Ķirsis pieprasa “Progresīvajiem” atsaukt “melīgos apgalvojumus”

Vienotība Ķirsis

Līdzšinējie Rīgas domes koalīcijas partneri “Jaunā vienotība” (JV), “Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība” (NA/LRA) un “Kods Rīgai” (KR) ir nolēmuši uzņemties iniciatīvu sarunām par jaunas koalīcijas veidošanu, bet no “Par/Progresīvajiem” (PP) gaida atsaukumu, pēc viņu vārdiem, “melīgajiem apgalvojumiem”.

Kā šodien preses konferencē stāstīja vicemērs Vilnis Ķirsis (JV), JV, NA/LRA un KR uzskata, ka PP ir jāatsauc apgalvojumi par 7 miljonu iespējamas izsaimniekošanas piesegšanu Satiksmes departamentā, asfaltbetona kārtu it kā neieklāšanu Rīgas ielās, koalīcijas partneru nodevību u.c. sarunātās lietas.

Koalīcijas partneri uzskata, ka koalīciju iespējams izveidot un turpināt pašvaldībā iesāktos darbus, tikai strādājot koleģiāli un valstiski.

Viņi uzskata, ka Rīgas mēra Mārtiņa Staķa (PP) lēmums atkāpties no amata ir pretvalstisks, jo apdraud stabilitāti Rīgas domē.

Viņuprāt, Rīgas domes deputātiem ir jādara viss, lai nepieļautu ārkārtas vēlēšanas, jo tas varot novest pie “pretvalstisku spēku nokļūšanas pie varas galvaspilsētas domē”, tāpēc JV, NA/LRA un KR tagad nolēmuši uzņemties iniciatīvu sarunām par jaunas koalīcijas veidošanu.

Kā teica PP frakcijas vadītājs Mārtiņš Kossovičs, viņš, tiekoties ar kādreizējiem koalīcijas partneriem, gribot dzirdēt, par kādiem apgalvojumiem PP būtu jāatvainojas.

Viņaprāt, domes lēmums izvedot jaunu izmeklēšanas komisiju par iespējamiem pārkāpumiem Satiksmes departamentā, tādējādi traucējot iesākto dienesta izmeklēšanu, ir līdzekļu izsaimniekošanas piesegšana.

Kā ziņots, Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP) šodien paziņoja, ka atkāpsies no amata, jo viņš vairs nevarot uzņemties atbildību par Rīgas domes lēmumiem.

Staķa skatījumā, viņa bijušie koalīcijas partneri – “Jaunā vienotība”, Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība un “Kods Rīgai” – faktiski esot izveidojuši citu vairākumu kopā ar “Saskaņu”, “Gods kalpot Rīgai” un “Latvijas attīstībai” un lēmumus pieņemot citos kabinetos, nevis kopā ar PP frakciju.

Tam apliecinājums esot balsojums par jaunas izmeklēšanas komisijas izveidi iespējamo pārkāpumu izmeklēšanai Satiksmes departamentā, kurā bijušie koalīcijas partneri esot balsojuši kopā ar “Saskaņu”. Līdz ar to Rīgas mērs vairs nevarot uzņemties atbildību par domes lēmumiem un nolēmis atkāpties.

Kā ziņots, 16.jūnijā ar Rīgas pilsētas izpilddirektora Jāņa Langes rīkojumu uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku no amata atstādināti Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods un Satiksmes infrastruktūras pārvaldes priekšnieks Andrejs Urtāns.

Amatpersonas atstādinātas pēc trauksmes cēlēja ziņojuma saņemšanas un tam sekojošas dienesta pārbaudes. Pārbaudes laikā esot konstatēti būtiski pārkāpumi, kas liecina par prettiesisku un nesaimniecisku rīcību departamenta veiktajos ielu asfalta seguma atjaunošanas darbos.

Šis jautājums izgaismojis nesaskaņas starp koalīcijas partneriem “Jauno vienotību” (JV) un “Par/Progresīvie”, pusēm atšķiroties viedokļiem, kam būtu jāizmeklē iespējamie pārkāpumi.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Foolsgame
Foolsgame

Man teica, ka tas kjirsis esot peder…. arii… Nezinu, ticeet vai ne. Varbuut kaadam ir detalizeeta informaacija?

PPP
PPP

Atpakaļ uz padomiju?

rinka
rinka

Atpakaļ uz Vitebskas guberņu! Tai ziņā, ka Latkrievija un Baltkrievija tiks apvienotas. Kas ir labi pēc manâm domām. Tas būs lielâks tirgus. Mums būs vairāk resursu. Un tikai tā varēsim panākt igauņus un lietuviešus

Igors Buzmuks
Igors Buzmuks

Vai tev smadzdnēs tikai viena rieva (tāpat kā žopā), ka tu visu laiku vienu un to pašu atkārto ?

sābris
sābris

Hahahaha!!! Ja nezinātu ko šamais domā, dara un kā paskaidro, tad varētu kaut drusku Ķirsim ticēt, bet tā kā darbi ar skaidrojumiem nelīmējās neticu ne par grasi. Vispār raksturīgi JV sniegt skaidrojumus par pavisam citu/blakus lietu cerot uz klausītāju muļķību.