijas darbības apturēšanu.

Partijas valdes loceklis Einars Graudiņš skaidrojis, ka izvirzītajām apsūdzībām partija nepiekrīt un uzskata, ka KNAB prasība ir kļūdaina, jo, viņuprāt, minētais finansējums politiskai partijai ir bijis likumīgs.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Lord
Lord

Vai tikai man, bet šis kungs izskatās, kā Aigars Kalvītis bez matiem?